Някой да има инфо за " Свети Лазар" ?

  • 26 429
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 384
Киша,незная какво колко струва,моето мнение е ,че те не струват!Аз ги избрах и СЪЖАЛЯВАМ ,една седмица преди да получа разкритие платих 220лв.при Лачев ,беше и така добър да ми даде диск,на който лекарите в МД видяха,че ясно се вижда тръгнал да се вклинява мехур,а аз прадължих да ходя наработа след уверението че съм ок!!! #Cussing out #2gunfire
Иначе си бях избрала вариянта 2400 ,който ако непомня какво се беше наложило щял да стане 2550,не желая да чувам за тези боклуци!
Колкото и да коткат някои звезди да им правят реклама,за мен  са пълна 0!

# 31
AZ RODIH TAM TOVA LQTO CENATA I ZA SEKCIO I ZA NORMALNO RAJDANE E EDNA.AZ PLATIH 3000 LV BQH V OBIKNOVENA STAQ A ZA VIP E 5500.V OBIKNOVENATA STAQ IMA6 BANQ TELEVIZOR MASA BURO VSI4KO E SUPER

# 32
  • Мнения: 1 354
Аз също ще раждам в св.Лазар и струва 3000лв. независимо какво е

# 33
  • Мнения: 249
Сестричката ми роди там миналата година. Внимание, отношение, професионалисти. Това мога да кажа за там. Не се държат с теб като с куче, както е в Държавните болници. Плащаш си, но ти сама си си направила избора, щом питаш за там си с нагласата, че ще ти трябват повече парички  Peace Тя искаше секцио, лекарите я убеждаваха, че може и нормално, но тя искаше да си роди секцио. Изписаха я на 5-я ден. Аз мога да кажа хубави неща, разбира се сигурно ще има хора, които няма да са доволни, има ги за всички болници. Моето мнение е такова  Peace

# 34
  • Мнения: 82
Аз родих там при доктор Бранкова и мога да кажа само:

БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Всичко беше прекрасно и хигиена, и отношение, и професионализъм....абсолютно всичко!!!!

Платих 3500 лева за стая близо до бебка и хората там си заслужиха всяка стотинка!!!

Научиха ме  на всичко още там и когато се прибрахме с бебка вкъщи се чувствах много сигурна и спокойна, че знам какво правя! Разбира се имаше и майки, които си бяха оставили бебетата при акушерките, които се грижеха за тях, докато те си почиват, но това е въпрос на избор. Ако искаш можеш да почиваш и те да се грижат за бебето, ако искаш ти обясняват и ти показват всичко. Пак казвам, че е въпрос на избор!

Грижеха се за мен и бебка страхотно. Бих родила отново там!!!!

п.п. Някой по-горе беше писал за 2-рото секцио на Маги Малеева...1) не знам от къде знаете, че първия път е било секцио (съмнявам се, защото след секцио не се препоръчва поне година и половина забременяване, а до колкото си спомням първото и дете е по-скоро и 2) тя е родила в 4 през нощта...едва ли е планирала секциото си за тогава?!?!?!)

# 35
  • Мнения: 4
Аз също родих там. Много съм доволна от екипът и специални благодарности на д-р Гърчев, който следи бременноста ми и ме изражда. Условията в болницата са много добри - стая, храна, грижи за бебето. В момента ходим там на детска консултация и също съм много доволна от двете педиатърки д-р Иванова и д-р Божинова. ОБАЧЕ администрацията им е под всякаква критика. Първото, което ми направи лошо впечатление още при записването за женска консултация е, че даваш парите и ако не си поискаш някаква бележка изобщо не ти дават, а само те записват в един бакалски тефтер Simple Smile, в който по късно те записват, че си дал пари за раждане, стволови клетки и всичко останало. Но гвоздеят на програмата беше, когато отидох да си взимам акта за раждане и се оказа, че моето дете изобщо не съществува в регистрите   #Crazy. В последвалия разговор с рецепцията на болницата (жената, която седи на вратата и води бакалския тефтер), бяха силно учудени, че не са ми дали уведомлението, което сама трябва да си занеса до общината  newsm78. Тъй като на мен това ми е второ раждане и бях убедена, че това си е работа на болницата, те ме увериха, че при тях те не се занимавали с това, защото било по "сигурно" родителите да си подадат документите.

