КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 37-а тема

  • 126 674
  • 799
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 069
Здравейте,
записвам се в темата. Започнахме с класическа хомеопатия при малкото ми дете преди месец. Борим астма и атопичен дерматит. Имаме напредък.
Вчера бяхме на първо интервю и с голямата ми дъщеря.
Сега и аз съм наред.
Чувствам се като в небрано лозе, всичко е ново за мен, чета напосоки, което ме обърква още повече.
Затова, предполагам, тази тема ще ми е от полза.
Поздрави и хубав ден!

# 91
  • Мнения: 4 069
Опитвам се да се ориентирам в заключението на нашата хомеопатичка, но, както казах, все още нямам никакъв опит и чета малко напосоки. Честно казано, след интервюто с голямата ми дъщеря бях страшно изтощена и объркана. Това, което успях да разбера, а и не съм сигурна, че правилно запомних е, че при нея лошото е, че от псоричен миазъм е преминала към сикотичен и нещата изглеждат така, сякаш е отключено от нещо - ваксина, стрес, кортикостероид, антибиотик... Дъщеря ми, без видима причина, доста напълня в последните две години. Сега даваме Carc 30 CH (което успях да разпозная като Карцинозин, което ме притесни като име, честно казано), след 20 дни ще давамe Cortis ac по схема, което не зная какво е.
Опитвам се да намеря къде да чета за преминаване от един миазъм към друг, но както казах, всичко ми е ново и не съм сигурна на достоверни източници ли попадам.
Ще съм задължена за съвети къде да чета и какво да очаквам сега, защото все пак ми се иска да съм малко по-ориентирана в материята, въпреки че имам доверие на хомеопатичката.

# 92
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
след 20 дни ще давамe Cortis ac по схема

мен това би ме притеснило.
хом. лекарства не се дават по схема. Peace
успех с лечението.

прочети темата "информатично за хомеопатията", закована е горе в този подфорум.

# 93
  • Мнения: 4 069
след 20 дни ще давамe Cortis ac по схема

мен това би ме притеснило.
хом. лекарства не се дават по схема. Peace
успех с лечението.

прочети темата "информатично за хомеопатията", закована е горе в този подфорум.

схема, в смисъл 3 поредни дни ще го даваме. В хомеопатичката не се съмнявам.

Благодаря за линка.

# 94
  • Мнения: 19 295
Мартеа, всички преминават през миазмите. Кофти е когато човек заседне дълго време в един миазъм.
Повечето хора са в сикотичен или раков миазъм, а много деца в туберкулинов.
За Карцинозинът не се притеснявай. Ако е предписан правилно, ще придвижи лечението напред.
Въпросът е да няма дълги схеми без проследяване, а и изобщо пиене на лекарства по месец например, многократни приеми на гранули, а да се разтварят и т.н.
Cortis ac  не се сещам какво може да е. Дали го разчиташ правилно? За кортизон ми идва наум, но пък второто означение показва някаква киселина.


Някой има ли впечатления от сенсейшън метода да изкаже лични впечатления? Ако се е лекувал и по класиците, да сравни.

# 95
  • Мнения: 4 069
Мартеа, всички преминават през миазмите. Кофти е когато човек заседне дълго време в един миазъм.
Повечето хора са в сикотичен или раков миазъм, а много деца в туберкулинов.
За Карцинозинът не се притеснявай. Ако е предписан правилно, ще придвижи лечението напред.
Въпросът е да няма дълги схеми без проследяване, а и изобщо пиене на лекарства по месец например, многократни приеми на гранули, а да се разтварят и т.н.

Някой има ли впечатления от сенсейшън метода да изкаже лични впечатления? Ако се е лекувал и по класиците, да сравни.

Благодаря, Пролетен дъждец.
Хомеопатичката ни приготвя капки, не даваме гранули. Малката ми дъщеря е в туберкулинов миазъм очевидно, тя пие лекарството по веднъж през 15 дни в продължение на месец, с проследяване. Голямата сега пие Carc 3 дена, после ще пие това Cortis (за което не открих никаква информация) 3 дни.

# 96
  • Мнения: 10
Здравейте!Искам да се извиня ако мястото на питането ми не е в тази тема,но т.к.  се чувствам мн зле нямам възможност да намеря къде другаде да задам въпроса си.Не мога да кажа че съм особено добре запозната с принципите на хомеопатията,посещавах преди време класически хомеопат в продължение на една година,но поради задълбочаване на проблемите се наложи да прекратя лечението с хомеопатия.Преди няколко дни започнах да се разболявам като усетих леки болки в гърлото и хрема.Реших да взема Осцилококцинум,като първия ден го взимах през 6 часа,втория и третия ден по 2 пъти на ден.В края на втория ден започнах да усещам мн силна болка зад ухото в костта,от която дори не мога да спя.В Интернет прочетох че това може да е мастоидит,който се появява след нелекуван отит,но аз не съм се оплаквала от болки в ухото.Случайно попаднах на симптомите на лекарството Осцилококцинум и видях,че един от тях е мастоидит,или болка в костта зад ухото.Може ли някой да ми отговори възможно ли е поради грешно прилагане на хомеопатичното лекарство да съм проявила симптомите му и ако да как да спра действието на лекарството?

# 97
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Може ли някой да ми отговори възможно ли е поради грешно прилагане на хомеопатичното лекарство да съм проявила симптомите му и ако да как да спра действието на лекарството?

да, може.
антидотира се. при някои помага мента, при други кафе, иначе казват да се помирише белина.

обикновено при мен хомеопатът антидотира с друго лекарство.

