Непланирана бременност - как продължихте напред

  • 29 317
  • 375
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 24 839
Какво значи да се владее напълно? Преди еякулацията се отделят няколко капки, които са достатъчни. Те са тези, които "обръщат каруцата". Peace Да разчиташ на този метод при положение, че не искаш да забременяваш е смехотворно. Не при всички се случва забременяване, но има доста изпатили. Моя съученичка с този метод на предпазване забременя с първото си дете, а десет години по-късно и с второто. След него взе мерки, каквито трябва.
Да се владее напълно значи да  си знае кога и какви капки отделя, и да не ги отдели където не трябва.
Явно, не всеки го може, но моят мъж го владееше.
За всичките години брак, не му се е случил фал.
За теб е смехотворно да разчитам на този метод, а за мен е същото да разчиташ на презерватив- както няколко пъти писах, единствения ми аборт е от скъсан презерватив.

# 16
  • Мнения: 615
Да, аз съм правила аборт. Причината също беше непланирана бременност, но не по негова вина. При мен се случи докато приемах противозачатъчни..не ми се навлиза в подробности, с две думи гинеколога беше некадърен. След това всичко си продължи нормално, обясних му, че не съм готова, че ми е рано (бях преди 20-те), той ме подрепи, въпреки че не беше съвсем очарован. Никога не ми го е натяквал или провокирал чувство за вина у мен след това. Не съм си го слагала емоционално по никакъв начин. Към днешна дата пазенето е главно от моя страна, но ако поискам да ползваме презерватив, ползваме.
От това, което споделяш си мисля, че при вас проблема е по скоро това, че ти е направил дете, а оставя всички задължения върху твоите плещи.
Я му стъпи малко на врата, след като поемаш повечето отговорности, имаш право на повече изисквания.  Peace

# 17
  • Мнения: X
Нощна птица, много си му набрала на тоя мъж. Който не иска деца, в неговия двор лежи отговорността да се пази. Има нещо прекалено в обвиненията ти, все едно с това дете ти е объркал плановете и ти е провалил живота.

# 18
  • Мнения: 7 325
Колкото повече го мислиш, толкова повече ще се *навиваш*. *Забравяш* го и продължаваш напред. Детето е факт, взела си решението когато е трябвало, няма смисъл да ровиш и търсиш, няма да узнаеш истината.
Пиша това - да речем от опит с подобна ситуация.
Според мен проблема ти не е точно как и защо е станало детето.

# 19
  • Мнения: X
Който не иска деца, в неговия двор лежи отговорността да се пази.
Хм, искаш да кажеш, че той е искал ли?
Искал е деца и затова не е пазил?
Или не е искал деца, и отговорността е била негова? /не си я е спазил в такъв случай/

Къде видя обвинения, аз питам вие как сте се справили в такъв момент, по темата кой за какво обвинявам не съм заговаряла изобщо .. /мисля../

...
От това, което споделяш си мисля, че при вас проблема е по скоро това, че ти е направил дете, а оставя всички задължения върху твоите плещи.
..
Нещо такова. Трудно ми е да обясня къде е проблема, даже и не искам това, някак, човек, който е преживял нещо подобно, би могъл да разбере дилемите.
Да речем, че много съм се колебала дали да задържа детето, за тези, които се чудят. От днешна гледна точка, не смятам, че съм сгрешила за това.
Още нещо - не съм се колебала толкова, дали искам дете, а по-скоро, дали искам дете от него.
в този момент и при тези обстоятелства.

Последна редакция: чт, 05 май 2016, 15:44 от Анонимен

# 20
  • София
  • Мнения: 24 839
Писах умишлено, че не искам да се говори за аборта, а за хора, които - направили аборт или не - как са продължили живота след това.
Не направих аборт по няколко причини, които не са предмет на темата. Искам си детето, но НЕ искам да треперя всеки път дали в 'сюблимния' момент няма да 'сгреши' или 'реши да сгреши'.

Ти, ако си правила аборт, кажи ми, как продължаваш отношенията си с този човек след това? Приемаш, че той прави грешки, слагаш си спирала и си свиркаш? Ами не ми беше ред за спирала, не бях решила, че не искам повече деца. Не исках да пия хапчета, качвам килограми от тях, не е като да не съм пробвала. Или ако пия, да е на принципа на редуването поне - 6 месеца хапчета, 6 месеца без. Например.

А за аборта директно ще ти кажа само едно - против него съм, надявам се да бъде достатъчно.
При теб нещата не са нормални и си мисля, че трябва да ги поставиш генерално на масата- или има секс без треперене от твоя страна, или няма.
Не виждам какво друго да направиш, щом не искаш спирала.
Когато направих аборт, му бях бясна на мъжа ми, но от тогава и през ум не му мина да ми говори за презерватив, към който и без това бях алергична, нито и да не внимава, щото знаеше че ще го родя, ако ще и на глава да застанат с майка ми. Mr. Green

# 21
  • Мнения: X
За какво го обвиняваш? Отказва да използва презерватив?  Rolling Eyes

Имам непланирана бременност, с прекъснат полов акт. От миналата година. Родих си детето, гледаме си го. Но просто го бяхме планирали за малко по - нататък по "административни причини" (работа например), иначе си го искахме, така че е малко по - различно от твоята ситуация.

Не обвинявам изобщо мъжа ми. Аз съм участвала в секса и съм се съгласила да се "пазим" по този начин, знаейки какво може да стане.
Сега не допускаме подобни своеволия, но ако се случи пак ще се имам за виновна, точно колкото и той.

# 22
  • Мнения: X
Да, това, че отказва да ползва презерватив, също ми е доста неприятно, меко казано.

Отказва да разговаря за пари, за задължения /свързани с дома и детето/, за смяна на работа, за .. айде стига толкова засега. Не го притеснявали тези неща, те си вървели /ама как вървят - той си ги прави както си реши, без да се съобразява с мен, зад гърба ми буквално/, а това, което аз искам /например детето да е с измити зъби и сресано/ - да съм си го правела сама, това било излишно. То излезе, че всичко е излишно, курсовете на големия са излишни, да му се помага с домашните е излишно, ходенето в Макдоналдс е излишно, миенето на зъбите е излишно, колата също била излишна, той можел без това - това са си мои задължения един вид, макар че никога няма да има доблестта да го каже на глас.

# 23
  • Мнения: 615
Да разбираме, че нежеланието му да поеме някаква адекватна отговорност с "пазенето" в секса, всъщност е капката, която е преляла чашата, а не същинският проблем? Thinking

# 24
  • Мнения: X
Който не иска деца, в неговия двор лежи отговорността да се пази.
Хм, искаш да кажеш, че той е искал ли?
Искал е деца и затова не е пазил?
Или не е искал деца, и отговорността е била негова? /не си я е спазил в такъв случай/

Къде видя обвинения, аз питам вие как сте се справили в такъв момент, по темата кой за какво обвинявам не съм заговаряла изобщо .. /мисля../


Ами да, цялата ти тема е обвинителна, ти обвиняваш друг човек, че нещо се е случило и е решило живота ви в друга посока от тая, която би имала, ако не се е случило (бебето)

Единственото за което е виновен в момента е, че е безотговорен.

# 25
  • Мнения: 14 828
Мисля си че щом си се съгласила да се "пазите" по този начин,знаейки че изобщо не е надежден няма смисъл да обвиняваш партньора ти дори и да имаш съмнения че ти е направил бебе съвсем умишлено.И не за друго , а защото ще си останеш със съмненията и ясен отговор няма да получиш,което пък от своя страна ще те нагнетява допълнително

А това че оставя всичко на твоите плещи и не поема задължения е друга тема и тя ти тежи повече
Мисля ,че ако има проблем за разрешаване то той е точно там - в поемането на отговорности и задължения и от негова страна
Дали с едно ,две или десет деца  проблема при вас е съвсем друг
Питам се дали е бил такъв и когато сте били с едно дете
Не си длъжна да ми отговаряш но мислила ли си за раздяла с него преди появата на второто дете

# 26
  • Мнения: X
Май проблемът не е само в непланираната бременност, а безотговорното му поведение по всички въпроси.

Специално по отношение на забременяването аз също смятам, че трябва да говориш директно с него и да му заявиш, че повече секс без предпазни средства няма да правиш. Иначе най - лесно да стане още едно дете, което пак да си е "твоя грижа"...

# 27
  • Мнения: X
Който не иска деца, в неговия двор лежи отговорността да се пази.
Хм, искаш да кажеш, че той е искал ли?
Искал е деца и затова не е пазил?
Или не е искал деца, и отговорността е била негова? /не си я е спазил в такъв случай/

Единственото за което е виновен в момента е, че е безотговорен.
Пак питам, какво според теб значи, че който не иска деца, той се пази. След като не е пазил, значи ли, че е искал деца, ама някак си тайничко от мен.....?

И по другото, което си ми написала, че е 'виновен', за това, че е 'безотговорен', ми те нещата са свързани, той ако беше отговорен, нямаше да се 'сърдя' един вид, че ми е направил дете, без да съм искала, не мислиш ли? Ако той си носеше един вид отговорността за детето, без да ми вменява хиляди неща, които са си само моя си отговорност, нямаше да стои въпроса - 'Ти защо ми го направи това дете'. Подозирам, пак казвам, подозирам, само си фантазирам в момента, че е искал дете, но понеже има проблеми с комуникацията не е пожелал да обсъди това; а и съм му се сторила удобна, понеже съм отговорна и т.н. Иначе просто няма как да си обясня цялата съвкупност от неща.

Питам се дали е бил такъв и когато сте били с едно дете
Не си длъжна да ми отговаряш но ....
Първото дете не е от него.
Не, не съм мислила за раздяла, отскоро бяхме заедно.

Последна редакция: чт, 05 май 2016, 16:21 от Анонимен

# 28
  • Мнения: 46 486
В конкретния бих винила единствено себе си, че съм казала ДА на секс без предпазни мерки.
С въпросния човек, ако съм сигурна, че умишлено прави нещо, което не искам, без значение какво, бих прекратила отношенията си.

# 29
  • Мнения: 14 828
Ами тогава  може би е искал дете, и си е мислил че по този начин ще те " върже"
Не знам не искам да те обърквам повече
Усещам че си доста объркана и си задаваш хиляди въпроси
Но пак казвам ,според мен не непланираната бременност е проблема,а неговата безотговорност
Може би даже е нямало и да останеш при него след като си го видяла какъв е,а второто дете те е задържало по някакъв начин.
Може би си се надявала той да се промени с появата на детето , и след като това не е станало ти е още по гадно

Ама всичко е само може би.Отговорите си ги знаеш само ти

Общи условия

Активация на акаунт