притеснява ли ви захарта в готовите пюрета

  • 1 466
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
абе ня zнам какви са вашите Хип пюрета, но в тукашните си пише, че съдържат йодирана сол, както и на Алете

Имам в къщи едно заешко пюре на Хип и на него пише, че съдържа йодирана сол. Също така пише, че е произведено в унгария под контрола на Хип.
Имам и едно плодово, на което пише, че също е произведено в унгария.
На кашата "Лека нощ" пише, че е произведена в Австрия.
Имам и една суха каша Хип- Млечна каша с плодове- произведена в Хърватска.
 newsm78 Та може и ХИПовете, който купуваме в БГ да нямат много общо с оригиналите. До сега не бях гледала производителите. Но онзи ден мъжът ми като донесе сухата каша и видях, че е произведена в Хърватска се загледах и в производителите на другите продукти.

# 16
  • Мнения: 7 803
rubi друга ми беше мисълта, zа теzи които каzват, че солта е табу, а zахар може. ето сол има в пюретата и в марковите, но zахар няма  newsm78 ми не си представям фирма като хип и алете да правят нещо, което вреди на бебетата. къде е истината не zнам, но според теzи твърдения не трябва да им давам месни пюрета никакви, във всички има сол, а аz време да си им ги правя в къщи нямам  Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 124
Аз смятам да почвам захранването в края на юни, но определено точно това със захарта и солта е нещото, което ме притеснява. Решила съм да приготвям пюретата сама, но не знам какво ще правя, ако бебка не ги хареса.

# 18
  • Мнения: 3 042
rubi друга ми беше мисълта, zа теzи които каzват, че солта е табу, а zахар може. ето сол има в пюретата и в марковите, но zахар няма  newsm78 ми не си представям фирма като хип и алете да правят нещо, което вреди на бебетата. къде е истината не zнам, но според теzи твърдения не трябва да им давам месни пюрета никакви, във всички има сол, а аz време да си им ги правя в къщи нямам  Crossing Arms

Разбрах каква ти е мисълта за солта, но сега като погледнах пюретата на Ганчев /имам 5 изостанали от преди/ в нито едно не пише да има сол. Захар съдържат 4 от тях, само в едно "Заешко със зеленчуци" не пише да има захар.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ние сме основно на готови пюрета и млечна кухня. Така съм захранила и двете деца. Моите манджи много-много не ги ядат, правя ги точно както е описано в бебешките рецепти. Не ме притеснява нито захарта, нито солта, опитвала съм ги(аз ям безсолно и почти без захар).

# 20
  • Мнения: 7 803
и аz вчера гледах всички пюрета,  а аz имам много  zапасявам си се докато са на промоции, че теzи 2 гладни гърла ... та имам около 60 пюрета в шкафа на всички въzможни фирми, та нито едно бурканче  няма zахар  newsm78, но пък в месните има йодирана сол, само в алнатура няма сол, от тях имам само един вид

# 21
  • Мнения: X
Моята дъщеря харесваше само Ганчев, дори моите трудно прояде.

Като за захранване е добре да се добавя само мляко - хем детето ще чувства и познат вкус, хем млякото поне маааалко придава някакъв вкус, защото макар и малки децата не искат да ядат безвкусни бъркочи.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 404
И аз давам само готови пюрета на Ганчев, яде ги с голяма охота /за сега сме само на зеленчукови/. Един път реших да сготвя домашно и тя не го куса. Ще поизчакам с домашните, докато почне да хапва по-разнообразно - иначе не си струва приготвянето. Пък и да ви кажа, гледам тука един грах, от замразения, ми то повече на нахут прилича, боядисан в зелено, такъв едър грах... и с такава форма... Много се отклоних от темата... надявам се, че количествата сол и захар в готовите пюрета са съобразени с нормите за бебета и това никога не ме е притеснявало.

