Най-продаваният продукт за бременни в Европа се грижи и за българските майки

  • 5 542
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 180
Грижата за здравето на бъдещата майка е от особено значение не само за нея, но и за бебето ѝ.
Бременната трябва да съобрази начина си на живот и хранене спрямо промените, които настъпват в тялото ѝ. Тя трябва ежедневно да приема витаминен коктейл, като така се грижи за собственото си здраве и за здравето на рожбата си.

Наред с повишената консумация на плодове и зеленчуци, източници на витамини, минерали и баластни вещества, трябва да се приема допълнително и фолиева киселина, която е жизненоважна за бременната жена – поддържа работата на сърцето и кръвоносните съдове, и за плода. Недостатъчното ѝ количество в организма на майката може да доведе до вродена малформация на гръбначния стълб при бебето, известна като спина бифида. Спина бифида е сред най-често срещаните вродени дефекти, водещи до инвалидност или смърт. Според Световната здравна организация в света се раждат годишно около 70 000 деца с това увреждане.

За да набави нужното количество от необходими вещества, бъдещата майка би трябвало да поеме няколко килограма от дадена храна – например за дневната доза фолати са необходими 10 кг ябълки или 1 кг сирене камембер. Като се прибави и фактът, че това трябва да става ежедневно, мисията става почти невъзможна. Затова е добре да се започне прием на фолиева киселина, съветват водещи гинеколози. Те препоръчват всяка жена, която иска и планира забременяване, да приема фолиева киселина поне един месец преди зачатието.

Разликата между фолиева киселина и фолат
Фолиевата киселина е синтетичната форма на витамин В9, а бионаличните фолати са съединения на фолиевата киселина, които се срещат в природата. В човешкото тяло и фолиевата киселина, и бионаличните фолати първо се превръщат в биологично активна фолатна форма 5-метилтетрахидрофолат (L-метилфолат), която участва в жизненоважни функции на организма.

Не всички жени обаче имат необходимото количество ензими, за да оползотворят оптимално фолиевата киселина. По медицински данни всяка втора жена има ензимен дефицит.

Метафолин е точно този 5-метилтетрахидрофолат, който лесно се усвоява от организма и директно се включва в биологичните процеси: делене на клетките, изграждане на плацентата, на главния и костния мозък. Метафолинът подпомага кръвообразуването и имунната система. Затова приемът на Метафолин спестява сложния цикъл на преобразуване на фолиевата киселина и особено помага на жените, които не я усвояват напълно.

Единственият комбиниран продукт с Метафолин и фолиева киселина е немският "Фемибион", който е най-препоръчваната от гинеколозите в Европа марка витамини за бременни, разработен  от световно известната немска компания Merck. Той съдържа всичко необходимо, за да се чувства добре бъдещата майка и да се развива и расте бебето здраво, усвоява се бързо и има незабавно благотворно действие върху тъканите. Във "Фемибион" има и омега-3 мастна киселина (DHA), йод и витамини.


Последна редакция: пт, 22 апр 2016, 18:09 от B.Kotev

# 1
  • Мнения: 2
Ползвах този продукт при първата си бременност и бях изключително доволна, още не се внасяше в БГ. Сега обаче ендокринолога ми забрани да го взимам заради наличието на йод в него и проблемите ми с щитовидната жлеза, за съжаление...

# 2
  • Мнения: 161
аз също имам проблем със щитовидната жлеза ,но въпреки това моя гинеколог ми предписа Фемибион от които аз също съм много доволна за сега  bouquet
...забравих да вметна че живея в Германия

# 3
  • Мнения: 2
Може би зависи  какъв е проблема, аз съм с тиреоидит на хашимото, а може би трябва да поискам и друго мнение...

# 4
  • Мнения: 27
А може ли да попитам защо Фемибион 2 (30 табл. и 30 капсули) в Германия струва в аптеките 33-35 евро (в Росман - 25 евро), а в България около 25-30 лв. ??? Струва ми се доста нелогично, още повече, че е немски продукт!!!

# 5
  • Мнения: 161
и аз си задавам същия въпрос...казах на ММ че би ни излезнало 100 пъти по евтино да ни пращат хапчетата от бг вместо от тук да ги купувам но според него както при всички останали продукти и във хапчетата има разлика в качеството и съответно и в цената....което все пак звучи логично но незнам

# 6
  • Мнения: 2
А може ли да попитам защо Фемибион 2 (30 табл. и 30 капсули) в Германия струва в аптеките 33-35 евро (в Росман - 25 евро), а в България около 25-30 лв. ??? Струва ми се доста нелогично, още повече, че е немски продукт!!!

и аз си задавам същия въпрос...казах на ММ че би ни излезнало 100 пъти по евтино да ни пращат хапчетата от бг вместо от тук да ги купувам но според него както при всички останали продукти и във хапчетата има разлика в качеството и съответно и в цената....което все пак звучи логично но незнам


Здравейте, "Femibion" е производство на фирма "Мерк" и качествения и количествения състав на продукта е един и същ в Германия, България и навсякъде в ЕС.
Ценовата разлика е поради преференциалните цени за България, имайки предвид нивото на доходите в двете страни.
От този факт жените в България могат спокойно да се възползват.
Цените на хранителните добавки (каквито са поли-витаминните препарати) не са регулирани и са свободни за определяне във всяка една държава членка на ЕС.

Общи условия

Активация на акаунт