Пак за чашата......

  • 4 087
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 934
Мили мами,
Преди около  2м. пусках тема за неразливаема чаша, но така и не реших каква марка да взема.... Rolling Eyes (сигурно, ако нямаше никакъв избор, щеше да е мн. по-лесно...)
Сега пак се размислих и поогледах и се двоумя отново....
На Авент излиза около 15лв.(без твърд накрайник, който се продава отделно и е около 4 лв.), а на Чико е с мек накрайник и излиза около 11,50 лв. А като ги разглеждах, май няма особена разлика..... Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Помагайте с вашия опит!
Благодаря:)

# 1
  • Мнения: 597
И аз стоях пред тази дилема преди няколко месеца и много се колебаех,защото са си скъпички чашите на Авент и Чико.Затова си купих на Nuby и въобще не съжалявам.По нищо не отстъпва на качеството на другите-с мек накрайник е и изобщо не се разлива.А и е много по-евтина.Успех в избора!

# 2
  • Мнения: 6 206
Аз съм фен на Авент, имам и неща на Чико, но не ги ползвам, нещо не са ми удобни.
И такава и чаша Авент си купих, като се превъзбудих, че от четири месеца ще пие от чаша, но сега отлежава в шкафа, докато ни дойде време да я ползваме.

# 3
  • Мнения: 2 006
Авент или Дисни(втората не съм ползвала,но сестра ми е страшно доволна) Grinning

# 4
  • Мнения: 1 077
Фен, не фен....
Бертони за 2.80 върши ПЕРФЕКТНА работа. Една изгубихме, та взех втора.

Цяла горна част - капачка с "твърд накрайник". Добра вместимост.
Ида още я разнася напред-назад, макар вече да може да пие от чаша, ако и я държа. Но тя обича да си пие сама и по много.... Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 2 819
samo NUK struva 9 leva moq sin q izpolzva ve4e pove4e ot godina i polovina sled blizo godina vze da kape ot 4a6ata ...i dosega si pie vodata ot neq Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 187
Ние използваме на Авент и аз съм много доволна. Има една борса в Люлин, ако можеш си я вземи от там има един скалд за детски стоки и там струва малката с мек накрайник около 9лв.

# 7
  • Мнения: 580
Взех му на дребния първо чаша на Бертони.Капе!
После му купих на Нук -  пак капе!Така, че минахме на обикновенна пластмасова чашка.
Знам ли.....може при анс да проблема

# 8
Къде се намира тази борса, и от каква възраст може да се мине на такава чаша. Ние сме почти на 6м. правим ги сега на 20, или ние рано още.

# 9
  • Мнения: 1 187
Цитат на: tumppi
Къде се намира тази борса, и от каква възраст може да се мине на такава чаша. Ние сме почти на 6м. правим ги сега на 20, или ние рано още.


Чашата с мекия накрайник може да се използва от 6 месец, така че почти сте готови за нея. Ще ти напиша точния адрес на борсата след малко.

# 10
  • Мнения: 1 187
Цитат на: tumppi
Къде се намира тази борса, и от каква възраст може да се мине на такава чаша. Ние сме почти на 6м. правим ги сега на 20, или ние рано още.


Пуснах ти ЛС с адреса на борсата, ако има още нещо да питаш пиши.

# 11
  • Мнения: 2 807
Купих на синът ми на Avent - наистина не разлива(той много си я харесва, особено дръжките), за разлика от тази на NUK - взе да разлива още 1-я месец. В нея също така, ако престои вода за няколко часа, без бебето/детето да пие от нея, водата замирисва - не знам защо се получава така, но определео не ми се нрави.
Синът ми обаче май най-много харесва тази на Gerber, с твърд накрайник е, само че според мен недостатъка й е, че няма капаче, с което да се покрива, когато детенце не пие от нея - затова и не я използвам навън.
На Nuby наистина са много добри, а и цените им варират от 6 до 8 лева. Имат си и капачета  Wink
Успех в избора!

# 12
  • Мнения: 910
Всъщност малката чашка на Авент с мекия накрайник я дават от 3 до 6 месеца. След това идва голямата чашка, или пак малката, но с по-твърдия накрайник, уж да свиква... Ние сме с голямата на Авент, но използването и беше много кратко, сега малката обожава да пие от чашка (разбирайте капачката на шишетата на Авент), макар и да разлива по малко. А е още само на 8 месеца...

# 13
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Maminka
Купих на синът ми на Avent - наистина не разлива(той много си я харесва, особено дръжките), за разлика от тази на NUK - взе да разлива още 1-я месец. В нея също така, ако престои вода за няколко часа, без бебето/детето да пие от нея, водата замирисва - не знам защо се получава така, но определео не ми се нрави.
Синът ми обаче май най-много харесва тази на Gerber, с твърд накрайник е, само че според мен недостатъка й е, че няма капаче, с което да се покрива, когато детенце не пие от нея - затова и не я използвам навън.
На Nuby наистина са много добри, а и цените им варират от 6 до 8 лева. Имат си и капачета  Wink
Успех в избора!


 На Авент също има твърд накрайник, който се продава отделно и можеш спокойно да си вземеш и да го смениш с мекия.

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Тези на Авент са ужасни - толкова трудно се почистват, ако се държи на хигиена, имам 2 бр. такива - отврат, вече не ги ползваме, само нощем слагам в леглото.

То са 100 джаджи, които трябва да разглобиш за да я измиеш като хората, много бързо се събират мръсотии от "чистата вода" и мнооого трудно се махат. И пластмасата мирише отвратно просто на тия чаши.

Никога не бих се излъгала отново.

# 15
# 16
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Liorena
Тези на Авент са ужасни - толкова трудно се почистват, ако се държи на хигиена, имам 2 бр. такива - отврат, вече не ги ползваме, само нощем слагам в леглото.

То са 100 джаджи, които трябва да разглобиш за да я измиеш като хората, много бързо се събират мръсотии от "чистата вода" и мнооого трудно се махат. И пластмасата мирише отвратно просто на тия чаши.

Никога не бих се излъгала отново.


 Ми то е лесно за измиване-разглобяваш и миеш.Какъв е проблема. На нашата чаша пластмасата не мирише. Аз всяка вечер разглобявам чашата и я измивам без проблем.

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Цитат на: Beni
Цитат на: Liorena
Тези на Авент са ужасни - толкова трудно се почистват, ако се държи на хигиена, имам 2 бр. такива - отврат, вече не ги ползваме, само нощем слагам в леглото.

То са 100 джаджи, които трябва да разглобиш за да я измиеш като хората, много бързо се събират мръсотии от "чистата вода" и мнооого трудно се махат. И пластмасата мирише отвратно просто на тия чаши.

Никога не бих се излъгала отново.


 Ми то е лесно за измиване-разглобяваш и миеш.Какъв е проблема. На нашата чаша пластмасата не мирише. Аз всяка вечер разглобявам чашата и я измивам без проблем.


ами много джаджи има за разглобяване, ако човек иска хубаво да я измие.
пластмасата миришеше още когато я купих.
И втората чаша, купена от друго място - пак миришеше на гадна пластмаса.

# 18
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Liorena
Цитат на: Beni
Цитат на: Liorena
Тези на Авент са ужасни - толкова трудно се почистват, ако се държи на хигиена, имам 2 бр. такива - отврат, вече не ги ползваме, само нощем слагам в леглото.

То са 100 джаджи, които трябва да разглобиш за да я измиеш като хората, много бързо се събират мръсотии от "чистата вода" и мнооого трудно се махат. И пластмасата мирише отвратно просто на тия чаши.

Никога не бих се излъгала отново.


 Ми то е лесно за измиване-разглобяваш и миеш.Какъв е проблема. На нашата чаша пластмасата не мирише. Аз всяка вечер разглобявам чашата и я измивам без проблем.




ами много джаджи има за разглобяване, ако човек иска хубаво да я измие.
пластмасата миришеше още когато я купих.
И втората чаша, купена от друго място - пак миришеше на гадна пластмаса.


Ми аз съм доволна джаджите лесно ги разглобявам.Все пак всеки си има мнение и сам избира какво и как да ползва.

# 19
  • Мнения: 4 358
Моят син тотално отказа да пие от неразливаща чаша.
Купих му само накрайник за шише Авент, добре че не се излъгах да купя някоя скъпа.

# 20
  • София
  • Мнения: 366
И ние ползваме Авент. Когато беше около 6 месеца я сложих в креватчето - с времето дъщеря ми се научи да пие от нея. Много ни помогна и когато ни избиваха зъбките - що чесане падаше с накрайника. Твърдият накрайник започнахме да ползваме след като навърши годинка. Лиорена има известно право - накрайника се зацапва при постоянно ползване. Затова го сменям на 3-4 месеца. Така и не намерих начин да го изчистя както трябва. Сега ползваме Авент за през нощта, а през деня - на Нуби, със сламка.

# 21
  • Мнения: 10 216
абе ние ползваме на авент-по точно май само аз я ползвам понеже само я мия. вече ще станем на 11 месеца и не иска да пропие от чаша. а толкова ми е трувдно да я мия. докато разглобя всичките тези джаджи на накрайника, освен това и не може да се измие хубаво и мирише на джибри от сока вече, а и как се е захабил от вътре, а като оставя сок за един ден и гледам че се е появила мухъл в накрайника. позлвахме една на гербер-нея по я заиска добре ама приставката която служеше за непропускливост падаше постоянно вътре в чашата и я зарязахме. та така де.

# 22
  • Мнения: 10 216
аз не погледнах другите мнения чак сега ги зачетох, ами много ми е интересно как бъркате в самия накрайник да го измиете. не става дума за премиване, а за хубаво измиване което е невъзможно. иначе частите кото се отделят от накрайника е ясно че се измиват.

# 23
  • Мнения: 934
Цитат на: Liorena
Тези на Авент са ужасни - толкова трудно се почистват, ако се държи на хигиена, имам 2 бр. такива - отврат, вече не ги ползваме, само нощем слагам в леглото.

То са 100 джаджи, които трябва да разглобиш за да я измиеш като хората, много бързо се събират мръсотии от "чистата вода" и мнооого трудно се махат. И пластмасата мирише отвратно просто на тия чаши.

Никога не бих се излъгала отново.



А каква ползваш тогава? На Чико ли?

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Цитат на: vici75
аз не погледнах другите мнения чак сега ги зачетох, ами много ми е интересно как бъркате в самия накрайник да го измиете. не става дума за премиване, а за хубаво измиване което е невъзможно. иначе частите кото се отделят от накрайника е ясно че се измиват.



е-е-еххх, и аз това имах предвид, ама явно при различните майки, чистота на чашата се подразбира по различен начин, различно разбиране за хигиена. това е.

аз лично бих предпочела нещо по-лесно за почистване.

но, ние пък отдавна не пием вече от "бебешки" чаши, както казах, само нощем е в леглото, ако и се допие вода, за да няма мокър чаршаф.

Но ако имам друго дете - чаша на Авент няма да се сбъркам да купя отново.

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Цитат на: sunshine3
Цитат на: Liorena
Тези на Авент са ужасни - толкова трудно се почистват, ако се държи на хигиена, имам 2 бр. такива - отврат, вече не ги ползваме, само нощем слагам в леглото.

То са 100 джаджи, които трябва да разглобиш за да я измиеш като хората, много бързо се събират мръсотии от "чистата вода" и мнооого трудно се махат. И пластмасата мирише отвратно просто на тия чаши.

Никога не бих се излъгала отново.



А каква ползваш тогава? На Чико ли?


не, на Кико нямам чаша.
както писах, сгреших да имам 2 бр на Авент, не съм знаела преди, че ще се излъжа просто в избора.

преди време dodo_dodo беше писала, че е много по-доволна от чашата на Кико, отколкото на Авент, но аз чашата на Кико не я познавам.

Ади не пие вече от такива чаши отдавна.

но аз лично съжалявам, че дадох около 30 лв за двете чаши на Авент.

# 26
  • Мнения: 934
Цитат на: Beni
Цитат на: tumppi
Къде се намира тази борса, и от каква възраст може да се мине на такава чаша. Ние сме почти на 6м. правим ги сега на 20, или ние рано още.


Пуснах ти ЛС с адреса на борсата, ако има още нещо да питаш пиши.


Би ли казала на всички адреса на борсатав Люлин?

# 27
  • Мнения: 934
Цитат на: Liorena
Цитат на: sunshine3
Цитат на: Liorena
Тези на Авент са ужасни - толкова трудно се почистват, ако се държи на хигиена, имам 2 бр. такива - отврат, вече не ги ползваме, само нощем слагам в леглото.

То са 100 джаджи, които трябва да разглобиш за да я измиеш като хората, много бързо се събират мръсотии от "чистата вода" и мнооого трудно се махат. И пластмасата мирише отвратно просто на тия чаши.

Никога не бих се излъгала отново.



А каква ползваш тогава? На Чико ли?


не, на Кико нямам чаша.
както писах, сгреших да имам 2 бр на Авент, не съм знаела преди, че ще се излъжа просто в избора.

преди време dodo_dodo беше писала, че е много по-доволна от чашата на Кико, отколкото на Авент, но аз чашата на Кико не я познавам.

Ади не пие вече от такива чаши отдавна.

но аз лично съжалявам, че дадох около 30 лв за двете чаши на Авент.



Ясно....Май почвам постепенно да се отказвам от Авент по думите на всички ви!
Хареса ми как изглежда на Нуби, но не знам до колко може да й се има доверие...А и не е скъпа....около 6-7 лв. Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Liorena
Цитат на: vici75
аз не погледнах другите мнения чак сега ги зачетох, ами много ми е интересно как бъркате в самия накрайник да го измиете. не става дума за премиване, а за хубаво измиване което е невъзможно. иначе частите кото се отделят от накрайника е ясно че се измиват.



е-е-еххх, и аз това имах предвид, ама явно при различните майки, чистота на чашата се подразбира по различен начин, различно разбиране за хигиена. това е.

аз лично бих предпочела нещо по-лесно за почистване.

но, ние пък отдавна не пием вече от "бебешки" чаши, както казах, само нощем е в леглото, ако и се допие вода, за да няма мокър чаршаф.

Но ако имам друго дете - чаша на Авент няма да се сбъркам да купя отново.


Ми за целта използвам малка четчица специално за биберони и накрайници за чашки. Ако става въпрос за чистотата за мен тя е наи-важна искам да ти кажа, че бибероните за шишета съм ги сменяла по 2 пъти в месеца, така че ако накрайника на чашата се зацапан и него ще сменям всеки месец, но това е друга тема на разговор. Тук става въпрос за самата чаша.

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Цитат на: sunshine3
Цитат на: Liorena
Цитат на: sunshine3
Цитат на: Liorena
Тези на Авент са ужасни - толкова трудно се почистват, ако се държи на хигиена, имам 2 бр. такива - отврат, вече не ги ползваме, само нощем слагам в леглото.

То са 100 джаджи, които трябва да разглобиш за да я измиеш като хората, много бързо се събират мръсотии от "чистата вода" и мнооого трудно се махат. И пластмасата мирише отвратно просто на тия чаши.

Никога не бих се излъгала отново.



А каква ползваш тогава? На Чико ли?


не, на Кико нямам чаша.
както писах, сгреших да имам 2 бр на Авент, не съм знаела преди, че ще се излъжа просто в избора.

преди време dodo_dodo беше писала, че е много по-доволна от чашата на Кико, отколкото на Авент, но аз чашата на Кико не я познавам.

Ади не пие вече от такива чаши отдавна.

но аз лично съжалявам, че дадох около 30 лв за двете чаши на Авент.



Ясно....Май почвам постепенно да се отказвам от Авент по думите на всички ви!
Хареса ми как изглежда на Нуби, но не знам до колко може да й се има доверие...А и не е скъпа....около 6-7 лв. Rolling Eyes


за Нуби нямам представа.

6-7 лв. не е толкова много в сравнение с 14-15.
гледай сега, най-важното е да се почиства лесно, това гледай най-напред.
а, че трябва да е неразливаща се - това е ясно.

# 30
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Цитат на: Beni
Тук става въпрос за самата чаша.



о--о--о разбира се, самата чаша, опакована, изглежда супер, доокато не я отворих... Sad

а накрайниците на Авент не са евтини обаче.

И те нарочно са ги направили така, че да се амортизират лесно, за да те карат да купуваш нови.

И аз бърках с четката за биберони за да измивам добре въпросното място, ама не си е работа просто. накрайникът се амортизиира по-бързо.

а само той беше около 8-9 лв, ако не се лъжа.

егати златната чаша - някаква си пластмаса, която после така или иначе, детето не пие цял живот от нея.

# 31
  • Мнения: 934
Цитат на: Liorena
Цитат на: Beni
Тук става въпрос за самата чаша.



о--о--о разбира се, самата чаша, опакована, изглежда супер, доокато не я отворих... Sad

а накрайниците на Авент не са евтини обаче.

И те нарочно са ги направили така, че да се амортизират лесно, за да те карат да купуваш нови.

И аз бърках с четката за биберони за да измивам добре въпросното място, ама не си е работа просто. накрайникът се амортизиира по-бързо.

а само той беше около 8-9 лв, ако не се лъжа.

е тая чаша излиза златна просто.


Накрайникът е около 4-4.50 лв. Днес проверявах....

# 32
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Аз съм доволна от чашата на Disney-най-обикновена, с капачка на винт. Валентина си пие от нея и се почиства лесно. Май скоро няма да я използваме, защото тя се научи да пие от обикновена чаша. Гледа нас и иска да е като големите Sunglasses

# 33
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Цитат на: sunshine3
Цитат на: Liorena
Цитат на: Beni
Тук става въпрос за самата чаша.



о--о--о разбира се, самата чаша, опакована, изглежда супер, доокато не я отворих... Sad

а накрайниците на Авент не са евтини обаче.

И те нарочно са ги направили така, че да се амортизират лесно, за да те карат да купуваш нови.

И аз бърках с четката за биберони за да измивам добре въпросното място, ама не си е работа просто. накрайникът се амортизиира по-бързо.

а само той беше около 8-9 лв, ако не се лъжа.

е тая чаша излиза златна просто.


Накрайникът е около 4-4.50 лв. Днес проверявах....


е това евтино ли е? Shocked  Shocked но това е добра цена, като се има предвид, че в магазин "Бъгс Бъни" е между 8 -9 лева.

# 34
  • Мнения: 934
Цитат на: Liorena
Цитат на: sunshine3
Цитат на: Liorena
Цитат на: Beni
Тук става въпрос за самата чаша.



о--о--о разбира се, самата чаша, опакована, изглежда супер, доокато не я отворих... Sad

а накрайниците на Авент не са евтини обаче.

И те нарочно са ги направили така, че да се амортизират лесно, за да те карат да купуваш нови.

И аз бърках с четката за биберони за да измивам добре въпросното място, ама не си е работа просто. накрайникът се амортизиира по-бързо.

а само той беше около 8-9 лв, ако не се лъжа.

е тая чаша излиза златна просто.


Накрайникът е около 4-4.50 лв. Днес проверявах....


е това евтино ли е? Shocked  Shocked но това е добра цена, като се има предвид, че в магазин "Бъгс Бъни" е между 8 -9 лева.



Ами никак не  евтино....Ако направим сметка колко излиза една чаша на Авент с дръжки и един резервен накрайник----.около 19-20 лв. Shocked  Sad

# 35
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Цитат на: sunshine3

Ами никак не  евтино....Ако направим сметка колко излиза една чаша на Авент с дръжки и един резервен накрайник----.около 19-20 лв. Shocked  Sad[/quotе]

е? има ли смисъл тогава?
като вземеш предвид и недостатъците, които не само описах.

# 36
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
аз също се хвърлих на Авент навремето, без да питам като теб и сгреших.

# 37
  • София
  • Мнения: 15 194
Нашата чаша е на Авент. Самият накрайник не изпуска вода, обаче нещо не се затваря добре винтовата капачка (не знам дали се изразявам правилно Rolling Eyes ) и от там понякога изтичат по няколко капки. Иначе самото почистване не създава чак такъв проблем. Частите се сглобяват и разглобяват много лесно.
Иво доста време пиеше от мекия накрайник и забелязах, че дупките доста бързо почерняват (като че са мухлясали). Не знам има ли някакъв начин да се почистват. Аз предпочитах да сменям накрайника. Сега-с твърдия-вече не забелязвам да има такъв проблем.

# 38
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Liorena
Цитат на: sunshine3

Ами никак не  евтино....Ако направим сметка колко излиза една чаша на Авент с дръжки и един резервен накрайник----.около 19-20 лв. Shocked  Sad[/quotе]

е? има ли смисъл тогава?
като вземеш предвид и недостатъците, които не само описах.


Чашата+2 накрайника+дръжките ми излезе около13лв.

# 39
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Цитат на: Beni
Цитат на: Liorena
Цитат на: sunshine3

Ами никак не  евтино....Ако направим сметка колко излиза една чаша на Авент с дръжки и един резервен накрайник----.около 19-20 лв. Shocked  Sad[/quotе]

е? има ли смисъл тогава?
като вземеш предвид и недостатъците, които не само описах.


Чашата+2 накрайника+дръжките ми излезе около13лв.


явно зависи откъде да я купуваш.
и явно в Центъра, е доста по-скъпа.

# 40
  • Мнения: 1 187
По напред писах че съм я купила от една борса в Люлин, която се намира на бул."Европа" зад бензиностанцията на Шел. Та от склада където я взех той е само за детски стоки и аксесоари има много неща на сравнително прилични цени. Аз от центъра избягвам да пазарувам, много по-скъпо е, а стоките са еднакви, разликата е в това от къде ги купуваш.

# 41
  • Мнения: 934
Цитат на: Beni
Цитат на: Liorena
Цитат на: sunshine3

Ами никак не  евтино....Ако направим сметка колко излиза една чаша на Авент с дръжки и един резервен накрайник----.около 19-20 лв. Shocked  Sad[/quotе]

е? има ли смисъл тогава?
като вземеш предвид и недостатъците, които не само описах.


