Поправка на обувки

  • 2 289
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Съжалявам, ако темата ми не е за тази категория, но не виждам къде другаде би могла да се впише.
Ако администраторът прецени, нека я премести, където й е мястото!
Благодаря предварително!

На въпроса: Имам над 5 чифта обувки, които са за смяна на капаци. Напоследък все ходя с по-ниски обувки и виждам, че с тези високи токове с които съм ходила миналото лято, сега въобще не са ми удобни. Решила съм, че ще ги поправя. Но като знам колко чифта са и колко пари трябва да дам за обущар...по-добре да си купя нови.
Но не ми се хвърлят старите. Искам да си ги оправя. Пък и ми е удоволствие да си оправям сама нещата, независимо какви са те:обувки, чанти, мебели, дрехи и т.н.

Поразтърсих се и намерих онлайн магазини, които предлагат чифт капаци за стотинки. Продават се и токове за по 4 - 6 лева, най-евтините. Виждам, че ще ми излезе супер евтино, ако си ги оправя сама.
За капаците въобще не се притеснявам. Вадя старото и набивам новото. Чук имам, лепило имам, клещи също.
Но ми се ще да намаля височината на токовете. Те са от порядъка на 7-8 сантиметра в момента. Искам да ги намаля, така че да са от порядъка на 4-5 сантиметра. Дори няма да има скъсяване и на половина.
Не ме притеснява, че ще се вирнат малко нагоре муцуните.
По-скоро ме притеснява визията на тока.

На едни обувки им срязах токовете вече и на височина са ми удобни. Но визуално тока стои като килнат навътре към табана, защото е рязан и свода дава наклон. Виждам, че се продават токове с моята височина и модел. Ще ги изпиля от горната страна откъм петата и няма да се накланят навътре. Търсих в интернет видео как мога да сменя тока, но не намирам. Виждам как го слагат, но как го свалят - не открих.
Предполагам, че като е лепен, може би ще трябва да го срежа и да наложа новият ток, но не съм убедена. Вариант е да жертвам един чифт обувки и да пробвам, но бих била благодарна, ако сред вас се намира някой, който има повече познания от мен и може да ми окаже помощ чрез информация с която не съм запозната и идеи за които не се досещам.


# 1
  • Мнения: 512
Според мен при всички случаи разваляш вида на обувката,но това е твой избор.Токовете винаги са и заковани и залепени.Имаш доста занимавка ,ако започнеш да сменяш токовете.Самата обувка е изработена за височината на тока и е въпрос на време да "цъфнат" обувките с рязани токове.

# 2
  • Мнения: 229
Мисля , че смяната на високия ток с по-нисък, само ще развали обувката, винаги ще има някакви кривини, а и рискуваш да си навредиш на здравето, ако обувката ти криви стъпалото.
Може да ги продадеш някъде, има сайтове за продаване на използвани вещи, за да не те е яд че си давала пари за тях, а си стоят в шкафа.
Щом обичаш да твориш, моя съвет е -  развихри се в декорацията им
Ето тук едни рисувани обувки за изложба в Италия...
https://www.facebook.com/1659977017586221/photos/a.1660100010907 … ype=3&theater

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не знам колко толкова би ти струвало да се поправи нещо професионално, което после ще е ОК и ще му се радваш, вместо да действаш сама по метода проба/грешка...
Познавам много добър обущар. Ако все пак решиш, пиши на ЛС.

# 4
  • Мнения: 9 992
Обущар може да ти ги направи, но само леко да намали тока под наклон.
При по-голямо отнемане, може да се счупи  пластината, която е разположена вътре в подметката.
Тогава гледката е уникална.  Wink Обувките шляпат като скъсани чехли при вървене.

Общи условия

Активация на акаунт