# 36
  • Мнения: 439
Но гвоздеят на програмата беше, когато отидох да си взимам акта за раждане и се оказа, че моето дете изобщо не съществува в регистрите   #Crazy. В последвалия разговор с рецепцията на болницата (жената, която седи на вратата и води бакалския тефтер), бяха силно учудени, че не са ми дали уведомлението, което сама трябва да си занеса до общината  newsm78. Тъй като на мен това ми е второ раждане и бях убедена, че това си е работа на болницата, те ме увериха, че при тях те не се занимавали с това, защото било по "сигурно" родителите да си подадат документите.

 ooooh! и те уверяват ти да ходиш до общината,е това не е за вярване след всички тези парички който си дала и да те разхождат насам-натам,а бебо кой ще го кърми newsm78

# 37
  • Мнения: 4
Но гвоздеят на програмата беше, когато отидох да си взимам акта за раждане и се оказа, че моето дете изобщо не съществува в регистрите   #Crazy. В последвалия разговор с рецепцията на болницата (жената, която седи на вратата и води бакалския тефтер), бяха силно учудени, че не са ми дали уведомлението, което сама трябва да си занеса до общината  newsm78. Тъй като на мен това ми е второ раждане и бях убедена, че това си е работа на болницата, те ме увериха, че при тях те не се занимавали с това, защото било по "сигурно" родителите да си подадат документите.

 ooooh! и те уверяват ти да ходиш до общината,е това не е за вярване след всички тези парички който си дала и да те разхождат насам-натам,а бебо кой ще го кърми newsm78

Да така е, да не говорим, че срокът е 10 дена от раждането... Учудвам се, че никой друг не го е споменал, от жените, раждали в св. Лазар или просто аз съм имала лошия късмет да ме забравят и с това обяснение да са замазали положението. Не знам Simple Smile Аз родих на 5 декември 2008 г. и отидох в общината същия месец, не ми се мисли какво щеше да стане, ако бях отишла януари месец да си взимам акта за раждане, когато вече са приключени списъците за 2008 г.

