Има ли проблем?

  • 1 324
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 734
Момичета, случвало ли ви се е подобно нещо? От извество време Боби е с Т - 37.2 - 37.5. Ту я смъква, ту я качва, но горе долу я поддържа все в тези граници. Днес бяхме на лекар, пуснаха ни изследвания кръв, урина - ОК (няма белтък, не е пилонефрит), няма зачервено гърло, дробовете му са чисти (не е пневмония), не кашля, не е сополив. Лекарката ми каза да спра да я меря непрекъснато тази температура и ако се задържи още седмица пак да отидем. От какво може да бъде това? Забравих да кажа, че детето е весело, играе, лудее, има страхотен апетит и наддава. Simple Smile  Има 2 зъба и за сега други не се виждат. Ако ви се е случвало нещо подобно или ви идва на ум от какво може да е това, пишете че започвам да се побърквам

# 1
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Така беше Вики докато му никнеха зъбките, не открихме от какво, а докато се чудеха лекарите му избиха почти на куп и 4-те от горе и температурата се нормализира.
И друго се сещам, ти къде я мериш? Ако е в дупето, премери я два пъти под мишницата, че това дето вадим 0,5 е средно. Но има хора (отново Вики) при които разликата е по-голяма, при него 0,7 е разликата между температурата в дупето и под мишницата.
Успех и дано бързо се оправите  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 734
Много ти благодаря. Ще взема да пробвам и под мишницата. Дано да са зъбките проблема де Sign Exclamation

# 3
  • Мнения: 2 529
Аз пък съм чувала, че тези термометри, които мерят в ушенцето са много точни и нашата педиатърка на всяка консултация с такъв му мери температурата. Аз вкъщи имам един дигитален на Chicco, но хич не съм убедена във верността на показанията му Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 734
Ами и моят е дигитален. Може ли да се окаже, че това е проблема  Shocked
Какви са тези термометри за ушенцето? Не е ли опасно да се мери Т там??

# 5
  • Мнения: 2 529
Цитат на: sia
Ами и моят е дигитален. Може ли да се окаже, че това е проблема  Shocked
Какви са тези термометри за ушенцето? Не е ли опасно да се мери Т там??


Не, не е опасно, те се допират леко в началото на каналчето и за секунди дават резултата. Но ако нямаш някой познат с такъв, пробвай с някой от най-обикновените живачни и виж дали ще ти даде някаква разлика. Естествено, трябва да бъдеш по-внимателна и да изчакаш около 5 минути. На мен ми се получаваха разлики с дигиталния и затова не съм доволна Close

# 6
  • София
  • Мнения: 366
Нашият е дигитален - тип биберон. Много съм недоволна - показвал ми е и температура 32.5 С Confused:  Confused:  Confused:

На моя приятелка детето 2-3 дни поддържаше температура 39 градуса. Лекарствата я смъкваха за 1 час и след това пак се покачваше. В крайна сметка на детето избиха 4 зъба накуп и температурата веднага спадна. Плюс това, според нашия педиатър, при малките нормалната телесна температура е до 37.5, по-висока от това вече се счита за температура. Така че не се притеснявай.

# 7
Не знам за вас, но мисля че тази температура е абсолютно в границите на нормалното, не знам какво сте се притеснили толкова. Доколкото съм чела и слушала, ако няма други оплаквания бебето, температурата може и до 38 да стигне.
Моята сладурана повечето пъти като съм мерила (ректално с дигитален термометър) е около 37.5
Аз самата поддържам температура в подобни граници...
Лекарите какво ви казаха та чак изследвания ?!! Shocked

Дано съм права,че е само майчино притеснение и детенцето да е ОК!

# 8
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Ashlie
Не знам за вас, но мисля че тази температура е абсолютно в границите на нормалното, не знам какво сте се притеснили толкова. Доколкото съм чела и слушала, ако няма други оплаквания бебето, температурата може и до 38 да стигне.
Моята сладурана повечето пъти като съм мерила (ректално с дигитален термометър) е около 37.5
Аз самата поддържам температура в подобни граници...
Лекарите какво ви казаха та чак изследвания ?!! Shocked

Дано съм права,че е само майчино притеснение и детенцето да е ОК!


И аз някъде бях чела, че Т до към 37,5 при бебетата е нормална  33uu

Общи условия

Активация на акаунт