Консултиране с независим кредитен консултант

  • 4 920
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 414
Здравейте, предстои ни теглене на ипотечен кредит и се заех с проучване на банки и събиране на оферти и доста се обърках. Мисля за услугите на кредитни консултанти, но нямам никакви отзиви. Надявам се някой да е ползвал техни услуги и да сподели. Мисля да се обърна към Кредитленд.

# 1
  • Мнения: 103
Внимавайте с кредитните консултанти,защото 2006 г. теглих кредит от банка ДСК с кредитен консултант от Моите пари и ми начислиха допълнително лихва върху кредита и то месечна.По- добре се обърнете към консултантска агенция,която ще Ви консултира срещу еднократна такса.Всички останали уж безплатни са си платени и то доста добре.И после като се замислих и сама щях да си изтегля кредита.Вижте лихвата и крайната сума за връщане с помощта на кредитните калкулатори на банките и си изберете най- устройващата Ви оферта.Непременно сключете и застраховка.Това е моя съвет доколкото съм си патила с този кредит.

# 2
  • Мнения: 1 414
Много неприятно, а как да намеря такава агенция, може ли да ме насочите, съгласна съм да си платя.

# 3
  • Мнения: 103
Нямам представа.Пишете платена консултация за най- подходящия банков кредит и все ще излезе нещо.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 020
  Ползвахме кредитен консултант абсолютно безплатно. Свързахме се с него, мъжът ми попълни формуляри- колко пари искаме, какво обезпечение, какви са заплатите ни... След 3-4 дни му изпрати стройна табличка с оферти на 6-7 банки: колко теглим, колко връщаме, лихва, такси, ГПР..., включително и допълнителни подсказки коя банка може още да намали лихвата. После организира срещите на консултантите от банките с мъжа ми. Въобще всичко до избиране на банката. Абсолютно безплатно, подписахме само протокол, че той ни "води" за кредита, защото неговия хонорар се плаща от банката.

# 5
  • Мнения: 1 414
Нещо друго посъветваха ли ви, как да изберете оферта, разясниха ли ви всички таксички и плюсовете и минусите при всяка банка. Аз също ходих по банки и взех оферти, но ми трябва професионална помощ относно избора на оферта. 

# 6
  • София
  • Мнения: 4 020
  ГПР показва колко реално ще платиш след всички таксички.  Peace Примерно разлика от 1% в лихвата (4,2 и 5,2) реално се отразяваше като разлика около 4-6лв на месец. На 80 000 за 10 години, разликата в сумата, върната накрая беше под 3 000 между най-високата и най-ниската оферта (между 99+К и 101+К). За нас водещо се оказа колко гъвкава е банката и колко надежден е съответния консултант. Някои консултанти отговаряха на мейлите в рамките на часове, с конкретни предложения,  други се мотаеха по 3 дни, защото чакали нечие одобрение.  ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 414
А относно фиксирана лихва за 5 - 10 години например или плаваща лихва, посъветва ли ви какво да изберете.
Това ГПР не ми беше ясно, но почна да ми се изяснява  Grinning
Мен например ме изнервиха в Райфайзен като ни искаха ЕГНта, но не им ги дадох и въпреки това ще ми изготвят персонална оферта. Но пък са им добри условията. На вас искаха ли ви ЕГНта?
Вие коя банка избрахте?

# 8
  • София
  • Мнения: 4 020
  Не знам за ЕГН, предварителните оферти ги взе консултантът. За окончателните попълваш 1 куп документи и плащаш за оценка, със сигурност има всякакви лични данни. Simple Smile
  Не сме гледали плаваща/фиксирана лихва, защото при нас беше по-специфична ситуацията. Помня, че точно Райфайзен бяха с най-ниска лихва, но с относително висока месечна такса, имаха някакви такси по сметката.  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 6 094
Най-вероятно са ви искали ЕГН, за да проверят кредитното ви минало.

Общи условия

Активация на акаунт