Проблем с прането..

  • 2 964
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 337
Добър вечер!
Преди години си бях харесала рокля в черно и бяло, смисъл отдолу е черна, но частта на бюстието беше чисто бяло. Изпрах го - белия цвят се изгуби и после хвърлих роклята... Преди една седмица пак взех една рокля с черно отдолу и бяло отгоре, много ги харесвам тези рокли.. Днес я пуснах с 5 кърпички за пране и самичка в пералнята да се пере, за да може за по-сигурно да не се боядиса бялото.. Вадя го и пак същата работа, бялото се прецака и стана сиво.  ooooh! ooooh! Чак в момента ме е яд, че купих роклята и даже не можах да й се нарадвам и да я нося... Няма ли как да се върне бялото, някой да знае нещо?
Явно другия път или няма да купувам повече дрехи с повече от един цвят или просто няма да ги пера... К'во е тва чудо...  Shocked Shocked cry cry cry cry

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
На колко градуса переш и на каква програма?

# 2
  • Мнения: 25 729
Има химическо чистене, има пране на ръка... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 3 337
На колко градуса переш и на каква програма?


На 30 градуса и на финно пране, съкратено..
Има ли как да се върне белият цвят?

# 4
  • Мнения: 4 711
Трябвало е на химическо. Аз особените си дрехи - най-вече връхни, задължително ги нося.
Освен да питаш там?  newsm78

# 5
  • Мнения: 3 337
Трябвало е на химическо. Аз особените си дрехи - най-вече връхни, задължително ги нося.
Освен да питаш там?  newsm78



Ще попитам, надявам се, че не е късно. Ако има резултати - ще пиша!  ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 709
Какви са тези дрехи Rolling Eyes Странно ми е.Аз като пера слагам всички цветове на дъгата и пускам на 60градуса.До сега нищо не ми се е оцветявало   Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 337
Може би зависи от материята?
То и много други дрехи имам , които са шарени и нямам проблеми с тях, специално за тези двете рокли в черно и бяло винаги имам проблеми с бялото ..

# 8
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Възможно ли е да е проблем с водата или пералнята и просто да си личи на дрехи с такова съчетание на цветовете?  newsm78
Другото за което се сещам е просто да попадаш на некачествени дрехи.
На мен единствените два пъти, в които ми се е случвало нещо да пусне ( и то на 30 градуса) са били нови дрехи българско производство.  ooooh!

# 9
  • Мнения: 3 337
Ами те са чисто нови рокли, но най-вероятно боята е некачествена, защото не спира да пуска черно и това няма край... пуска, пуска и така до безкрай. Даже кърпичките за пране вместо да са черни, по скоро са кафяво-лилаво-червено, абе много странен цвят е..

# 10
  • Мнения: 25 729
Ами те са чисто нови рокли, но най-вероятно боята е некачествена, защото не спира да пуска черно и това няма край... пуска, пуска и така до безкрай. Даже кърпичките за пране вместо да са черни, по скоро са кафяво-лилаво-червено, абе много странен цвят е..
Щом е такова положението, явно и на ръка със студена вода няма да стане. Носи ги на химическо за напред.

# 11
  • Мнения: 68 545
По-важният въпрос е с какъв прах переш? Задължително трябва да е цветно, тъй като те съдържат вещества, предотвратяващи преноса на багрила?

# 12
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 664
Какви са тези дрехи Rolling Eyes Странно ми е.Аз като пера слагам всички цветове на дъгата и пускам на 60градуса.До сега нищо не ми се е оцветявало   Rolling Eyes
Повечето цветни дрехи е препоръчително да се перат на 30 или 40 градуса /рядко съм виждала препоръка да се перат на 60/, заради опасност някоя дреха да пусне цвят/ да избелее или да оцвети друга/ или има вероятност да се свие.
Постове като този са подвеждащи.  Не може да кажеш, че переш всички цветове на дъгата и то на 60 градуса и нямаш поражения. Или критериите ти за "оцветено" са занижени или се опитваш да се изкараш перфектната домакиня newsm78.
Не се засягай, но постове от рода: "При мен никога не се е случвало", са откровенно дразнещи и подценяващи останалите.
 bouquet

Последна редакция: нд, 08 май 2016, 18:08 от Бобулина

# 13
  • Мнения: 3 337
По-важният въпрос е с какъв прах переш? Задължително трябва да е цветно, тъй като те съдържат вещества, предотвратяващи преноса на багрила?
Прах за цветно пране.. А втория път реших да е с прах за бяло.. Но нито едното, нито другото помага..
Смятам понеделник/вторник да занеса роклята на химическото и каквото стане..

# 14
  • Мнения: 25 729

Прах за цветно пране.. А втория път реших да е с прах за бяло.. Но нито едното, нито другото помага..
Смятам понеделник/вторник да занеса роклята на химическото и каквото стане..
Експериментирала си казваш. Laughing Прах за бяло на цветни дрехи не се слага, съдържа избелващи частички и черното на роклята се скапва, тоест доскапва... такива, комбинирани дрехи се перат на ниска температура, ако изобщо могат да се перат. Какво пише на етикета на роклята, как се пере?

Общи условия

Активация на акаунт