КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 37-а тема

  • 126 669
  • 799
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 483
диабет мама, прочетох поста ти и тръгнах да отговарям.
Това предполагам се е случило в София, кв.Лозенец. Поне допреди 2г. там заблуждаваха мои приятели.
Когато видях никнейма, това ме довърши. И те бяха за диабет на детето си, тогава бебе.
Това са самозванци, без никакво подобрение при 2 поредни деца с диабет!
Отделно, че всеки в тази тема ще каже, че това НЕ е класическа хомеопатия.
Съжалявам!
Не, не бяхме за диабет, той е при мен, но аз не се прегледах, не е в Лозенец.
БИхте ли казали с две думи освен анкетата как приключва прегледа, какво се предписва? Ходила съм преди години при друг, но той отливаше от едни шишенца и ми направи разтвор, а тук с тази машинка, дето прехвърля информацията ми дойде в повече, без да искам да обидя никой с невежеството си. Та... някой ползвал ли е с ръцете си този ФОЛ апарат?

 Изучавала съм дейността на апарата. Апаратът има своите ползи само и единствено при силно съмнение в картината от страна на хомеопата. Само че добрият хомеопат след като интервюира пациента, ще предпише лекарство за цялостната картина, респективно ще подобри с предписанието си жизнената сила, която пък от своя страна ще способства за подобряване цялостното състояние на човека.
По самата си същност в метода на Фол се изключва индивидуалното, което пък е Библията на класическата хомеопатия. Да повторя Жар Птица: това НЕ Е класическо хомеопатично лечение, това е симптоматично предписание както действа стандартната медицина. Само че: ако изпиете алопатичен препарат против глисти, може временно да натоварите черния дроб например, докато ако приемате хомеопатично лекарство, насочено само към паразитите, без оглед на цялостното ви състояние, можете да си докарате и психо-емоционални проблеми.

# 496
  • Мнения: 3 483
Бих искала да попитам знаете ли  лекар хомеопат в София, който е в областта на генекологичните заболявания (в конкретния случай хормонални проблеми) да е добър и да ви е помогнал?
Не познавам нито един лекар-хомеопат, към който мога с чисто сърце да ви насоча. Освен това: в хомеопатията няма такива неща като специализация в дисциплини.... Хомеопатът работи с ЦЕЛИЯ човек. Човекът е индивидуалност и едно-единно цяло, а не случайна съвкупност от органи и системи. И ако направим връзката - гинекологични заболявания-хормонален дисбаланс-грешно функциониране на организма-грешни сигнали на организма, отново виждаме, че човекът е едно-единство.

# 497
  • Мнения: 353
Здарвейте група Simple Smile Интересува ме комбинирания препарат за хрема Kalium bichromicum 9 , Pulastilla 9,Hydrastis 9 Ch...Хомеопата днес ми каза да си го поръчам за хремата на детето ми,но от аптеката ми казаха ,че могат да ми ги дадат само по отделно....Звъннах й,а тя каза че трябва да е комбинирано,...е вече не знам от къде да го поръчам

# 498
  • Мнения: 3 483
Здарвейте група Simple Smile Интересува ме комбинирания препарат за хрема Kalium bichromicum 9 , Pulastilla 9,Hydrastis 9 Ch...Хомеопата днес ми каза да си го поръчам за хремата на детето ми,но от аптеката ми казаха ,че могат да ми ги дадат само по отделно....Звъннах й,а тя каза че трябва да е комбинирано,...е вече не знам от къде да го поръчам

Здравейте. Темата тук е за класическа хомеопатия. Няма да получите съвет за комбиниран хомеопатичен коктейл, който няма нищо общо с класическото хомеопатично лечение. Няма полипрепарат, който да съдържа и трите съставки, доколкото аз знам. (има такива хомеопатични бози, които съдържат част от изброените съставки) Рискувате кръвоизливи от носа, "лошо" поведение", "необяснима" кашлица и .... по-сериозни работи с тези недоказани хомеопатични препарати. Относно хомеопатичните коктейли можете да прочетете в блога ми.

# 499
  • Мнения: 1 091
Здравейте!Ако може някой спешно да ми помогне със съвет и мнение.Лекувам дъщеря си с хомеопатия от 2 год.До сега обаче не сме лекували сериозни заболявания.Преди 2 дни холучи ларингитна кашлица.Отидохме бързо при хомеопата и ни даде Спонгия 1000 Д- 2 пъти през 6 часа и 4 пъти през 12 часа.Общо 3 дни.Още на следващия ден кашлицата и стана влажна.Сега обаче се дави в храчки и не може да ги изплюе.Тази нощ много затруднено вдишва и издишвя,защото е задръстена от храчки.Не знам това добър ход ли е на лечението или да тичам към педиатъра утре?

# 500
  • Мнения: 424
Здравейте!Ако може някой спешно да ми помогне със съвет и мнение.Лекувам дъщеря си с хомеопатия от 2 год.До сега обаче не сме лекували сериозни заболявания.Преди 2 дни холучи ларингитна кашлица.Отидохме бързо при хомеопата и ни даде Спонгия 1000 Д- 2 пъти през 6 часа и 4 пъти през 12 часа.Общо 3 дни.Още на следващия ден кашлицата и стана влажна.Сега обаче се дави в храчки и не може да ги изплюе.Тази нощ много затруднено вдишва и издишвя,защото е задръстена от храчки.Не знам това добър ход ли е на лечението или да тичам към педиатъра утре?
Обадете се на хомеопата-може да смени лекарството и потенцията.
Ако го заведете на конненционален,ще ви даде сироп и промивки с ф.л.

# 501
  • Мнения: 1 874
Аз пък бих завела на лекар , за да чуе гърдите, това трудно вдишване и издишване би ме обезпокоило.Нека да се види как е детето, пък вие пак с хомеопатия си лекувайте като искате.

# 502
  • София
  • Мнения: 190
Здравейте,
имам конкретен въпрос: Има ли смисъл да опитвам да се лекувам с хомеопатия при положение, че приемам ежедневно кортикостероид (Медрол - 1 мг.). Имам автоимунно заболяване- ревматоиден артрит.
Моля ви, споделете мнение по въпроса. Колебая се дали да започна!

# 503
  • Мнения: 8 526
Здравейте,
имам конкретен въпрос: Има ли смисъл да опитвам да се лекувам с хомеопатия при положение, че приемам ежедневно кортикостероид (Медрол - 1 мг.). Имам автоимунно заболяване- ревматоиден артрит.
Моля ви, споделете мнение по въпроса. Колебая се дали да започна!
Да. Хомеопатът може да прецени как и какво лекарство да ви даде и дали и как да намалявате кортикостероида. Автоимунните заболявания могат да се повлияят добре от правилното класческо хомеопатично лечение.

# 504
  • Мнения: 1 091
Здравейте отново!Звънях на хомеопата ни и според нея това е точното лекарство и точната потенция.За нея то си върши работата,след като за 1 ден е започнала да отхрачва,а беше със суха лаеща кашлица.Самите секрети са високо и се мъчи да ги отделя,но я е страх да не повърне и си ги гълта.Аз самата съм в паника,защото до сега никога не е била толкова болна да не говорим с ларингит.

# 505
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

ей тук ще да е ключа от бараката...

# 506
  • София
  • Мнения: 1 910
здравейте, детето ми /на 1г. и 2 мес/ е със запек около 2 месеца. От няколко дни положението се усложни- получава много газове, неспокойно е, буди се нощем и плаче, като че ли го боли и коремчето. От напъването при изхождане е получило и разраняване в аналната област, забелязвам и страх у него да се изходи, а види ли, че му смъкваме памперса почва да плаче. Може ли да помогне хомеопатията в този случай- за страха от изхождане, както и за самия запек? Разбира се,  водили сме го на лекар, но терапията е засега без ефект.

# 507
  • Мнения: 1 091
здравейте, детето ми /на 1г. и 2 мес/ е със запек около 2 месеца. От няколко дни положението се усложни- получава много газове, неспокойно е, буди се нощем и плаче, като че ли го боли и коремчето. От напъването при изхождане е получило и разраняване в аналната област, забелязвам и страх у него да се изходи, а види ли, че му смъкваме памперса почва да плаче. Може ли да помогне хомеопатията в този случай- за страха от изхождане, както и за самия запек? Разбира се,  водили сме го на лекар, но терапията е засега без ефект.
Категорично казвам, че ДА може да помогне!При нас имаше същият проблем и след 2 години ходене по мъките по клиники,хирурзи и всякакви лекари,стигнахме до хомеопатията.За 2 месеца дъщеря ми забрави какво е болезнено изхождане,кръв по дупето и сама и с желание ходеше до тоалетна.Има още да работим,но когато се влоши нещата минават по-спокойно.

# 508
  • София
  • Мнения: 190
Здравейте,
имам конкретен въпрос: Има ли смисъл да опитвам да се лекувам с хомеопатия при положение, че приемам ежедневно кортикостероид (Медрол - 1 мг.). Имам автоимунно заболяване- ревматоиден артрит.
Моля ви, споделете мнение по въпроса. Колебая се дали да започна!
Да. Хомеопатът може да прецени как и какво лекарство да ви даде и дали и как да намалявате кортикостероида. Автоимунните заболявания могат да се повлияят добре от правилното класческо хомеопатично лечение.

Благодаря Жар_птица!

# 509
  • Мнения: 1 091
Здравейте отново!
Заведох детето да го преслушат да съм спокойна и за щастие е с чисти гърди и розаво гърло.Изписаха ни около 4 вида сироп,но още не знам дали да прибягвам до тях.Детето няма от 2дни температура,но отхрачващата кашлица се засили и получи разстройство.Спонгиата ще повлияе ли и върху "къртеща" кашлица?

Общи условия

Активация на акаунт