Чашата+2 накрайника+дръжките ми излезе около13лв.



Тогава казвай бързо адреса на борсата, че май има сметка до там да се разходи човек.... Wink
Ми това са си 6-7 лв.....Хич не са ми малко....6-7 пюренца напр.... Shocked

# 42
  • Мнения: 934
Цитат на: Beni
По напред писах че съм я купила от една борса в Люлин, която се намира на бул."Европа" зад бензиностанцията на Шел. Та от склада където я взех той е само за детски стоки и аксесоари има много неща на сравнително прилични цени. Аз от центъра избягвам да пазарувам, много по-скъпо е, а стоките са еднакви, разликата е в това от къде ги купуваш.


ААА...знам я тази борса! В събота я посетих точно с цела да купя чаша! Ама се отказах, защото цените и там са скочили!!! На всичкото отгоре ми предлагаха 2 броя дръжки.... Shocked  Shocked  Shocked ( не можели да ги разделят, че нямало кой да ги купи другия брой..... Rolling Eyes ) Те струваха около 7лв.+чашата около 11 лв.....за накрайници не питах, че се ометох набързо възмутена.....

# 43
  • Мнения: 1 187
Цитат на: sunshine3
Цитат на: Beni
По напред писах че съм я купила от една борса в Люлин, която се намира на бул."Европа" зад бензиностанцията на Шел. Та от склада където я взех той е само за детски стоки и аксесоари има много неща на сравнително прилични цени. Аз от центъра избягвам да пазарувам, много по-скъпо е, а стоките са еднакви, разликата е в това от къде ги купуваш.


ААА...знам я тази борса! В събота я посетих точно с цела да купя чаша! Ама се отказах, защото цените и там са скочили!!! На всичкото отгоре ми предлагаха 2 броя дръжки.... Shocked  Shocked  Shocked ( не можели да ги разделят, че нямало кой да ги купи другия брой..... Rolling Eyes ) Те струваха около 7лв.+чашата около 11 лв.....за накрайници не питах, че се ометох набързо възмутена.....


Ми аз бях там преди 1 седмица и купих една за подарък чашата беше 8.89лв. има си и дръжки и мек накрайник, купих и два накраиника твърди като единия е за нас. Може да си права цените може да са скочили от преди 1 седмица. Но вчера също бях там имкупих зимни обувки за малката на Колев и Колев от естествена кожа и искам да ти кажа, че ги взех на добра цена в сравнение с другите магазини.

# 44
  • Мнения: 10 216
Абе вие у ред ли сте да давате толкова пари за тази чаша, камо ли накрайници да купувате. Разберете не се мие това чудо кви четчици кви простотии говорите, аз с ножа се мъчих да изчегъркам мръсотията от достъпните места и не се маха. Е ся ако тръгнеш всяка седмица накраиници да купуваш то е друга работа нема имаш никви проблеми. Ако решиш и през ден да купуваш пак няма проблеми, все ще ти е чиста чашата. Ако можеш и по 4-5 лв за тях да отделяш на често пак нема проблеми. Всеки сам да решава. Аз мисля че въпроса в началото беше коя чаша е най практична за бебо, на достъпни пари за нас и лесна за потдръжка(май от тук требаше да се почне). На мен ми е много време да се заиграя 30 мин да чистя чаша пък не знам.

# 45
  • Мнения: 2 006
Вярно,4е накрайниците на Авент лесно се захабяват и зацапват,но има алтернатива Grinning Новите 4аши на Авент са с твърд накраиник ,без гумената приставка и дупката е по голяма,тоест позволява по-лесно по4истване,страхотни са и ви ги препоръ4вам,имат малко капа4е на накрайника  и цветовете са много сладурски Grinning

# 46
  • Мнения: 934
Цитат на: A.A.M.Belev
Вярно,4е накрайниците на Авент лесно се захабяват и зацапват,но има алтернатива Grinning Новите 4аши на Авент са с твърд накраиник ,без гумената приставка и дупката е по голяма,тоест позволява по-лесно по4истване,страхотни са и ви ги препоръ4вам,имат малко капа4е на накрайника  и цветовете са много сладурски Grinning



Хубаво, де....ама има ли ги в Бг? Гледам, че ти не си тук?
Пък и този твърд накрайник за каква възраст е? Все пак сме на 8м.?

