КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 37-а тема

  • 126 680
  • 799
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 091
Възможно ли е след 3 седмици от даването на хомеопатилно лекарство,детето да има хрема от него?
От разговорите с хомеопата ни по телефона през този период,той няколко пъти ме попита дали е здрава.За това си мисля,че може да е от него.Но как да различа дали е реакция или просто се разболява?

# 181
  • Мнения: 4 070
Привет, искам да попитам Д1000 много висока потенция ли е?

# 182
  • Бургас
  • Мнения: 528
Възможно ли е след 3 седмици от даването на хомеопатилно лекарство,детето да има хрема от него?
От разговорите с хомеопата ни по телефона през този период,той няколко пъти ме попита дали е здрава.За това си мисля,че може да е от него.Но как да различа дали е реакция или просто се разболява?


Моето дете  след прием на хомеопатично  по друг повод след това получи хрема. Не сме коментирали с нашият хомеопат дали е следствие от лечението или вирус, просто ни даде ново лекарство и препоръча лайкови капки.

# 183
  • Мнения: 15
Здравейте, някой може ли да ми препоръча хомеопат в Пловдив? Благодаря предварително Simple Smile

# 184
  • Мнения: 7
Здравейте, може ли да ми препоръчате класически хомеопат от Враца или София?

# 185
  • Мнения: 211
 Здравейте,дъщеря ми е на 11 години,от 5 години има проблем със стомаха.Лекарите казаха първо колит,после гастрит,след това били само газове.Проблемът е,че през пролетта  и есента  детето се превива от болки. Моля,препоръчайте ми хомеопат в София.

Благодаря!

# 186
  • Мнения: 4 070
Здравейте,
при счупване на ръка какво да дам за болка?
Не мога да се свържа в момента с хомеопата. Арника предполагам, но в какво разреждане и колко често? Детето е на 11 г.

# 187
  • Бургас
  • Мнения: 528
Здравейте,
при счупване на ръка какво да дам за болка?
Не мога да се свържа в момента с хомеопата. Арника предполагам, но в какво разреждане и колко често? Детето е на 11 г.

Арника 30/ 3 до 5 приема през 30-60 мин/

# 188
  • Мнения: 3 483
Здравейте,
при счупване на ръка какво да дам за болка?
Не мога да се свържа в момента с хомеопата. Арника предполагам, но в какво разреждане и колко често? Детето е на 11 г.


Може да влошите с Арника, особено с такова предписание без допълнително задавани въпроси. Може да е силика, може да е хиперикум и още няколко лекарства. Не лекувайте, нито следвайте съвети по форуми от попрочели тук-там. По-добре дайте обезболяващо, стандартно алопатично лекарство, отколкото грешна хомеопатия.

# 189
  • Мнения: 3 483
Здравейте,дъщеря ми е на 11 години,от 5 години има проблем със стомаха.Лекарите казаха първо колит,после гастрит,след това били само газове.Проблемът е,че през пролетта  и есента  детето се превива от болки. Моля,препоръчайте ми хомеопат в София.

Благодаря!

Ако е на нервна почва, ви препоръчвам хомеопат психотерапевт, а такъв в София е само Иван Кацаров.

# 190
# 191
  • Мнения: 3 483

в този случай не се ли провежда хомеопатично интервю на майката, с оглед  на това как е преминала бременността и пренаталното развитие на бебето,  и се предписва лекарството според това интервю?

моят хомеопат направи това след като лекарството, което аз взимах се отрази на бебето (кърмех).
въпреки всичко си е трудно. проследяването при бебетата е трудно.
Трудно е, защото се предписва на думите на майката, а родителите са пристрастни и паникьосани в повечето случаи. /не обвинявам никого, това са фактите/. Бебето не може самичко да си каже. За сметка на това бебетата си показват абсолютно всичко чудесно, стига да има кой да наблюдава.
То наблюдението е лесно,трудното е да се разтълкуват правилно сигналите,които бебето подава.А това не на всеки се удава, за съжаление малко родители се раждат психолози Thinking

Да. Нямах предвид вторачването в бебето. Гледането и виждането са различни неща. Не е нужно да си психолог, за да познаваш бебето си; изобщо не е нужно. Лошото е, че хората не обръщат внимание като цяло на собствените си сигнали, камо ли на останалите. Забравили сме да чуваме самите себе си... Това имах предвид.

# 192
  • Бургас
  • Мнения: 528
Здравейте,
при счупване на ръка какво да дам за болка?
Не мога да се свържа в момента с хомеопата. Арника предполагам, но в какво разреждане и колко често? Детето е на 11 г.


Може да влошите с Арника, особено с такова предписание без допълнително задавани въпроси. Може да е силика, може да е хиперикум и още няколко лекарства. Не лекувайте, нито следвайте съвети по форуми от попрочели тук-там. По-добре дайте обезболяващо, стандартно алопатично лекарство, отколкото грешна хомеопатия.
[/quot
Напълно съм съгласна с Вас, но предположих, че щом пита за арника е убедена в лекарството.

# 193
  • Мнения: 5
Преди около месец,мой приятел се самоуби. От тогава до днес, получавам паник атаки, постоянни натрапчиви мисли и май съм в депресия. Въпросът ми е - хомеопатията ще помогне ли в случая? Благодаря предварително.

# 194
  • Мнения: 8 526
Привет Simple Smile отдавна не съм ви посещавала, преди пишех като Дара.
Имам такъв въпрос:
Ако човек докаже лекарството Х и това доказва се изразява в симптоми като бъчречна криза (просто за пример я слагам), то дали има и съответното изражение медицинско при изследване на кръв и урина? Въпросът ми е общ, не засяга ментално, емоционално състояние и защо аджеба пациентът е доказал лекарствота.

Общи условия

Активация на акаунт