Мами в Италия 4

  • 14 278
  • 269
  •   1
Отговори
# 45
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594

Зайченце ,по -леко с обясненията,че ще вземем да се натресем и ние ...нали сме наблизо във Фриули по това време! Wink
  bouquet
не че съм Зайченцето,ама направо идвайте  Hug ,нема к'во,ако не сега,то кога друг път ще се случи да сте пак наблизо,разчетете си времето да дойдете за обед,пък после вършете другото  Grinning много хувабо готвим шъ зна'иш  Mr. Green
Гинче Иван е допреден да поръча мръвките,пиша тука,че знам ли кой вятър ще ме отвее довечера
белла,даваи тоз бебо да го изям  Hug  love001
Миленче голяма мацка си  thumbsup
изчезвам,че Гери  по голо дупе атакува дивана,ще вземе да се мацне някъде  Laughing

# 46
  • Мнения: 5 475
Тоз път няма да имаме време,че сме за кратко..ама при друга възможност..няма да пропуснем! Wink
Мерси за поканата...и вие сте добре дошли!Засега сме малко натясно,но когато дъщерята я няма има място ...като се преместим в новия апартамент ще е друго!

  Ама Миленка днеска,се е скрила Rolling Eyes,що комплименти и направихме ..а то  ..да не се е засрамила,а  Embarassed  Wink
  bouquet

# 47
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Ехо здравеите отново  Laughing
е като я няма систера аз поне да се из4ервя от нейно име и да ви кайа: е благодаря благодаря Laughing  bouquet

# 48
  • Мнения: 1 072
не е срамлива тя, не е...сигурно има работа Mr. Green

# 49
  • Мнения: 764
Здравеите,мами,6те го давам телеграфно,4е не знам кога 6те се събуди бубата.
Много сте хубави вси4ките,то стра6на работа,италианските мъже правилно са избирали,а оито е българин,добре да я пази Naughty
Благодаря на вси4ки,които са видяли и моите снимки EmbarassedДа ви кажа само 4е рокли4ката е от близък магазин за тоалети "по така" и струва6е само 150евро.Аз първона4ално мислех да взема под наем ама като ми казаха 4е там по4ва от 600ежро нагоре ми премаля,за6то толкоз пари да давам за няколко 4аса??? Naughty
Алесте от закованата/или заклю4ена бе6е/тема не съм аз,кои е на зная newsm78
Лимони за подарък е добра идея.Аз сама си засадих на балкона семки и сега имам малки драв4ета лимони,портокали,мандарини,каки и даттери/забравих как бяха на български,срам/
Борак е това яйце което остава здраво като 4упи другите,благодаря за рецептата за козунака,мисля да я пробвам.
Моята схема за захранване е от у4ебника ми по педиатрия,преписвам ,я 4е се интересувахте:
1ви мес.(1-4сед.)кърмене през 3 4аса
2ри мес.(5-8сед.)кърмене през 3.5 4аса+пресен плодов сок 2пъти по 20 мл.
3ти мес.(9-12сед.)кърмене 6 пъти през  3.5 4аса +плод.пюре 2 пъти по 30 мл.
4ти мес.(след 16сед.)кърмене 5 пъти+зелен4уково пюре 140мл.
5ти мес.(19-20сед.)кърмене 4 пъти +зел.пюре+плодов кисел или плодово-мле4на ка6а без глутен 140мл+1/4 сварен жълтък
6ти мес(22-24сед.)кърмене 3 пъти +редуване на зелен4уково и месно-зелен4уково пюре+ка6а,ни6есте,кисел,грис 150/160мл,1/2ра жълтък
7ми мес.(25-26сед.)кърмене 2 пъти+попара със сирене+пак редуване на пюретата и 1път седми4но рибно+ка6а 170 мл.,1/2ра жълтък
8-9мес.(30-34 сед.)кърмене 2пъти+вси4ко като горното но мойе да се запо4не даване на пасирана супи4ка коли4ествата са по 180 мл
10ти мес.(след 37ма сед.)преходна храна 5пъти по 200мл.на ядене като 2 от тях са кисело мляко с бисквити
пра6там да не се събуди

# 50
  • Мнения: 764
Пак аз.
Само да кажа,4е всеки може да захранва както си иска,аз не искам да тръгнем да се караме тука като отатък в кърма4еския.Казах само 4е така не съм имала никакви проблеми.Във всеки слу4аи на когото се наложи,а го пожелавам на вси4ки ви,моля да се се6тате само за едно:
не давайте 2 нови храни в 1 ден,оставете пауза от поне 3 дни.Не запо4вайте и нова храна ако детето е болно. Naughty Naughty Naughty

# 51
  • Мнения: 3 425
Мерси банда...то нямаше как друго да кажете ина4е  #2gunfire  Joy , аи за половинката нищо не казахте ахахахах да не ви да ви е страх,4е  bash  box казвайте,че да знам какво впечатление оставям у хората    rotfImao , макар че и аз си мълча,че да не  boo

Положението във Видин се влошава newsm17

Леллеее за захранването аз май съм доста закъсняла  newsm78 От 2 месеца т.е 5ти навършен  месец давам плодово пюре,  от месец насам и зеленчуково  Whistling и се кърмим сутрин обед и вечер + нощното  #Crazy

# 52
  • Мнения: 3 425
Италина, не бе споко...просто исках да видя аз къде съм,тъй като педиатрите в Ита и Бг препоръчват различни неша...то и от педиатър има разлика,та така...споко:)Поне аз няма да си дърпам косите с никой,зарад 3 пюрета  Joy ОБЕЩАВАМ  bowuu

# 53
  • Мнения: 1 545
Как мъ Калинче, ми страх ни е да не ни набиеш, ако вземем да хвалим половинката /много е представителен де! Ми няма да те излага я!/
Да си кажа и моя неотдавнашен опит от захранването - аз следвах съветите на тукашните акушерки от курса постпарто, демек зарханване след 6-я месец, дотогава САМО кърма. Всъщност започнах когато Борис беше на 5 и половина, защото вече проявяваше интерес към нашата храна. Първо със зеленчуково бульонче с оризова каша на обед, след десетина дена и пюренцето от зеленчуците на вечеря. После въведох и кашите Слънчо /мнооого ги харесвам, бях се запасила от София/, плодови млекца и ябълки и банани, и общо взето към 8-мия месец започнах с пастичката /той много я хареса и си я обича, а и на мен ми е лесно и разнообразно/ и супичките. Голям образ беше, като смучеше цели спагети в проходилката си, умирахме си от смях. Около годинката спрях окончателно да го кърмя, и му дадох краве прясно мляко, което и до сега си пие с кеф от чаша /не прояви никакъв интерес към биберона/, яде всичко, на обед задължителен десерт е плодово кисело мляко, а най-честата вечеря е спагетки със сиренце. Снощи яде наред с нас наденица, брускети и пържени картофи, с ............. бира /мноооого обича бира и вино  Embarassed/

# 54
  • Мнения: 6 167
Момичета, днес малко е като в НЛО, всеки ди говори, ама е много чаровно.

Някой ако ни чете не знам как ще разбере къде е нишката, но важното е, че ние се рабираме.
Историята от днес при мен е, нали в понеделник заминавам за БГ до 10 май...
и решихме да си извадя карта ПостеПей. Да вкараме пари, да не ходя с кесията ( то пък много тежка моята, ама...) кеш. В БГ сме я пробвали - взима 5 евро, но ако теглиш по-голяма сума не е много newsm78
отиваме ние, те естествено ми искат италиански документ.
аз естествено още нямам
и взимаме на името на мъжа ми, а  аз в края на май ще извадя нова на мое има, като си взема документа.
прибираме се и аз му казвам, че като ми преведат заплатата да ми сложи парички в ПостеПей аз в България да си имам.
И той  ми казва Ми не, аз мисля, да ти дам парички да си имаш, защото не всеки път да ти взимат 5 евро комисионна. 
Аз нищо не казах , но защо само се разкарваме да я вадим, да вкарвам пари в тая карта, като няма да я използвам?!
такива недомислици много мразя.
 smile3511

другото е, че в недяля свеки няма да идват, защото вече била поръчала храна от ресторант, та ние ще ходим у тях. Не знам сега тва откъде го измисли, може и да не яде агнешко (оня ден каза, че ядяла само ребра).. ми аз ги поканих, тоест, от мен толкоз. Ще си го изядем сами агнешкото и няма да слагам розмарин smile3534, а ще си го направя за вечеря с червен пипер, масълце, сол. После пресни картофки и зелена салата.



