Двата-ляв, двата-десен -3, или хобито ни е народни танци

  • 91 425
  • 281
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 30 085
Готово, качих го там, където ми каза.
 http://dox.bg/files/dw?a=df57a06514
Сега tunein може да си го изтегли. Peace

# 136
  • Мнения: 13
Здравейте, бихте ли ми помогнали да  намеря музиката за хорото Чачак. Стъпките научих от открит урок на проф. д-р Антон Андонов, но музиката не я откривам. Благодаря ви предварително! Имейл за връзка petia.georgieva@abv.bg

Огромно Благодаря на kali_s за музиката на хорото Чачак! newsm51
Още във вторник го заиграваме. newsm44

# 137
  • Мнения: 19
Винаги Simple Smile танцувам отдавна и имам доста музика така, че ако искате нещо казвайте Simple Smile хубав ден от мен

# 138
  • София
  • Мнения: 30 085
Объркала съм без да искам ника на потребителката, която е питала за музиката на чачак. Извинявам се.

# 139
  • Мнения: 65
Няма нищо, че си объркала, то и аз ще си го сваля Grinning. Не знам как да го архивирам на компютъра да остане, или на телефона Blush

Ние взехме хорото на росни ми росни, росице и голям зор видях Grinning. Дванайсет такта след което още 14 - ухаа. По принцип слушам музиката, но такова бавно и засукано хоро има вариант за много различни движения на един и същи ритъм.

# 140
  • Мнения: 2 545
Звучи интересно.
Много харесвам бавните хора с много фигури. Има ли някъде клипче с това хоро? И има ли си име хорото?

# 141
  • София
  • Мнения: 30 085
Няма нищо, че си объркала, то и аз ще си го сваля Grinning. Не знам как да го архивирам на компютъра да остане, или на телефона Blush

....
Свали го от линка на desktop-a. После можеш да си го конвертираш с online converter в желан формат или просто да си го прехвърлиш на тел. с bluetooth напр.

# 142
  • София
  • Мнения: 30 085
извинявам се за поредните постове, но знаете ли на кого е това изпълнение на четворно хоро?
https://www.youtube.com/watch?v=M7kcgQEz9vA

# 143
  • Мнения: 308
Здравейтеее момичета!

Ами, да се изложа и аз, сега започвам да уча хора...Вече знам едно и единствено - дунавското  Embarassed Не броя ръченица и право  Whistling Ноо покрай една сватба, която ме очаква септември реших да не се излагам за поредна година ами да ги науча, а то взе че ми хареса страшно много  Hug Таа в момента въпросът ми към вас е имате ли представа кои хора се пускат най-много по сватби, да ги науча та да не се излагам, ако ми стигне времето де... Ще съм ви много благодарна! Ей така, пускам си учители в ютуб и е песен...Ще се радвам на всякакви препоръки и съвети  Praynig

# 144
  • Мнения: 4 303
Здравейтеее момичета!

Ами, да се изложа и аз, сега започвам да уча хора...Вече знам едно и единствено - дунавското  Embarassed Не броя ръченица и право  Whistling Ноо покрай една сватба, която ме очаква септември реших да не се излагам за поредна година ами да ги науча, а то взе че ми хареса страшно много  Hug Таа в момента въпросът ми към вас е имате ли представа кои хора се пускат най-много по сватби, да ги науча та да не се излагам, ако ми стигне времето де... Ще съм ви много благодарна! Ей така, пускам си учители в ютуб и е песен...Ще се радвам на всякакви препоръки и съвети  Praynig
Добре питаш, но сподели поне за кой регион става дума, щом сега ще учиш и нямаш много време.
Иначе идеи много, но май задължително сватба без "бяла роза" не става, а това си е "Ганкино хоро".
Североизтока не минава и без Дайчово хоро, Еленино, Пайдушко, Сиртаки.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 2 058
С една корекция "бялата роза" е Самоковско хоро. И да добавя чичово към гореизброените.

# 146
  • Мнения: 4 303
С една корекция "бялата роза" е Самоковско хоро. И да добавя чичово към гореизброените.
Не съм съгласна: Ето:
https://www.youtube.com/watch?v=x2i9cLk4dTE
Чичовото и Граовско хоро са по сложни за начинаещ, иначе са пускат редовно по сватби и ги играят по малко хора.

# 147
  • Варна
  • Мнения: 1 838
Бялата роза Е Самоковско хоро, независимо кой как е решил да го напише в ютюб.

# 148
  • Мнения: 308
Много ви благодаря за бързата реакция...В Северозападния регион сме, Бяла роза наистина постоянно я пускат. Simple Smile

# 149
  • Мнения: 4 303
Много ви благодаря за бързата реакция...В Северозападния регион сме, Бяла роза наистина постоянно я пускат. Simple Smile
Щом ще я учиш сама пускай и гледай как играят другите по сватбите от този регион. Ние играем Ганкино на тази музика, пък някъде и на Самоковско може да подскачат.
Има и много такива песни, на които се играят различни хора.
Погледни тогава и за Изручанка и Гъмзовяна.

Общи условия

Активация на акаунт