скорошно оздравяване. Hug

# 98
  • Мнения: 3 483
Това е типичен пример за доказване на лекарство, тоест изявяват се симптомите му, вместо да има лечение.
Злоупотребата с осцилококцинум е (за мен поне) една от най-големите гаври на медицината в тандем с телевизионните реклами. Особено за малки деца...


Сенсейшън - ако визираш метода на усещанията, аз съм против. Като всеки метод, и той си има своите плюсове, но в случая минусите са повече. Идва твърде субективен. Не стига, че в класическото предписание трудно се избягват субективните преводи. Накратко казано - въртиш човека 2-3 или колкото е необходимо часа на шиш и накрая от всичко казано, решаваш, че централното му усещане е хванат в капан. Отваряш таблицата (там са таблици), и трябва да избереш измежду посочените там примерно 22 лекарства. Амииии.... не съм съгласна. И в повече ми идва и това разделяне на царства. Седи ти човекът.... гледаш го изтъкан и живееш според норми, правила, ред, структура, речта му същата... и край: той е минерално лекарство. Да, ама не. Оказва се едно чудесно литкаво растително лекарство, скрито под маската на герой. А пък всички знаем, че не предписваме на маската, а на това под нея.

Някой питаше за някаква сплит доза. Ако това е отложената доза (по-правилно казано), да ми пише на лични да му обясня.

# 99
  • Мнения: 4 069
Здравейте,
имам следния въпрос.
На дъщеря ми й предстои планински лагер. Едно от изискваните неща в багажа е репелент - задължително, тъй като ще къмпират в гората. Питах хомеопатичката може ли да ползваме, тя каза - да, ако намеря репелент само с натурални съставки.
Намерих този:
http://laika.bg/index.php?route=product/product&product_id=1604
в него обаче има масло от мента.
Дъщеря ми ще е на лагер от 1 до 6 август, а хомеопатичното си лекарство ще взема от 25 до 27 юли и после от 10 до 12 август.
Искам да попитам - ментата в такъв случай проблем ли ще е?
И друго - ограниченията за какао и мента само по време на прием на лекарството ли са или въобще?
Извинявам се за вероятно лаишките въпроси, но отговорът ви ще ми е от полза. Благодаря!

# 100
  • Мнения: 1 328
Аз ще споделя нещо, което ползваме по принцип като ходим на палатки - масло от Цитронела (на Ариес). Не се мажем с него, накапваме малко на памуче и някак го закрепяме долу на обувки/връзки/сандали.. Миризмата все пак е силна да се има предвид. Комари твърдо не са ни хапали нито на море, нито на планина. В палатката също на вратата слагаме от двете страни по едно, закачено с безопасна игла.

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
чест пример по книгите е ако се потисне кожен обрив -че може да се появи астма.
Можете ли да кажете пример какво може да се появи ако се потисне астма?да сте чели или при някой да е станало именно потискане .
Аз примерно съм останала с впечатление че може да се появат сърдечни проблеми.

# 102
  • Мнения: 4 069

budiko, Малкото ми дете е с астма. Астмата беше единствен симптом, без кожни или други. След дълъг отпор от моя страна (2 години) и влошаване, миналата есен започнахме инхалаторни кортикостероиди, които повлияха (потиснаха добре). От зимата обаче започна нова проява - ужасна и упорита екзема, която третирахме многократно с всевъзможни терапии, предписани подред от трима различни дерматолози, вкл кортикостероидни. След всеки кортикостериоден крем екземата изчезваше напълно и после се появяваше два пъти по-голяма и два пъти по-възпалена. Това ми беше абсолютно нагледно доказателство как действат кортикостероидите и затова най-накрая се обърнахме към класически хомеопат (в нашия случай таткото беше абсолютно предубеден, затова и закъсняхме толкова).
Така че - в нашия случай - съм почти убедена, че потиснатата астма изби през кожата.
Дано не е късно и двете ми деца се повлияят от това лечение.

jenny_b, благодаря, аз също съм ползвала масло от цитронела, като пръсках върху дрехите, но все пак имахме поражения. Ние също сме къмпингари, миналата година разчитахме само на това масло. Тази година, тъй като започнахме хомеопатично лечени, реших да не взимам нищо, защото не знаех какво може и какво не. Голямото ми дете (това, което ще ходи на лагер) беше най-засегнато, и освен че адски много го бяха нахапали, около всяко ухапване имаше оток направо. Със сигурност ще дам и цитронела, но ще се оглеждам и за нещо друго.

Последна редакция: чт, 14 юли 2016, 13:53 от мартеа

# 103
  • Мнения: 19 295
Аз ползвам Аутан за нас и досега съм доволна. Най-вече от кърлежи ме е страх. На планини ходим с дълги панталони. Мажа глезените, обувките, панталона долу, зад ушите, врата, разни открити части, но не целите.
Освен ако човек не е супер чувствителен, няма проблем за хом.лечение.

Мечка, благодаря! И мен ме изпълва със съмнения методът, но и от класическото предписание не видях напредък.
А въртенето на шиш е точната дума. След преглед се чувствам изтощена, а по време на него нямам търпение да свърши.
При предния хомеопат беше много приятно и по-интересно  Simple Smile

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 40 742
мартеа,а постоянно ли бяхте на тези пръскащи препарати newsm78 т.е. инхалация...защото до колкото знам,те са само при спазъм и при нужда,не за постоянно.

При нас също се случи това...клонят към бронхиална астма,щото  протича с хрема,кашлица и после свирене.В тази поредност,за ден-два се случва всичко.
Пие в момента ХЛ от което трябваше да почне да откашля и отхрачва,но уви...промяна няма.

Общи условия

Активация на акаунт