# 47
  • Мнения: 1 187
Цитат на: vici75
Абе вие у ред ли сте да давате толкова пари за тази чаша, камо ли накрайници да купувате. Разберете не се мие това чудо кви четчици кви простотии говорите, аз с ножа се мъчих да изчегъркам мръсотията от достъпните места и не се маха. Е ся ако тръгнеш всяка седмица накраиници да купуваш то е друга работа нема имаш никви проблеми. Ако решиш и през ден да купуваш пак няма проблеми, все ще ти е чиста чашата. Ако можеш и по 4-5 лв за тях да отделяш на често пак нема проблеми. Всеки сам да решава. Аз мисля че въпроса в началото беше коя чаша е най практична за бебо, на достъпни пари за нас и лесна за потдръжка(май от тук требаше да се почне). На мен ми е много време да се заиграя 30 мин да чистя чаша пък не знам.


Ако все пак всяка вечер се измива добре накрайника и чашата разбира се, няма да се стига до дилема как да се махне черното от накрайника.

# 48
  • Мнения: 934
Цитат на: Beni
Цитат на: sunshine3
Цитат на: Beni
По напред писах че съм я купила от една борса в Люлин, която се намира на бул."Европа" зад бензиностанцията на Шел. Та от склада където я взех той е само за детски стоки и аксесоари има много неща на сравнително прилични цени. Аз от центъра избягвам да пазарувам, много по-скъпо е, а стоките са еднакви, разликата е в това от къде ги купуваш.


ААА...знам я тази борса! В събота я посетих точно с цела да купя чаша! Ама се отказах, защото цените и там са скочили!!! На всичкото отгоре ми предлагаха 2 броя дръжки.... Shocked  Shocked  Shocked ( не можели да ги разделят, че нямало кой да ги купи другия брой..... Rolling Eyes ) Те струваха около 7лв.+чашата около 11 лв.....за накрайници не питах, че се ометох набързо възмутена.....


Ми аз бях там преди 1 седмица и купих една за подарък чашата беше 8.89лв. има си и дръжки и мек накрайник, купих и два накраиника твърди като единия е за нас. Може да си права цените може да са скочили от преди 1 седмица. Но вчера също бях там имкупих зимни обувки за малката на Колев и Колев от естествена кожа и искам да ти кажа, че ги взех на добра цена в сравнение с другите магазини.


Малката чаша ли имаш предвид? Тя е за над 3м.....

# 49
  • София
  • Мнения: 15 194
Цитат на: Beni
Ако все пак всяка вечер се измива добре накрайника и чашата разбира се, няма да се стига до дилема как да се махне черното от накрайника.


Аааааа, разбрах, трябвало да се мие всяка ВЕЧЕР. Аз пък моя накрайник го мия всяка (подчертавам-всяка!!!!) СУТРИН. Сигурно го мия в грешен часови пояс Wink , та затова е станал черен на дупките.
Апропо, ползвам и малката четчица, която влиза в накрайника. В случай че някой си мисли, че не го ползвам, де.....

# 50
  • Мнения: 10 216
ами много ясно че се мие всяка вечер  но сока седи цял ден в нея. моя беборан не го изпива на веднъж и малко или много в накрайниците се задържа сок през деня от това се захабява предполагам.

# 51
  • София
  • Мнения: 15 194
Аз пък давам от чашата само вода-нищо друго. И пак почерняват.

# 52
  • Мнения: 1 187
Ок мисля, че тук не се искат мнения кой кога мие чашката на бебчето си, защото спора ще се задълбочи май, а мисля че няма смисъл. Аз си дадох моето мнение за чашката-нашата не почернява и не мирише, и аз съм доволна от нея.

# 53
  • Мнения: 10 216
ами ето че и само от вода се захабяват течността каквата и да е винаги се задържа из тез завъртулки и не е хигиенично. то ясно че се мие всяка вечер има си хас на седмица да се мие.

# 54
  • Мнения: 1 187
Ми срещала съм и такива мият веднъж в седмицата..........

# 55
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
да, има в БГ чашки с твърд накрайник, ние така и не сигнахме до тях обаче.

Те струват - 16лв пак за "Бъгс Бъни" говоря, по-големи са от малките чашки, и да, имат малко капаче отгоре върху накрайника.

Не ги познавам обаче, нямам такава с твърд накрайник.
 
след мекия накрайник, си искаше вода в нормална чаша.

