Подходяща ли е Активия за малки деца?

  • 7 844
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Аз винаги съм предпочитала кисело мляко Елена (може и Здравец; струват ми се най-истински). Но не знам защо е негативното отношение към Данон, какво й е на тази марка? newsm78 Опитвала съм кисели млека и с по-неестествен вкус (например свекърва ми прави тарарот с Родопея, който аз не мога да ям- толкова ми е сладникаво и безвкусно това мляко и изобщо няма вкус на кисело Sick). Голяма трайност имат и други млека (които уж нямат консерванти, а е постигната висока бактериална честота и се развалят по-бавно). Та ако може някой де ме "светне"...


Не претендирам, че аз съм тази, дето ще те светне, но да си кажа.
Вчера взех прясно мляко на ВВВ. Та на кутията пишеше, че е без консерванти, благодарение на някаква технология, при която млякото за секунди се загрява до 140 градуса и така се умъртвява не знам какво си. А срок на годност на кутията беше до септември.
Мисълта ми е, че след като не пише, че има консерванти, значи не би трябвало да има наистина. Едва ли фирма като Данон би рискувала с неверна информация относно продуктите си.

# 16
  • Мнения: 6 390
аз ще цитирам от една дискусия по повод на киселото мляко в нашата отчетна темичка  Wink
от тук / http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44950.msg838409#msg838409
...............................................................................................................................................
Прочетох всички мнения относно млеката и нямаше нито едно вярно.По различни стечения на обсточтелствата разбирам от добиване и производство на млечни продукти и мога да ви кажа няколко неща:
   В България няма крава, която да даде мляко с масленост над 3.8%.При производството на кисело мляко,суровото прясно мляко се разделя на суроватка и най-просто казано на сметана.От пропорциите на тези два компонента зависи масленоста на киселото мляко.Ако искате кис.мляко с масленост 6% слагате много сметана и малко суроватка.Това не значи,че кравата е дала мляко с масленост 6% newsm78.

Относно митовете за консервантите.Целта на консерванта в хран.пром.е да избие всичко живо в един продукт и така да го запази много дълго време годно за консумиране.Смело мога да твърдя,че в България не се слагат консерванти в кис.млека,поради простата причина,че технологично млякото не може да се закваси, когато има някаква добавка.Сроковете на годност най-много зависят от хигиената и балансираното комбиниране на двете млечно кисели бактерии- Лактобацилус булгарикус и Стрептококос термофилус. Някои закваски са много скъпи,защото баланса е точно спазен и едната бактерия не позволява на другата да се развива а от там и кис.мляко трудно се "вкисва".

Относно сухото мляко мога да кажа със сигурност,че всеки производител го слага в кис.мляко поради простата причина, че ни е калпаво суровото мляко/ниско на протеини/ и тези протеини се набавят от сухото мляко.

Най-голямата смешка е тази с нишестето.Знаете ли колко струва килограм нишесте?Толкова, колкото да се купят 12 л. сурово мляко.Ако някой иска да сгъстява кис.мляко най-лесно става със свинска мас/някои още го правят/.Замислете се ако влезете в един магазин,дали ще намерите нещо без консервант.Уверявам ви дневно поемате толкова консерванти, колкото неможете да си представите/за някои дори и не знаете,а те са наистина вредни/.

Истинските производители в България са: Данон, Елена, Верея, Пършевица.
БЕЗ РОДОПЕЯ/има желатин в млякото/
..................................................................................................................................................... ........

# 17
  • София
  • Мнения: 8 280
давам.
но не точно активия, а всякави йогурти, плодови кисели млека и данет дуо (ванилията му е любима).
Двамата с тати ги ядат заедно... трябва да заявя в Данон да минава през вкъщи камиона за доставка  Joy Joy (сигурно на седмица се изяждат 20-25 бр.)

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пършевица thumbsup Преди малко го опитах- има вкус на истинско и пише, че е със жива закваска.

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
аз ще цитирам от една дискусия по повод на киселото мляко в нашата отчетна темичка  Wink
от тук / http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44950.msg838409#msg838409
...............................................................................................................................................
Прочетох всички мнения относно млеката и нямаше нито едно вярно.По различни стечения на обсточтелствата разбирам от добиване и производство на млечни продукти и мога да ви кажа няколко неща:
   В България няма крава, която да даде мляко с масленост над 3.8%.При производството на кисело мляко,суровото прясно мляко се разделя на суроватка и най-просто казано на сметана.От пропорциите на тези два компонента зависи масленоста на киселото мляко.Ако искате кис.мляко с масленост 6% слагате много сметана и малко суроватка.Това не значи,че кравата е дала мляко с масленост 6% newsm78.

Относно митовете за консервантите.Целта на консерванта в хран.пром.е да избие всичко живо в един продукт и така да го запази много дълго време годно за консумиране.Смело мога да твърдя,че в България не се слагат консерванти в кис.млека,поради простата причина,че технологично млякото не може да се закваси, когато има някаква добавка.Сроковете на годност най-много зависят от хигиената и балансираното комбиниране на двете млечно кисели бактерии- Лактобацилус булгарикус и Стрептококос термофилус. Някои закваски са много скъпи,защото баланса е точно спазен и едната бактерия не позволява на другата да се развива а от там и кис.мляко трудно се "вкисва".

Относно сухото мляко мога да кажа със сигурност,че всеки производител го слага в кис.мляко поради простата причина, че ни е калпаво суровото мляко/ниско на протеини/ и тези протеини се набавят от сухото мляко.

Най-голямата смешка е тази с нишестето.Знаете ли колко струва килограм нишесте?Толкова, колкото да се купят 12 л. сурово мляко.Ако някой иска да сгъстява кис.мляко най-лесно става със свинска мас/някои още го правят/.Замислете се ако влезете в един магазин,дали ще намерите нещо без консервант.Уверявам ви дневно поемате толкова консерванти, колкото неможете да си представите/за някои дори и не знаете,а те са наистина вредни/.

Истинските производители в България са: Данон, Елена, Верея, Пършевица.
БЕЗ РОДОПЕЯ/има желатин в млякото/
..................................................................................................................................................... ........



Това, което си написала е много изчерпателно, но ми се иска някакси да ми обясниш, как е възможно киселото мляко на Данон да престои в хладилника 3-4 месеца и след това, като го отвориш да не е вкиснато ?

# 20
  • Мнения: 3 663
аз ще цитирам от една дискусия по повод на киселото мляко в нашата отчетна темичка  Wink
от тук / http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44950.msg838409#msg838409............
много изчерпателен и хубав постинг   bouquet
ели, благодарско и на теб и на kikos, че си е направил труда  Peace
аз лично не мога да ям друго мляко освен данон
просто не ми харесват на вкус  Sick

донибони - отговърът на въпроса ти го пише - Сроковете на годност най-много зависят от хигиената и балансираното комбиниране на двете млечно кисели бактерии- Лактобацилус булгарикус и Стрептококос термофилус. Някои закваски са много скъпи,защото баланса е точно спазен и едната бактерия не позволява на другата да се развива а от там и кис.мляко трудно се "вкисва".


иначе по темата - активия не съм давала, но просто не ми е дошло наум Simple Smile иначе давам данисимо понякога
рени - по мое скоромно мнение могат децата да ядат активия.. нали няма да се тъпчат непрекъснато с нея  Crazy

# 21
  • Мнения: 5 299
Давам Данисимо, и какво ли о6те не на Данон. Активията си я хапвам аз Mr. Green Като цяло съм казвала и преди _ луд фен съм на Данон_а

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 927
doniboni, ти наистина ли си държала кис.мляко 3-4 месеца в хладилника си? Rolling Eyes

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
doniboni, ти наистина ли си държала кис.мляко 3-4 месеца в хладилника си? Rolling Eyes

  nnnuu

# 24
  • Мнения: 1 014
За 3-4 месеца не знам, но съм забравяла кис. мляко в хладилника (то ние много не го ядем , затова) за известно време (не знам точно колко) и съм го намирала не вкиснато, а на места мухлясало отгоре. Не съм го пробвала на вкус де, ама то вкиснатото мляко си мирише.
Аз не мога да си го обясня това само с хигиената и балансиранато на бактериите. След толкова време все някоя би следвало да вземе надмощие  Mr. Green Да уточня, че не става въпрос конкретно за Данон. Същото се случва с повечето марки.
Единственото обяснение на този факт за мен е, че много фирми стабилизират кис. млека след млечно-киселата ферментация. Т.е. бактерииките си свършват работата и след това се загрява продукта до една определена температура, при която те загиват. Така впоследствие те не могат да се размножават и да вкисват млякото, и какво му остава освен да мухляса. Wink

# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
doniboni, ти наистина ли си държала кис.мляко 3-4 месеца в хладилника си? Rolling Eyes


Да  Grinning
А на мъжа ми колежките 6 месеца са го държали

Правили сме го за експеримент  Grinning

Утре ще купя Данон,  ще го отворя и ще го оставя в хладилника да видим при отворено състояние колко ще издържи да не се вкисне

# 26
  • Мнения: 46 508
... Утре ще купя Данон,  ще го отворя и ще го оставя в хладилника да видим при отворено състояние колко ще издържи да не се вкисне ...

И аз, само, че ще го оставя на стайна Т, после ще докладваме  Peace

# 27
  • Мнения: 3 663
ама каква е идеята на експеримента не разбирам... да оставите данон да видите колко ще издържи имам предвид
може би трябва да оставите и още един два вида млека заедно с него и да се сравнява...
нещо май не схващам сигурно  ooooh!
според мен ще изкара доста повече от другите млека така или иначе....

# 28
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
... Утре ще купя Данон,  ще го отворя и ще го оставя в хладилника да видим при отворено състояние колко ще издържи да не се вкисне ...

И аз, само, че ще го оставя на стайна Т, после ще докладваме  Peace


 Peace


ама каква е идеята на експеримента не разбирам... да оставите данон да видите колко ще издържи имам предвид
може би трябва да оставите и още един два вида млека заедно с него и да се сравнява...
нещо май не схващам сигурно  ooooh!
според мен ще изкара доста повече от другите млека така или иначе....


За другите знам без да правя сравнения издържат не повече от 3-4 дни

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
"Истинското" кисело мляко вкисва много бързо. За това вкисването го смятам за показателен признак за качеството на киселото мляко.

Единственото обяснение на този факт за мен е, че много фирми стабилизират кис. млека след млечно-киселата ферментация. Т.е. бактерииките си свършват работата и след това се загрява продукта до една определена температура, при която те загиват. Така впоследствие те не могат да се размножават и да вкисват млякото, и какво му остава освен да мухляса. Wink
И аз мисля така.

Общи условия

Активация на акаунт