# 38
  • Мнения: 95
Здравейте момичета,
и аз родих в Свети Лазар преди около четири месеца. Условията там наистина са прекрасни. Лекарите, отношението, обстановката - всичко е на 6!
Но има едно голямо НО...имах ме усложнения с бебо... Cry
Свети Лазар ти дава възможност да родиш в обстановка близа до домашната...уютно и в обкръжението на близките. Но както и вкъщи, така и там не могат да се погрижат за теб и бебето ако настъпят усложнения!
Родих преждевременно. Спешно, със секцио. Бебето не беше добре. След третия ден лекарите от Свети Лазар взеха решение да го преместят в Токуда. Където имаше неонатологично отделение. Благодарение на грижите в Токуда бебчо още на следващия ден имаше подобрение. Там ми казаха, че ако не са го закарали ситуацията щеше да има фатален край. Разбирайте най-лошото. Общо взето се изразиха, че в Свети Лазар не са направили нищо три дни освен да го гледат как бавно, но сигурно се влошава.
Искате доказателства...Свети лазар се хвалят с новото си неонатологично отделение. Но нямат такова. Имат 2, може би три кувиоза. Те стоят в стоичката при другите бебета. Казвам стаичка - разбираите помещение с размерите 5 на 5 метра. Това го водят неонатологично. плюс това още преди раждането ви дават документи да подпишете, че сте съгласни при проблеми бебето или вие да бъдете закарани в друга болница/държавна/. Защо? - при положение че афишират, че могат да се погрижат за бебе във всяка ситуация.
Раждането ми излезе 3 000 лв. Грижите за бебето -- за 72 часа --2 600лв. Няма ценоразпис за тези 2600 лв. - шефът на болницата си ги изчисли на саме в кабинета си. Тоест изсмука си ги от пръстите!
Не спирам никого да ражда там, нито разубеждавам
НО...
Помислете...Ако се случи някой инцидент...като при мен...
трябва да сте сигурна къде сте и че ще се погрижат добре за вас!Ако сте например в Токуда...първо ще имате на разположение ИСТИНСКО неонатологично отделение, със Истински неонатолози, ВТОРО...здравната каса ще ви покрие тези уж 2600лв и няма да се налага да ги плащате. Имайте впредвид обаче, че в Токуда се запознах с една майка на недоносено детенце. Тя ми сподели, че е благодарна че здравната каса покрива грижите за недоносеното и детенце, иначе излизали в размер на около 8000лв месечно интензивните грижи. Сами сметнете...в Токуда за 1 месец интензивни грижи за бебе цената е 8000лв/ако не си осигурен/, в Свети Лазар за 72 часа/три дни/ е 2600! Бебо стоя в Токуда 10 дни. Колко ли щяха да ми искат в Свети Лазар за 10 дни -- 10 000лв!?!?!?! В Токуда ми взеха само по 10лв. на ден за консумативи - считай памперси, шишета, кремчета и тн.
Обобщение:: Когато ви предстои раждане, не гледайте само удобствата:
1. Отидете и вижте неонатологичното отделение на Свети Лазар.
2. Вижте в документите...там наистина пише при влошена ситуация ще ви закарат в друга болница.
3. Попитайте за цените - колко ще струва да се грижат за бебето, ако има нужда от по-специални грижи, за да не се окаже че вместо 3000в, дължите например 10 000лв.
4.Попитайте дават ли касова бележка или фактура - за моите 6 000лв въпреки че си поисках не получих нито едното от двете.
Вижте...раждах за първи път...не ми бяха ясни много неща. Но сега знам. Второто си дете със сигурност ще раждам в болница, която ще може да ми предостави на мен и бебето адекватни грижи. Болница с реален ценоразпис /не в главата на шефа/, болница в която фактура не е мръсна дума.
Ако бях раждала в Токуда щях пак да получа страхотни грижи и внимание, но щях доста по-рано да прегърна моето бебче. Не след две седмици...Не след две дълги, мъчителни седмици Cry

# 39
  • Мнения: 10
Хм, ами и аз раждах там и съм доволна от всичко. И все още си пазя фактурата...

# 40
За съжаление и моето мнение не е много позитивно - преди три години ми се наложи да правя аборт по желание - не исках да давам пари под масата в държавна болница, не исках да обяснявам на моя си доктор защо и за това реших там. Прегледа ме д-р Николов само с ултразвук, взе парите за прегледа на ръка - не на рецепцията, това доста ме учуди, но както и да е клиниката си е негова. Поиска ми и капаро за аборта - това вече ме сащиса окончателно, защото все пак е как да кажа странно, но най-лошото беше в самия ден на манипулацията - докато чаках по нощница да ме извикат и не знаех на кой свят съм от нерви и от това което правя - той влезе и каза че предпочитал да оправим сметката сега ако няма проблем - бръкнах и платих. Не знам почуствах се гадно, много гадно - и без това бях уплашена, а това просто ме изкара извън всякакво равновесие. Иначе относно самата процедура - нямам забележки, казвам го защото все пак ситуацията трябва да се види отвсякъде. Но ако ми се наложи да проследявам бременност и раждане няма да е там - студени са хората, това е.

# 41
  • Мнения: 82
Аз нямам впечатление, че там са студени хората. Даже-напротив...ако чакате да  ви целуват и прегръщат може и да не стане...Моето впечатление, че изключително мили и любезни, но все пак се държат професионално дистанцирано. Макар че когато бебка се роди и моята лекарка, която следи бременността ми и ме изроди д-р Бранкова съобщаваше на 2-те новоизлюпени баби за бебето и им честитеше дори се просълзи. Помисли дали "лошото" отношение не е по-скоро неприятния повод за посещението там.

Фактурка ми издават абсолютно винаги и за всичко, когато си поискам дори и за 40 лева.

Колкото до удостоверението за раждане, коя болница според вас го носи в общината, че не се сещам?!?!? Дори и в Токуда - която така прехвалвате си го носиш сама в общината?!?!? И от къде на къде ще е работа на болницата да ви носи удостоверението за раждане в общината?!?!?!Да не говорим, че за да си получиш после АКТА за раждане от общината ти искат лична карта, че си единия от родителите....

Колкото до проблемите...недай си боже...в София има 3 болници в които се карат бебенца с проблеми. Включително и в Майчин дом не им стигат кувиозите...а Свети Лазар е бутикова болница...там повече от 5-6 бебета едновременно не може да има...колко кувиоза трябва да има според вас.....айде да не са 50% от родените бебета с проблеми....

Аз и сега продължавам да ходя там на детска консултация и съм изключително доволна и от двете педиатърки. Няма случай да звънна на мобилния им и да не ми отговорят или да не ми върнат веднага след това обаждане...колкото и часа да е. За това пък си получих фактурка и без да съм искала.

Аз също не искам да навивам никой да ражда там...ама малко се дразня като се пишат общи приказки. Както една друга майка по-горе беше писала...."носели и храна, която не била за кърмачки"....ми там храната се носи по меню, кой каквото си избере....тя защо си е поръчала храна неподходяща за кърмачки?!?!? Още веднага след раждането ми казаха какво се препоръчва да ям и какво не...от там -нататък избора си е мой...


# 42
  • Мнения: 384
Нито веднъж не съм получила фактура от тази болница!нито веднъж!щом сте отворили дума и за това,иначе по долу съм описала надлежно моето мнение за тях.

# 43
  • Мнения: 4
Фактурка ми издават абсолютно винаги и за всичко, когато си поискам дори и за 40 лева.

Колкото до удостоверението за раждане, коя болница според вас го носи в общината, че не се сещам?!?!? Дори и в Токуда - която така прехвалвате си го носиш сама в общината?!?!? И от къде на къде ще е работа на болницата да ви носи удостоверението за раждане в общината?!?!?!Да не говорим, че за да си получиш после АКТА за раждане от общината ти искат лична карта, че си единия от родителите....

Колкото до проблемите...недай си боже...в София има 3 болници в които се карат бебенца с проблеми. Включително и в Майчин дом не им стигат кувиозите...а Свети Лазар е бутикова болница...там повече от 5-6 бебета едновременно не може да има...колко кувиоза трябва да има според вас.....айде да не са 50% от родените бебета с проблеми....

Аз и сега продължавам да ходя там на детска консултация и съм изключително доволна и от двете педиатърки. Няма случай да звънна на мобилния им и да не ми отговорят или да не ми върнат веднага след това обаждане...колкото и часа да е. За това пък си получих фактурка и без да съм искала.

Аз също не искам да навивам никой да ражда там...ама малко се дразня като се пишат общи приказки. Както една друга майка по-горе беше писала...."носели и храна, която не била за кърмачки"....ми там храната се носи по меню, кой каквото си избере....тя защо си е поръчала храна неподходяща за кърмачки?!?!? Още веднага след раждането ми казаха какво се препоръчва да ям и какво не...от там -нататък избора си е мой...



Не виждам какво толкова се дразниш все едно си собственик на болницата. Темата е "Инфо за Св. Лазар" и всеки си пише преките впечатления от там. А относно удостоверението за раждане - в "Шейново", където раждах първото ми дете, взеха данните на мен и съпруга ми и не са ме занимавали с такива неща, съвсем естествено е при второто раждане след като не са ти дали уведомлението ти да си го носиш да предположиш, че процедурата е същата! Което пък няма нищо общо със взимането на акта за раждане Simple Smile
И пак ще кажа, за да няма неразбрали АЗ съм изключително доволна от гинекологът ми, педиатърките и обслужващия персонал в болницата, който се грижи за мен и беба по време на престоят ни там!

# 44
  • Мнения: 753
Моя приятелка отиде за елементарен преглед на ехо, казаха и ,че има миома и трябва бързо да се оперира????
С рев стигна до гинеколога си........и се оказа, че нищо и няма #2gunfire #2gunfire #2gunfire много се чудихме после, мъжо и беше полудял, защото тя беше бременна първи месец!!!!
Въпросната Д-р.от там била рускиня, само това ми е останало в главата и ужасът естествено.

Общи условия

Активация на акаунт