Математически турнири - 38

  • 160 088
  • 754
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 10 825
"Метропол" е доста мизерен, имайте го предвид. Миналата година в "Марица" не можаха да ни предложат адекватно настаняване за нашето семейство и си търсех друга оферта и избрах "Метропол" заради близостта му  Sick
Аз съм резервирала друг хотел извън техните оферти, който прецених че ни устройва.

# 361
  • Мнения: 2 298
shrekie , съжалявам, за това което ви се случва, но това не е причина състезанията да не са престижни. Защо стигнахме до това дередже, родители, учители, системи, държава не е тема за  Математически турнири.

mivan, за радост не ни се случва лично, но наблюдавам от ложата и се възмущавам на глас.  Peace

# 362
  • София
  • Мнения: 12 229
С какви точки са класирали от Кенгуруто за 3-ти клас  newsm78?

От нашият клас двете деца с 110 точки са класирани. Но дете с отлични представяния на всички останали състезания, които участват в рейтинга уж, не е класирано.

# 363
  • Мнения: 1 057
брей, нито дума досега за ПЗМ, цяла Варна е на плажа Simple Smile май относително лесни задачи за 4-ти клас...

# 364
  • Varna
  • Мнения: 439
брей, нито дума досега за ПЗМ, цяла Варна е на плажа Simple Smile май относително лесни задачи за 4-ти клас...
За четвърти клас ми е трудно да кажа, но за втори клас задачите бяха добри. В поне 2-3 от тях може да се омоташ много лесно. За първи път излезе и каза че са й трудни задачите, макар и на мен да не ми се видяха такива. Прословутата задача с кукувица, която се обсъждаше преди няколко теми отново беше дадена и моята дъщеря отново я обърка. Задачите с подробен отговор не бяха сложни, но си изискват концентрация. Мога да кача по-късно условията на 2-ри клас, ако някой иска /и ако е разрешено разбира се/.

# 365
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Мога да кача по-късно условията на 2-ри клас, ако някой иска /и ако е разрешено разбира се/.
Да моля, мерси!

# 366
  • Varna
  • Мнения: 439
Скрит текст:

Само да вметна че отговора на втора задача не е верен... някой да не реши че ги качвам като верни отговори. Просто нямам друга бланка...

# 367
  • Варна
  • Мнения: 340
На първи клас отговорите/решенията на бланка ли е трябвало да бъдат или върху самия лист със задачи? На сина ми първо са му дали бланка за отговори, но след това са му я взели.. не разбрал дали само на него или за всички първолаци  Rolling Eyes

# 368
  • Varna
  • Мнения: 439
На първи клас отговорите/решенията на бланка ли е трябвало да бъдат или върху самия лист със задачи? На сина ми първо са му дали бланка за отговори, но след това са му я взели.. не разбрал дали само на него или за всички първолаци  Rolling Eyes
Това и на мен не ми стана ясно. На дъщеря ми са й взели всичко - и бланката и листовете. Този преснетият е на нейна приятелка, като са били в една стая, в един клас са, на две от децата са им върнали листовете и са им взели само бланките, на останалите са взели всичко. Според дъщеря ми са й казали да пише подробното решение на листа със задачите, което ми е малко странно, защото на самият лист си пише да се опишат на бланката, но тя е категорична, че така са й обяснили.

# 369
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Питах и щерката. Доколкото успях да разбера от нейните партизански фрази: дали са й малко листче-бланка за задачите от 1 до 8. Отделно са дали три кафяви (разбирай карирани) листи, които тя нарече чернова. Каза, че там е трябвало да разпишат решенията на 9 и 10 задача. Никой (според нея) не е обяснил, че трябва решенията да са на отделен лист, следователно нейните са барабар със сметките  ooooh! Като й знам краснописа и влечението да драска и пренарежда със стрелки и какви ли не рисунки, направо ги описвам тези задачи  Laughing Но поне така ще се научи какво е чернова и какво е белова, което не е никак малък урок Wink

# 370
  • Варна
  • Мнения: 340
Сина ми също каза, че никой не им е обяснил, че последните две задачи трябва да са разписани подробно, добре че аз го бях предупредила..
Не знам, не мога да коментирам какво са или не са направили квесторите, но дано не е за сметка на резултатите на децата  Naughty

# 371
  • Мнения: 2 124
Регламентът е написан на листа, децата се предполага, че могат да четат.

# 372
  • Варна
  • Мнения: 439
Синът ми, 4 клас, каза, че задачите са били трудни. Объркал е тотално 11та. /Някой с отговор за 11?/
За първи път се оплаква, че в стаята е било много шумно и второкласниците са обсъждали решенията си.

# 373
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Така е. Но ако погледнете прикачения малко по-нагоре лист, ще видите, че точно това изискване казва да се развиват задачите на "бланката". Щерката каза, че самата бланка за отговори е била мноооого малко листче... Оттам и объркването къде и как да разписва, а не дали.

# 374
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Излезе неофициална национална математическа класация за 2 клас:

http://alekdimitrov.com/comment.asp?NID=463&alert=1

Общи условия

Активация на акаунт