и предлагам край на споровете - и Наздраве от мен (една Кайлъшка ми идва добре, а няма 18ч Shocked и аз си се чудя на себе си)

# 56
  • Мнения: 2 006
Цитат на: sunshine3
Цитат на: A.A.M.Belev
Вярно,4е накрайниците на Авент лесно се захабяват и зацапват,но има алтернатива Grinning Новите 4аши на Авент са с твърд накраиник ,без гумената приставка и дупката е по голяма,тоест позволява по-лесно по4истване,страхотни са и ви ги препоръ4вам,имат малко капа4е на накрайника  и цветовете са много сладурски Grinning



Хубаво, де....ама има ли ги в Бг? Гледам, че ти не си тук?
Пък и този твърд накрайник за каква възраст е? Все пак сме на 8м.?
Незнам,не съм си ходила скоро,но имайки предвид зараждането в България би трябвало да ги има,а ина4е са 6-36 мес.

# 57
  • Мнения: 934
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: sunshine3
Цитат на: A.A.M.Belev
Вярно,4е накрайниците на Авент лесно се захабяват и зацапват,но има алтернатива Grinning Новите 4аши на Авент са с твърд накраиник ,без гумената приставка и дупката е по голяма,тоест позволява по-лесно по4истване,страхотни са и ви ги препоръ4вам,имат малко капа4е на накрайника  и цветовете са много сладурски Grinning



Хубаво, де....ама има ли ги в Бг? Гледам, че ти не си тук?
Пък и този твърд накрайник за каква възраст е? Все пак сме на 8м.?
Незнам,не съм си ходила скоро,но имайки предвид зараждането в България би трябвало да ги има,а ина4е са 6-36 мес.



Сега ще разгледам сайта на Авент.... Wink

# 58
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Liorena
да, има в БГ чашки с твърд накрайник, ние така и не сигнахме до тях обаче.

Те струват - 16лв пак за "Бъгс Бъни" говоря, по-големи са от малките чашки, и да, имат малко капаче отгоре върху накрайника.

Не ги познавам обаче, нямам такава с твърд накрайник.
 
след мекия накрайник, си искаше вода в нормална чаша.

и предлагам край на споровете - и Наздраве от мен (една Кайлъшка ми идва добре, а няма 18ч Shocked и аз си се чудя на себе си)


Съгласна съм с теб, нека всеки да реши каква чашка да купи.
Наздраве! И хаиде дайте нова тема, но без такива спорове.

# 59
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Beni
Цитат на: tumppi
Къде се намира тази борса, и от каква възраст може да се мине на такава чаша. Ние сме почти на 6м. правим ги сега на 20, или ние рано още.


Пуснах ти ЛС с адреса на борсата, ако има още нещо да питаш пиши.

Е хубава работа Sad Ние не трябва ли да знаем къде е адреса? Това тайно място ли е ?

# 60
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Цитат на: Mamica
Цитат на: Beni
Цитат на: tumppi
Къде се намира тази борса, и от каква възраст може да се мине на такава чаша. Ние сме почти на 6м. правим ги сега на 20, или ние рано още.


Пуснах ти ЛС с адреса на борсата, ако има още нещо да питаш пиши.

Е хубава работа Sad Ние не трябва ли да знаем къде е адреса? Това тайно място ли е ?



их, де, чети де, написала е:

Цитат на: Beni
По напред писах че съм я купила от една борса в Люлин, която се намира на бул."Европа" зад бензиностанцията на Шел. Та от склада където я взех той е само за детски стоки и аксесоари има много неща на сравнително прилични цени. Аз от центъра избягвам да пазарувам, много по-скъпо е, а стоките са еднакви, разликата е в това от къде ги купуваш.

# 61
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Mamica
Цитат на: Beni
Цитат на: tumppi
Къде се намира тази борса, и от каква възраст може да се мине на такава чаша. Ние сме почти на 6м. правим ги сега на 20, или ние рано още.


Пуснах ти ЛС с адреса на борсата, ако има още нещо да питаш пиши.

Е хубава работа Sad Ние не трябва ли да знаем къде е адреса? Това тайно място ли е ?


Ама как да е тайно стига да знам още такива места с ефтини стоки ще ви кажа веднага.

# 62
  • Мнения: 312
А от каква възраст е хубаво да се дават тези чаши? Аз имам две на Авент, пробвам от месец да давам на малката, но тя отказва да пие от тях, използва ги само като играчка.

# 63
  • Мнения: 10 216
по книга го дават от 6 месеца ама и при нас не сработи нещо

# 64
  • София
  • Мнения: 15 194
Иво беше почти на година когато "прие" чашата, при това-с мекия накрайник. До тогава му я предлагах веднъж на 1-2 седмици, но той не я искаше. На поредното предлагане просто започна да пие от нея. По същия начин беше и с твърдия накрайник. С него е от около 2 седмици.

Общи условия

Активация на акаунт