истина или поредната бабина деветиня

  • 737
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
А така мили мами,ново 20-се ми се сервира като инфо вчера. Влезна ми през едното ухо и излезе през другото, но...Та "с времето кърмата става по-водниста и така или иначе ще трябва да я дохранваш /Стела се има в предвид/ !" Ами сега Shocked
Та какво знаете вие,защото ако е така щях да го прочета това ново 20-се някъде, било тук или в книгите ,които хел-ките ми дадоха, и всичките им брошури и тям подобни?
Бу, ти какво мислиш Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 985
Ако се има впредвид времето след 6-я месец, отговорът е ДА. ще се наложи, обаче не да дохранваш, а да захранваш Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile .
не мисля, че кърмата става по-водниста, това наистина са бабини деветини. Производството на кърма, като количество и качество се променя и определя от възрастта на бебето. Неслучайно, когато се взема кърма от дойка се гледа нейното собствено дете и другото бебе на което дава кърма да са на еднаква възраст.

# 2
  • Мнения: 1 793
Цитат на: Mila77
Ако се има впредвид времето след 6-я месец, отговорът е ДА. ще се наложи, обаче не да дохранваш, а да захранваш Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile .
не мисля, че кърмата става по-водниста, това наистина са бабини деветини. Производството на кърма, като количество и качество се променя и определя от възрастта на бебето. Неслучайно, когато се взема кърма от дойка се гледа нейното собствено дете и другото бебе на което дава кърма да са на еднаква възраст.


абсолютно точно. и аз мисля така. до 6-тия месец НЕ става по-водниста, няма такова нещо и няма нужда да се дохранва, ако количеството е достатъчно. а аз мисля, че количеството на кърмата се регулира според нуждите на бебето и ние дори и да си мислим, че няма кърма то всъщност има толкова, колкото му е необходимо на бебето. и в такъв случай няма нужда от дохранване.

# 3
  • Мнения: 673
Водниста... нямам думи.  #Milti
Какво се чудя де, и аз съм се наслушала на всякакви...

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И аз така мисля - градски митове, дето пълнят главите на народа. Този конкретно го има в няколко разновидности:
1) след 2 (3-ти) месец от живота на бебето е вече недостатъчна кърмата като хр. в-ва
2) след 6-ти месец пак горното или
3) след годинка в кърмата няма нищо полезно за бебето
И трите горни са пълни глупости.
Няма как да прочетеш подобно нещо, защото е просто невярно.  Grinning

# 5
  • Мнения: 3 394
Така става като информация Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт