Не иска да ходи

  • 1 105
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 768
Бебка номер две не иска да ходи, само пълзи и пълзи. Колкото и да се опитваме да я караме да ходи се опъва. Много е страхлива бедната, а скоро става на година и 3 месеца. Каката и тя проходи късно, ама поне се опитваше да прави крачки, а малката дебеланка и тежи корема и хич даже и не опитва. Дайте идеи как да я стимулираме да проходи Simple Smile Като гледа децата на детската площадка че ходят реве, а сама не иска нищо друго да прави там освен да пълзи и да яде камъни. Голям инат.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Просто не я насилвай!Моят син проходи на 1г и 5 месеца.Започна изведнъж да изявява желание.Колкото пъти аз го карах да ходи, толкова пъти той започваше да плаче.На края го оставих, той само си пълзеше и нямаше никакви признаци за прохождане.Когато и дойде времето, тя сама ще започне да изявява желание, не се притеснявай!

# 2
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Руже а ако я държите подмиШниците стои ли изправена   newsm78

# 3
  • Мнения: 768
Стои ама не иска да ходи.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 7 430
НЕ се безпокой - и най-вече я остави сама да реши кога иска Wink
Имам чувството, че колкото и да имаме желание ние родители за нещо да го направи - дали обръщане, или изправяне или ходете - мога да кажа, че когато детенце е готово го прави без всякакви напътствия и ей така от раз.
Моя направим много време си "ходеше" придържайки се за дивана, масичката или шкафа и си мислех, че вече никога няма да проходи, но един ден ме изненада и се пусна Wink

За това според мен сама ще прояви желание - имай търпение Peace

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492
А имаШ ли проходилка ( не зная дали изобЩо си привърженик  newsm78 )?
Или пък някаква такава игра4ка
 

,която да я "подлъже" да тръгне.

# 6
  • Мнения: 384
И при нас е по същия начин-нашата иска да си пълзи и това е.В парка сме истински цирк,подскача на колене и се меси в играта на другите деца,които се ядосват,че не се изправя и само й викат "Стани!Стани!'',ама тя си бърбори нещо и нестава.Накрая децата почват да пълзят с нея.Обувките ни са обелени отпред,панталоните са ни вечно мръсни.Днес обаче ме изненада и точно пред консултацията видя едно момченце да тича и сама прояви желание да стъпи,в това време се отвори вратата и влязахме със стъпка вътре,аз само й държах ръцете и не вярвх на очите си.Час по-късно вече неискаше и права да стои дори-явно само когато е на кеф ми прави кефа.

# 7
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Пиши във форума на Майките(бъдещи и настоящи), там ще те посъветват най-добре Wink.

# 8
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ружа, колко е пълни4ка, питам защото нас ни сложиха на диета след 7м заради наднормено тегло, а линда е с тънки кости каза отропеда  и дебелкото и пре4и,затова каза, ако се задържи да не пълнее  до 1 г ще тръгне до 1.1 м то4но на деня тръгна, както каза доктора. правиха и ренгенови снимки и я опипва доктора- голяма мързелана беш? даже на 7 м не беше се обръщала, но за една седмица седна за месец се изправи и после пропълзя на 10м- до последно като твойта сладурка, но в паяка за опрделно време от деня да щъка отвисоко да гледа света.на 1.4 м ве4е ка4ваше стълбите за ръка. просто зависи от детето, желая ви успех!

# 9
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не го насилвай детенцето, когато е готово само ще сии каже....опааа, проходи Hug Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 5 183
Томи проходи на 1 година, 4 месеца и 1 седмица.
Бях се притеснила малко, но лекарите все ми повтаряха, 4е няма никакъв проблем, просто не се 4увства готов.
Определено такава бутаща се "коли4ка" помага да се престраши. На нас ни дадоха една за няколко дни, той много се ентусиазира. Обикаляше с нея из цялата къща с победоносни викове. После в един хубав ден, както си седяхме цялото семейство пред телевизора, се пусна и тръгна така стабилно, все едно от години се занимава с това "упражнение"  Mr. Green  running И пак надаваше победоносни щастливи викове  jump

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
и аз се включвам в групата на пълзящите Simple Smile не дава да я водим, нито ползва walker. На всякъде сме на 4 крака, не само в къщи, но и в двора и на площадката. Камъни лапаме всякакви  Laughing Иначе  самичка се изправя и ходи, като се придържа за нещо, но сама да е. Чудя се вяра ли ни няма  newsm78

# 12
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Ружа, не се притеснявай, както са ти казали момичетата, тя сама отведнъж ще се пусне и ще има да тичаш после след нея.  Simple Smile
На наши приятели втората дъщеричка проходи чак след годинка и половина като преди това само пълзеше и не се и опитваше да се изправи - просто така и беше по-лесно и по-бързо да се придвижва  Grinning

# 13
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
Ружа мисля че мамите достатъчно са те успокоили,поне имат опит,ние сме още мънички,само лсед няколко седмици ще си спомняш с умиление за сегашната ти тревога  Grinning ,направо си "купи" и ти нови крака за да тичаш подире и
И при нас е по същия начин-нашата иска да си пълзи и това е.В парка сме истински цирк,подскача на колене и се меси в играта на другите деца,които се ядосват,че не се изправя и само й викат "Стани!Стани!'',ама тя си бърбори нещо и нестава.Накрая децата почват да пълзят с нея.Обувките ни са обелени отпред,панталоните са ни вечно мръсни.
а това нааправо ме развесели,то детенце е обяснило на другите-какви сте будали,на колене е по удобно бе и те се уверили дечицата  Joy

# 14
  • Мнения: 398
Нашия син никога не е пълзял,влачеше си дупето с помоща на ръцете и ако знаето колко бързо се придвижваше:)))Не искаше проходилка и всякакви еквиваленти,нито пък ходеше ако го държиш под мишница.Ако сам реши да се хване някъде и да се изправи-това е.Опиташ ли да му помогнеш пуща се и сяда на земята.
Малко след като навърши годинка сам се пусна и тръгна да ходи.Видя баба си до вратата и отиде при нея.
От тогава все по често се пущаше докато стана стабилен.

Общи условия

Активация на акаунт