# 23
  • Мнения: 6 472
Не давам нито сол нито захар. Основно правя пюретата в къщи, но от време на време давам и готовии за разнообразие. В тези на Гербер не видях да има сол newsm78 Дори и да има, аз давам толкова рядко, че ме съмнява да навреди Joy
Причината  част от децата да предпочитат Ганчев и АМ АМ пред домашните и готовите пюрета, е че българските си има доста захар, за да се харесват. Ако детето не хареса това, което му даваш, едва ли ще отидеш да го купиш пак. Това разбира се не е правило, но се среща доста често при бебета, чието захранване е почнало имено с БГ пюренца. По- голямата част от бебетата нямат предпочитания към вкусовете от самото начало. Ако се захранят с овкусена храна, тя им става критерии и почват да отказват неовкусените варианти.

# 24
  • Мнения: 7 640
rubi друга ми беше мисълта, zа теzи които каzват, че солта е табу, а zахар може. ето сол има в пюретата и в марковите, но zахар няма  newsm78 ми не си представям фирма като хип и алете да правят нещо, което вреди на бебетата. къде е истината не zнам, но според теzи твърдения не трябва да им давам месни пюрета никакви, във всички има сол, а аz време да си им ги правя в къщи нямам  Crossing Arms
идеята е, че бъбреците на бебетата се недостатъчно зрели и не могат да работят както на възрастните. Т.е. повишеното съсържание на сол може да доведе до дехидратация. Всъщност идеята е не да не че солто е вредна, а че в количеството, което приемат възрастните, може да е опасна.
Независимо, че пише, че съдържат сол, бебешките пюрета са всичко друго, освен солени, за моя вкус.

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
аз лично виждам и захар, и сол, в някои и масло, и мляко, доста от комбинациите не ми харесват. затова докато мога, ще правя сама пюретата, а готови - само инцидентно. Като за захранване, по-добре така. А дали са безвкусни, бебето ти не може да знае - нали не е яло досега подправени манджи Simple Smile
слагай му в пюрето кърма или АМ, може би така ще му хареса.

Процедирах като тити Grinning
По едно време започнах да давам само купешки каши, и започна да отказва домашните ми - заради много по-сладкия вкус на готовите. Спрях ги и давах само домашни (неподсладени), докато отново свикна на неподсладена храна.
Определено ме притеснява захарта и солта, както и други "овкусители" в готовите храни (особено за малко бебе под година).
Ето нещо интересно по въпроса за захарта - макар че статията е писана за големи хора, определено важи и за малките: Злата захар

# 26
  • Мнения: 4 915
Чак да ме притеснява - не. Но не одобрявам наличието й в пюретата и кашите. На дъщеря ми винаги съм готвила без захар и сол до годинката. Сега добавям малко сол в манджите, но захар - не!
Иска ми се да оформя "здравословен" вкус на дъщеря си към храните - да не яде много солено, нито твърде сладко. Сладкото - само в натурален вид - от плодовете. Аз определено имам нещо като зависимост към сладкото, не искам и тя да привиква към захарта.

Известно е, че захарта не е полезна и за възрастните. Ето и от мен една статия по въпроса:


Защо захарта е вредна за здравето?10 причини

# 27
и аз си мислех че бебетата нямат оформени вкусове и хоп ако му дам едно пщре на ХИП , които нямат нито сол,нито захар, дечко ще го заяде с охота ама не става точно така. а и мои домашни не яде защото и в тях не бях слагала никакви подправки освен маничко зехтин. та затова се принудих да дам на българските фирми и тях ги яде и си го обяснявам с факта, че съдържат захар/не знам в какви количества, но са сладички/-та мисълта ми е че още от мънички са много хитри...или пък понеже аз храня с адаптирано мляко и то е сладичко още от рано е свикнало с по-сладкия вкус #Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 74
Ние сме основно на готови пюрета и млечна кухня. Така съм захранила и двете деца. Моите манджи много-много не ги ядат, правя ги точно както е описано в бебешките рецепти. Не ме притеснява нито захарта, нито солта, опитвала съм ги(аз ям безсолно и почти без захар).

И при нас е така . Не мисля ,че биха продавали за бебета особенно  нещо което е вредно.

# 29
  • Мнения: 4 915
И при нас е така . Не мисля ,че биха продавали за бебета особенно  нещо което е вредно.
Нали не вярваш, че производителят-търговец е загрижен за здравето на децата ни?
Солта и захарта са вредни, но ги добавят в детските храни.

Общи условия

Активация на акаунт