Шише Medela Calma

  • 7 008
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте!
Моля за отзиви за шишетата на Medela с накрайник Calma, ако някой е ползвал такова. Може ли да се ползват за хранене с адаптирано мляко или са само за кърма и вода? Бебчо пие от шише много лакомо и на моменти дори се дави, а всички шишета са ни с най-малките биберони. Всякакво мнение и съвет ще ми бъде от полза.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 70
И аз се записвам за отзиви.Днес го закупих поради факта,че наистина и моето бебче се дави с най-малките биберони Peace

# 2
  • Мнения: 2 328
Имам Калма,ама още си е неразпечатано.Когато аз търсих отзиви за него,ми го препоръчаха в една американска група за кърмене-Breastfeeding,the struggles we've overcome.

# 3
  • Мнения: 3 595
Използвам Калма от самото начало, бебето ми скоро ще стане на 7 месеца. Много съм доволна, не се налага да се храни често от шише, но все пак се е налагало, нямала съм никакви проблеми с преминаването от шише на гърда и обратно. Никога не се е задавяла, системата му е различна от тази на нормалните шишета, наистина трябва да засмуче добре бебето, не си излиза само млякото, шишето не капе.

Специално търсих информация за даване на АМ с Калма и на официалната им страница пише, че НЕ се използва за АМ, а само за кърма. По американски форуми съм намирала информация, че началните млека стават за Калма (тъй като не са гъсти), но като премина на АМ няма да го давам с Калма. Вода също не давам с Калма, но кърмените бебета нямат нужда от вода, така че не бях давала докато започнах пюретата след навършени 6 месеца и тогава дадох директно чаша с мек накрайник.

# 4
  • Мнения: 100
Skeeter, благодаря за отговора. Аз почти нямам кърма и се налага да го дохранвам с АМ. Пробвахме няколко и сега сме на Лактана, което ми се струва малко по-гъсто от другите, но може и да се заблуждавам, във всеки случай не е като Аптамил АР. В едно описание нс Калма четох, че било създадено, за да се дава кърма и АМ, но никъде не намерий потвърждение за това, а инструкциите за употреба са вътре в кутията и няма как да го провечета преди да купя шишето. Ще се радвам, ако и други мами споделят опит. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 595
Абсолютно сигурна съм, че е създадено само за кърма. Пише го и в листовката.
Calma is intended to be used for feeding breastmilk to healthy term babies. Calma is not designed to feed formula.
Но в крайна сметка няма значение какво пише ако шишето помогне да си нахраните дечицата. Колкото до Лактана - възможно е да не стане с Калма ако е по-гъсто, но само опитът може да покаже наистина ли е така.

# 6
  • Мнения: 100
Здравейте! След като изпратих запитване към Medela и получих отговор, че Calma може да се използва за всякакъв вид мляко, закупих едно шише. Малкия се храни добре с него, дави се по-рядко и млякото не изтича по лигавника така както преди. Системата не се запушва от адаптираното мляко. Преди 2 дни купих още едно  и сега си ги ползваме предимно тях, защото искам да огранича храненето с други биберони, за да не се обърква бебока от различните начини на засукване. Определено препоръчвам. Цената не е ниска, но си заслужава.

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Въпросните биберони Медела Калма са максимално близо до усилието, което бебето полага при кърмене. Дъщеря ми едвам изпивяше половината доза с тези биберони. Но ако бебето е предимно на кърма и/или е лакомо е удачен избор.

# 8
  • Мнения: 100
Хаха, при нас "лакомо" е меко казано  Sunglasses

# 9
  • Мнения: 6
Здравейте, мами!
Самото шише - пластмаса ли е?

# 10
  • Мнения: 360
Здравейте, мами!
Самото шише - пластмаса ли е?

Да, пластмасово е.

Общи условия

Активация на акаунт