КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 37-а тема

  • 126 636
  • 799
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 8 521
Благодаря! Ще направят едно интервю виртуално или по телефона другата седмица.
На всякъде чета, че ги дават в комбинация солите. Знам, че са хомеопатични. Обаче пък съм видяла ефекта на комбинации от цветята.
Вероятно ще се доверим на препоръката на хомеопата.

# 736
  • Мнения: 3 481
Благодаря! Ще направят едно интервю виртуално или по телефона другата седмица.
На всякъде чета, че ги дават в комбинация солите. Знам, че са хомеопатични. Обаче пък съм видяла ефекта на комбинации от цветята.
Вероятно ще се доверим на препоръката на хомеопата.

Успех. (Цветята на Бах и шуслер солите действат на малко по-различни принципи едни спрямо други)

# 737
  • Мнения: 8 521
Аз продължавам да човъркам Simple Smile и ми хрумна един въпрос. То ясно, че е комплексно хомеопатичното предписание, но дали има допълване на реперториума с някои от постиженията на диагностиката в днешно време? Например установена липса на някои витамин или нещо подобно. То ясно, че може да е поради различни причини, но пък може да бъде и някаква насока вероятно при предписанието. Ако е проучено на хомеопатично ниво.

# 738
  • Мнения: 3 481
Не можем да говорим за допълване на реперториума. Но аз лично съм на мнение, че всяко едно изследване е полезно, стига да е реално и точно (доколкото е възможно). Грешките в диетата са нещо много важно. Каквито и хомеопатични да приема човекът например, ако му липсва витамин В например, все тая. Ако това питаш, е важно. Иначе за хомеопатичното лечение "недохранването", нарушеното усвояване и т.н. са важни, насочват към определен миазъм, лекарства и прочие.

# 739
  • Мнения: 8 521
Благодаря! Разговорът ми беше много полезен.

# 740
  • Мнения: 290
Възможно ли е от хомеопатично лечение да се напълнява?

# 741
  • Мнения: 8 521
Преди време бях попаднала на разни популярни статии, но сега не мога да ги намеря - ако на приказните герои се изпише ХЛ кое би било то. Ако някой ги срещне, моля да ми пусне линк. Изобщо нямам спомен къде съм ги чела.

# 742
  • Мнения: 423
Здравейте! Може ли да попитам за подходяща комбинация от шуслерови соли при аденоидна хипертрофия на дете на 3 год. И 9 месеца?

# 743
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте! Може ли да попитам за подходяща комбинация от шуслерови соли при аденоидна хипертрофия на дете на 3 год. И 9 месеца?

  Защо пък Шуслерови соли при това комбинирани, след като може да бъде излекувано с едно индивидуално предписани хомеопатично лекарство. При това без рецидиви.

# 744
  • Мнения: 423
Здравейте! Може ли да попитам за подходяща комбинация от шуслерови соли при аденоидна хипертрофия на дете на 3 год. И 9 месеца?

  Защо пък Шуслерови соли при това комбинирани, след като може да бъде излекувано с едно индивидуално предписани хомеопатично лекарство. При това без рецидиви.

Проблемът е, че единственото явно не могат да го уцелят, с имаме и тежък сърдечен порок. Иначе сме на туберкулинум 30 веднъж седмично.

# 745
  • Мнения: 8 521
За първи път от 5 години усетих как едно лекарство спира действието на друго. Предписание след проследяване, добро действие върху проблема, остро (ударих си много силно главата в шкафа), предписание за острото (не е арника). Хомеопатът ме предупреди, че предписанието ще антидотира основното. Още след няколко часа усетих как се връщат симптомите.
Та исках да кажа, че не е много лесно да се спре действието на хомеопатичното лекарство. В ежедневието си, успоредно с лечението не са ми спирани мента, кафе, цигари, алкохол.

# 746
  • Мнения: 4 762
За първи път от 5 години усетих как едно лекарство спира действието на друго. Предписание след проследяване, добро действие върху проблема, остро (ударих си много силно главата в шкафа), предписание за острото (не е арника). Хомеопатът ме предупреди, че предписанието ще антидотира основното. Още след няколко часа усетих как се връщат симптомите.
Та исках да кажа, че не е много лесно да се спре действието на хомеопатичното лекарство. В ежедневието си, успоредно с лечението не са ми спирани мента, кафе, цигари, алкохол.

Предписаното за острото състояние лекарство е спряло действието на основното лекарство? Ако е така , то означава, че може лесно да се спре действието на предписано хомеопатично лекарство. Пишете, че не е лесно и не се разбира какъв е извода от създалата се ситуация.

# 747
  • Мнения: 847
Абсолютно,не се разбира какво имате предвид!

# 748
  • Мнения: 415
Здравейте,

Днес сестра ми е ходила при класически хомеопат. Много ме озадачи фактът, че са й изписани три монопрепарата, които да взема едновременно.
На някого да му се е случвало такова нещо? Моля, споделите, тъй като за първи път от как се лекувам с хомеопатия срещам такова предписание.

# 749
  • София
  • Мнения: 860
Здравейте,
на мен онзи ден при консултация по телефона с класически хомеопат, при остро състояние, ми изписаха 2 монопрепарата заедно по два приема от всеки дневно. За пръв път ми се случва, действието е осезаемо и съм много по-добре. При децата понякога дава по две неща, обикновено обаче едно след друго и с пауза между тях. Хомеопатичката ни е страхотна и й имам 100% доверие. Така че явно може.

Общи условия

Активация на акаунт