"Такса дете" в ресторантите

  • 6 842
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
"Такса „дете" в ресторантите не е незаконна и не представлява дискриминация. Това реши Комисията за защита от дискриминация, която разгледа случай на по-високи цени в менюто за деца в старозагорска кръчма."
Не зная дали е обсъждано, аз не съм мяркал и с търсачката не открих.

# 1
# 2
  • Мнения: 5 178
Како Сийке, другата тема е старичка
Аз искам да попитам дали ще бъдат задължени на входа още да ни информират, че имат подобна такса или ще го разбираме със сметката ....

# 3
  • София
  • Мнения: 4 328

 или ще го разбираме със сметката ....


която няма да платя ако не съм уведомена за "изискването", което ще ме заведе на друго място.

# 4
  • Мнения: 1 483
Аз искам да попитам дали ще бъдат задължени на входа още да ни информират, че имат подобна такса или ще го разбираме със сметката ....

Нали цените са уж в менюто.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Има ли такова заведение и в София? Ако да, с удоволствие бих го посетила. Peace

# 6
  • Мнения: 11 566
До каква възраст на детето е таксата? Дори и на годинка, ако консумира чай, примерно, не е ли клиент? newsm78
На това му се вика- всичката Мара втасала, за децата се хванаха, пуу.

# 7
  • Мнения: 5 178
Ами не, на тези в менюто имаше залепен лист, в който се посочваше това условие, а не че примерно пицата е 5 лв, ама ако си с дете е 7,50

Няма лошо да се разделят заведенията, ако щете в такива, в които не се допускат деца да може и да се пуши.. Но това да е ясно от входната врата .

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Няма лошо да се разделят заведенията, ако щете в такива, в които не се допускат деца да може и да се пуши..

   Защо пък да се пуши? Аз предпочитам да отида в заведение без деца, за да се наям на тишина и спокойствие, но не виждам защо трябва да търпя цигарен дим по споменатата причина. Tired

   Всички възрастни ли пушат?

# 9
  • Мнения: 30 802
Все пак като си тръгнал на заведение, трябва и да се замислиш за часовия пояс, ценовия клас и храната. Петък вечер в някой намазан ресторант, където в менюто има кедрови ядки? Вероятност за деца: 0.0001.

Събота, 10 сутринта в пицария? Е какво правиш там, като не щеш деца? Намери си някое намазано място за брънч.

# 10
  • Мнения: 46 510
Възрастен също може да направи поразии. Защо за тях не важи?
За съм санкции за всеки, който нарушава правилата на заведението, но профилактично, само защото си роден в еди коя си година - не.
Дано имат успех на следващата инстанция.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 987
Въпросното заведение налагаше "глоба", ако децата тичат, скачат, врещят и т.н. типично детски прояви. Ако децата стоят мирно и тихо, няма никакви проблеми да присъстват, няма да има и "глоба".

# 12
  • София
  • Мнения: 1 966
Честно казано по заведения по-често попадам на компании от възрастни индивиди вдигащи невъобрзим шум - говорене на твърде висок глас и/или постоянен твърде шумен смях, за тях няма ли да има такса? Децата и да се разбеснеят обикновено родителите им бързичко ги строяват, малко са тези, които ги оставят да правят каквото си поискат, а тези от първия вид няма кой да ги строи.

# 13
  • Мнения: 1 630
Ох хора, много ми мъчно, моето мнение е следното. Ако се вгледаме по- отдалеч в картинката, ще видим следното: 200 000 двойки с репродуктивни проблеми (само регистрираните), малко пари за ин витро, ходене по мъките с Фонда, ниски майчински и детски надбавки, скъпи храни, дрехи, лекарства и играчки, ниски заплати, неразбиращи шефове, кърмене на обществени места, заклеймявано и охулено, майките и бременните почти никъде с предимство и т.н. и т.н. и т.н. Сега и това с таксата. А после се чудете защо се стопяваме защо раждаемостта е ниска.
Само едно ще кажа: ТежкО на народ, в който има повече привърженици на пушенето на обществени места отколкото на кърменето и детската игра и шум на обществени места.  Sick #2gunfire ooooh!
Въпросното заведение налагаше "глоба", ако децата тичат, скачат, врещят и т.н. типично детски прояви. Ако децата стоят мирно и тихо, няма никакви проблеми да присъстват, няма да има и "глоба".

На мен лично типично детските прояви не ми пречат, ако стоят мирно и тихо, няма да са деца. Дано не дойде ден, в който ще търсим този шум, но оглеждайки се, ще осъзнаем, че сме заобиколени само от пенсионери.  Cry

# 14
  • Мнения: 25 600
Пак се търси сензационна прилика между компоти и компютри.
Ето за какво става въпрос:

http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/taksa-dete-v-restoranta-zakonna-6052866

Тук се вижда и за какъв тип заведение става въпрос:

http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/obshtestvo/vzimat-taksa-d … ko-zavedenie.html

Аз не бих си завела детето да си играе в такъв тип ресторант.  Thinking
Отделно, че не става ясно драгата съфорумка глобена ли е, не е ли, с малко дете ли е била, или с три деца на 8, 10 и 12 години (които се предполага, че не търчат и крещят между масите), изобщо... Всеки си пише и тълкува, както си ще.
Хейт да става, шум и потрес.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт