Кога и с какво захранихте?

  • 1 295
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 42
Дъщеря ми е на 3 месеца и е само на кърма, но педиатъркта ни каза, вече трябва да започнем да даваме сок. Аз обаче четох за вредта от ранното въвеждане на сока и ви моля да споделите опита си на каква възраст сте започнали захранването и с какво и може ли да се пристъпи направо към каши или пюрета.

# 1
  • Мнения: 4 915
Здравей.
Правилно си прочела.  Wink
Тук много често се обсъжда темата за захранването и повечето майки в този форум захранват след 5ти навършен месец.
Ако пуснеш търсене с ключове дума "захранване" ще ти излязат много теми, а също така погледни и в Библиотека - най-отгоре е бодната.

Лично аз захраних почти на 6 месеца с оризова каша - като най-щадяща за стомахчето. Сокове изобщо не препоръчвам, дъщеря ми още не пие такива.

# 2
  • Мнения: 2 614
Ето виж тук ,   и тук , и тук и въобще можеш доста материали да намериш в библиотеката!
Приятно четене!
А иначе - да, твърде е рано за сокчета!
  bouquet

П.С. Free Soul ме е изпреварила с няколко секунди, а и тя е с повече опит!  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 915
С една секунда водя!  Mr. Green

Сори за офф-а!  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 559
    Не само,че може,ами и е най-добре да избегнеш момента със сокчетата и да захраниш направо с пюре или каша като поизчакаш до навършването на 6 (или минимум 4,ако по някакви причини много бързаш) месечна възраст Laughing Погледни библиотеката и сайта karmene.greatnow.com - има интересна информация за захранването.
    Аз захраних точно на 6,5 месеца с домашна каша от кафяв ориз Grinning До момента съм въвела освен кафяв ориз и круша, ябълка, сини сливи.

# 5
  • Мнения: 577
И аз не съм захранила още но имам намерение да го направя с плодово пюре.

# 6
  • Мнения: 2 959
Аз захраних на 4.5мес с оризова каша. И моята щерка още не пие сок, като наборничето ни- Мариелка, на мама Free Soul.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
На 5 месеца и 20 дни с пюре от тиква.И за секунда не съм съжалявала, че захраних късно, нито че не съм давала сокове.Детето ми яде с охота всякакви плодове.Когато сам реши, че иска, ще пропие и сок Sunglasses

# 8
  • Мнения: 2 220
На 4 навършени - със сок от ябълка. До 6-ия месец му давах от него и от морков, по малко, а след това започнах с картоф, пасиран с кърма.

# 9
  • Мнения: 1 313
с пюре от морков

# 10
  • Мнения: 4 242
След 6 навършени месеца с оризова каша, до тогава само на кърма! Peace

# 11
  • Мнения: 559
След 6 навършени месеца с оризова каша, до тогава само на кърма! Peace
И аз така.

# 12
  • на Север
  • Мнения: 503
на 5 месеца и 15 дни с  чиста елда

# 13
  • Мнения: 35 961
5 1/2 мес. с оризова безмлечна каша

# 14
  • Мнения: 967
На 5 месеца и половина - с домашн приготвено картофено пюре.
След картофа добавих ориз, морков, ябълка, тиква, круша, елда - всичко това приготвено на пюрета и кашички Grinning До към 7 мес. товани беше менюто.
Не бързай със сока. В белите страни сок дават само разреден 1:1 с вода, НОКОГА чист и то на по-големи дечица.
Рано ви е за захранване, а като дойде момента започни с каши и пюрета, а за соковете имате много време.
Обясни на твоята педиатърка, че ще захранваш късно, за да те остави на мира.

# 15
  • Мнения: 1 999
Захраних бебка на 5м. и 1/2 с безмлечна оризова каша на Хип.

# 16
  • Мнения: 2 381
И моята бебка е на 3 месеца.Благодарение на прочетеното във форумът взех решение да захраня по-късно.В Библиотеката ще намериш много полезна информация newsm74
И на мен лекарката ми казваше да захраня от 2-рия месец още, но не се давам Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 427
На 6 месеца и 4 дни захраних с пюре от моркови Peace

# 18
  • Мнения: 4 073
На 7 м. и половина с готово пюре от ранни моркови на Хип. Преди това от 5 месец нататък имахме няколко неуспешни опита с какво ли не (картоф, ориз, елда), междувременно се оказа че имаме АБКМ и затова изчаках до тази възраст.

# 19
  • Мнения: 42
много ви благодаря момичета за споделеното! Сигурно и аз ще захраня към 6 месец а до тогава кърма, кърма и пак кърма! А педиатрите ни неграмотни ли са толково, що ли?

# 20
  • София
  • Мнения: 3 787
Първата лъжичка пюре бебо опита на 4 месеца.Само че стигна до 4-5 лъжички,проявиха се едни Еширихия коли,които дремели в коремчето още от родилния дом и така спряхме.
После на 6 месеца се захранвахме мнооого внимателно с безмлечна оризова каша на Нестле,после на Фризокрем,пюре от моркови.Само това ядяхме един месец,след това постепенно възведохме и останалите храни.
Сокове дадох чак на 10-я месец и то един-два пъти досега само.Хич не съм им привърженик.
Най-хубавото е,че срещам много мами по градинките,които не знаят за този форум,но все пак са решили да захранват късно-след 6-я месец Grinning

# 21
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
На 5 месеца и половина с оризова каша.

# 22
  • Мнения: 1 215
На 7 месеца и 25 дни с банан, суров, надъвкан от мама Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт