Математически турнири - 38

  • 159 930
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
благодаря за задачите от ВМС  Hug

# 31
  • Мнения: 6 920
Здравейте! Имам въпрос за задача 13 за трети клас от днешното състезание. Моят син е посочил друг отговор Г - 15 и 11, а според организаторите верният отговор е В 15. Чудя се дали 11 също може да се приеме за верен отговор като А=5, B=0 и C=6? Също така според мен задача 2 е най-малкото с грешен чертеж.
За 13та задача - не е правилно двуцифреното число да е 06. (Няма разлика между ВС и С). Така, че отг. 11 според мен е грешен.
За втора задача средните ъгли не са баш прави в моята разпечатка, но може и от принтера да е.

# 32
  • Мнения: 2 124
Определено проблемът не е в принтера, пък и доколкото знам все още не ползват транспортири.

# 33
  • Мнения: 21 439
Определено проблемът не е в принтера, пък и доколкото знам все още не ползват транспортири.
Но нищо не пречи да ползват правоъгълен триъгълник. Макар че няма нужда. То с просто око се вижда, че най-вероятно авторът на картинката не е успял да много да я докара.

# 34
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Определено проблемът не е в принтера, пък и доколкото знам все още не ползват транспортири.
Много е малък чертежа и на синът ми му беше трудно да прецени кой ъгъл е прав. А той е с перфектно зрение.

И аз да върна темата към Математически звезди - все още се колебая дали да заявя участието на моя 'убостник. Освен за тренинг и забавление, има ли други ползи от явяването на него?

# 35
  • Мнения: 819
KayRenn,има полза да разгледате Пловдив!
Според третокласника днешните задачи от ВМС са една идея "скучни".

# 36
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
KayRenn,има полза да разгледате Пловдив!
Според третокласника днешните задачи от ВМС са една идея "скучни".

Пловдив си го знаем, но нищо не пречи пак да се разходим Simple Smile
Иначе и моят син каза, че са скучни (той не се яви, но му ги дадох преди малко)

# 37
  • Мнения: 3 390
Видяхме задачите, сверихме си решенията -имаме само един грешен отговор ...и то защото
не му е достигнало времето на момчето ...повече от половината задача е решена , а е очертал грешната буква Очакваме класирането . За коледното по това време вече имаше списъци ...

# 38
  • Мнения: 6 920
KayRenn,има полза да разгледате Пловдив!
Според третокласника днешните задачи от ВМС са една идея "скучни".

Пловдив си го знаем, но нищо не пречи пак да се разходим Simple Smile
Иначе и моят син каза, че са скучни (той не се яви, но му ги дадох преди малко)
За мен всички състезания, освен ОМТ (за нас догодина), са за тренинг, ориентация къде сме сред връстниците и откриване на пропуски при усвояване на материала. В Пловдив май има и награда он-лайн курс.
Какво значи "скучни" задачи? За моята дъщеря, всичко различно от фентъзи е скучно. Simple Smile Естествено, тя е сбъркала и втора задача (мерила е с триъгълник). Определено ще е най-слабото й представяне през тази година.

# 39
# 40
  • София
  • Мнения: 333
Вече могат да се проверяват резултатите по име на дете тук http://problem.iztok-smb.com/test/form.php

# 41
  • Мнения: 21 439
Вече могат да се проверяват резултатите по име на дете тук http://problem.iztok-smb.com/test/form.php
Сигурна ли си?
Аз мисля, че все още излизат резултатите от КМС.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 673
Вече могат да се проверяват резултатите по име на дете тук http://problem.iztok-smb.com/test/form.php
Май бъркаш. Излизат тези от КМС 2015.

# 43
  • София
  • Мнения: 333
Simple Smile Прави сте, извинявам се Simple Smile

На КМС имаме максимален брой точки (65 от 65) и сега като ги видях 65 от 100, тъкмо се изумих колко слабо се е представила! Simple Smile Луда работа...

# 44
  • Мнения: 3 390
Браво на вас ..ние имаме 6 втори места...от олимпиадата по математика областен кръг също ...
и то с една точка води първия . Crazy..как да не го е яд човек ...откъде я изкопаха тази една точка ...
Сега очакваме да сме с първо място ....заради това, че може би няма да има друг да се е справил по добре..

Общи условия

Активация на акаунт