Подходяща ли е Активия за малки деца?

  • 7 845
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 524
Ренка, не знам дали е подходяща,но знам,че се привиква към бактерията бифидус есенсис,която се съдържа във всички вариации на Актвията и след по-продължителна употреба стомахът си я иска и чака,за да си върши естествените функции.За мен това е ненужно и неправилно,мразя всякакво привикване,особено щом може един запечен стомах да се оправи с подходящ,балансиран хранителен режим.Така че моето мнение по темата за Активията (не за киселото мляко) е,че няма смисъл да даваш. Защо Активия,а не някакво друго кисело мляко,без тази бактерия?

# 31
  • Мнения: 27 524
Не виждам какво толкова е страшно, ако дадете на децата просто да кусат  newsm78

В превод?  newsm78  Да опитат? Да си хапнат една лъжичка? Да "кусат" с лъжицата?  newsm78

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Blondi, преди да пусна темата четох една статия за ползата от живите бактерии в киселото мляко. Започва така: "Ако знаехте колко е полезно живото кисело мляко, щяхте да поглъщате големи количества от него всеки ден! Искате ли да избегнете чревните болести от запек до рак- яжте по 100-200 мл. от него"... и продължава в този дух няколко страници. За това се замислих за Активия (и за други млека с живи бактерии).

# 33
  • Мнения: 27 524
Да,ама иде реч сигурно за бациликус булгарикус,тя е много хубава,но бифидус... Thinking Не знам и аз,де.Да ти кажа ползени храни много,но каквото си е писано...Колко хора живеят и се хранят природосъобразно пък... Sad Може би трябва да попиташ някой специалист за точните бактерии и кое е хубаво и кое не.

Последна редакция: нд, 16 апр 2006, 14:52 от Blondi

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За ацидофилус и бифидус пише- "... в тези два вида микроорганизми се крие лечебната сила на живото кисело мляко".
Като има 20 марки кисели млека в магазина се чудя кое да купя. А едно време си беше лесно... Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 27 524
За ацидофилус и бифидус пише- "... в тези два вида микроорганизми се крие лечебната сила на живото кисело мляко".
Като има 20 марки кисели млека в магазина се чудя кое да купя. А едно време си беше лесно... Rolling Eyes

Хи хи,така е  Grinning

Гласувам за Пършевица  Peace  Grinning

# 36
  • Мнения: 3 042
Гласувам за Пършевица  Peace  Grinning

 Peace Аз също! Grinning

# 37
  • Мнения: 27 524

А,ааа,Руби,ти си пристрастна,твоя глас не се брои  Naughty

Шегувам се.И аз сондрирах преди време принципно мнения за киселите млека и Пършевица води в класацията.Вчера един познат ни изненада от самолета с 6 Пършевици  #Crazy ,митничарите сигурно така са се блещили,но четох какво им пише на кофичките и ако наистина е така (а врачани са много мои хора  Hug ) - супер!  Heart Eyes

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не виждам какво толкова е страшно, ако дадете на децата просто да кусат  newsm78

В превод?  newsm78  Да опитат? Да си хапнат една лъжичка? Да "кусат" с лъжицата?  newsm78

Ами да, да опитат. Не си чувала "кусвам"?! Да си хапнат и цяла кофичка дори. Едва ли ще привикнат към така назованата бактерия. Thinking
А ти ще преведеш ли "кусат с лъжицата", защото така както си го сложила в кавички, явно означава нещо.

# 39
  • Мнения: 27 524
Не виждам какво толкова е страшно, ако дадете на децата просто да кусат  newsm78

В превод?  newsm78  Да опитат? Да си хапнат една лъжичка? Да "кусат" с лъжицата?  newsm78

Ами да, да опитат. Не си чувала "кусвам"?! Да си хапнат и цяла кофичка дори. Едва ли ще привикнат към така назованата бактерия. Thinking
А ти ще преведеш ли "кусат с лъжицата", защото така както си го сложила в кавички, явно означава нещо.

Не ми обръщай внимание.Ти се държа лошо с мен и без основание в една друга тема и това е опит да си го върна.Не се впечатлявай  Peace Нямам лоши чувства,но ми е обидно,когато някой се държи гадно без да съм го провокирала.Това е.Сори за спама  Hug

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Продуктите на Данон за мен са табу
Peace

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не ми обръщай внимание.Ти се държа лошо с мен и без основание в една друга тема и това е опит да си го върна.Не се впечатлявай  Peace Нямам лоши чувства,но ми е обидно,когато някой се държи гадно без да съм го провокирала.Това е.Сори за спама  Hug

 offtopic  И вече сме квит, така ли?! Странен подход, ама като си решила да си "връщаш" нещо... Не се впечатлявам. Амигос?!   bouquet

# 42
  • Мнения: 27 524
Не ми обръщай внимание.Ти се държа лошо с мен и без основание в една друга тема и това е опит да си го върна.Не се впечатлявай  Peace Нямам лоши чувства,но ми е обидно,когато някой се държи гадно без да съм го провокирала.Това е.Сори за спама  Hug

 offtopic  И вече сме квит, така ли?! Странен подход, ама като си решила да си "връщаш" нещо... Не се впечатлявам. Амигос?!   bouquet

Де да знам квит ли сме  newsm78  Обясних тъпия си въпрос за кусам  Grinning  Амигос,да  Hug

Общи условия

Активация на акаунт