# 55
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ей ме на  Grinning
Абе какви сте ги писали вие тука,уеуееееееее  #Crazy Не мога да смогна да ви про4ета ( нали киризя с едно око а сдругото ба4кам  Rolling Eyes )
Какво става във ВИДИН бе хора  Sad Срах ме хвана като про4етох  Shocked Ире сестра ти 4увала ли си я  Confused Стискам палци да се размине на хорицата  Praynig
Валке,Шъ са видим бе,споко. Тя и Деситка ми е вдигнала муШката ама аз Ша виизненадам да ма видите,4е не съм такваз мъгла  Wink За лимоновото дръв4е:супер.  Peace Много оригинално. На свеки и донесоха едно малко от Сицилия и сега Ще 4акаме реколта. Wink
Бела,аз да кажа пак: да нама4каШ Мале4ко и да го цункаШ много по сладките бузи. Имам 4увството,4е съм те виждала някъде ( ти си от Софето,нали  Wink ) Thinking Голямо пар4е си   bouquet
Гери,измислихте ли го къде Ще ходите с половинката  Wink
Калин4е,ама много е порастнала Геринката,каква е сладунка мамина  Blush
Сестра ми ти си нЕма работа с тия снимки....  Crossing Arms  Wink Айде и аз Ще ви сканирам оЩе тия дни,обеЩавам.  bowuu

# 56
  • Мнения: 1 545
Само така Лени, направи си го агнешкото по нашенски, а свеки да си яде ресторантската храна! За Постпея - ще ти е удобен, ако директно плащаш като кредитна карта, така няма да ти вземат 5 евро. Та ако смяташ да извършваш по-едри покупки - плащай директно така, а паричките на ръка - за дребен харчлък.

# 57
 :bouquet:zdravei te nemoga da vi is4eta dve dena kolko mnogo ste pisali i vse interesni ne6ta.Mozeli nqkoi da mi obqsni kak da ka4a snimki da  vi pokaza malkata kalpazanka koqto ne spi i e budna po4ti po vsiako vreme nai lo6oto e 4e obi4a da e gu6nata.Priatna ve4er   bouquet

# 58
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
Лени само така и от мен,направо ме потекоха лигите като обясняваш как ще готвиш  eat
Деси иние сме така почти както е минало при вас захранването с малката разлика,че мляко нашата госпо'ица иска само от цица  Naughty 
Италина мерси за схемата,и на мен ми беше много интересно,инач я караме смесена итал.-българска,много ще ми е чудно ако обясня на педката,че давам попара как ще ме погледне  Shocked  hahaha  ама си я попа детенце  и ръмжи като котенце  feeding
иначе вчера на разходката  с малката на която бях бейби ситер преди,Гери като и гледа сандвича с нутела ама едно такова настървено,докато не и дадохме да опита от хлебчето не се спря да подскача в количката,ами женичка,по сладкото от рано се ориентира Flutter
и банани яде направо парченца,някой път задължетилно ще я документирам с камерата,такава гледка не е за изпускане  yes
бря,чета тук  http://www.stranieriinitalia.it/ че скоро ще почне подновяването на пермесото да се извършва в пощата срещу "скромната" сума от 70 Еврита ,малко ли печелят от чужденците ами и това сега,сложи марка да боло и снимките и т.н. ето ти стотачка,честито на печелившите  smile3515

# 59
  • Мнения: 5 475
Момичета, днес малко е като в НЛО, всеки ди говори, ама е много чаровно.

  На кой каквото му е до главата. Wink

 :.Mozeli nqkoi da mi obqsni kak da ka4a snimki da  vi pokaza malkata kalpazanka koqto ne spi i e budna po4ti po vsiako vreme nai lo6oto e 4e obi4a da e gu6nata.

Ще ти постна от правилата на форума:

"Как да поставите картинка в мнение?
Максимално допустим размер на изображение, публикувано в мнение:
ширина - до 470 пиксела
височина - до 600 пиксела
За да се появи картинка към дадено мнение или към подписа е необходимо тя да бъде указана с правилен код и адрес.
Основният език (код), който се използва в интернет е html.
Във форумите този код е забранен и тук се използва т.нар. BBCode.
Кодът се означава с отварящ и затварящ таг.
Адресът на картинката трябва да е пълен, реален адрес - трябва да започва с http://и да завършва с .gif , .jpg или .png "

---------------

Можеш да ползваш и снимки качени в yahoo.photos,webshots,http://www.snimka.bg/ ,http://img105.imageshack.us/

----------------------
piccola  тъкмо и аз видях инфото за соджорните..аз трябва да подновявам моето догодина...дотогава ,имайки предвид бавната процедура едва ли ще стана гражданин... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт