боли, а немога да изцедя

  • 820
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 919
момичета, много е зле положението, май направих мастит.. ей сега бях на доктор и ми даде антибиотик някакъв и каза да не давам от тази гърда на беба и да цедя колкото мога, но нещо немога да я изпразня, с помпа медела съм, електрическа, източих само 90 мл. и просто я чувствам още пълна и така ме боли а нищо не ще да пуска.. незнам как ще се оправи ако немога да я изпразня.. какво мога да направя? пробвах горещ душ, топли компреси..  неще и неще..
страх ме е че като оставям помпата да дърпа на празно още повече увеличавам млякото и става по-лошо
възможно ли е просто от инфекцията да ми се струва надута и пълна???

# 1
  • Мнения: 4 061
А защо да не слагаш детето на тази гърда? При сериозно запушване, което при мен е често явление, единствено детето успява да оправи проблема....

Много пъти ме спасява следната бабина рецепта - прави се компрес от горещо мляко с ориз - сваряваш го, сгъваш една кърпа на две и в сгънатото нанасяш от сместа, налагаш върху мястото, изчакваш да поизстине и цедиш. Като се поотпуши малко канала, слагам бебка да суче. Задължително си вземи и лецитин, той също ми помогна много!

# 2
  • Мнения: 481
Пробвай да правиш масажи на гърдата (посока от основата - към зърното) и след това да цедиш с помпата и после на ръка. Цеденето на ръка е по-бавно, но върши хубава работа. Пусни си душа и под струята на топъл душ (колкото ти е приятно топла, не вряла вода) пробвай да цедиш на ръка - доста ефикасно, получават се хубави струйки  Laughing .
А и защо да не даваш на детето да суче от тази гърда. Има ли гной? Само в такъв случай не се позволява кърмене от засегнатата гърда. В противен случай му давай да суче колкото се може по-често от гърдата. Така се отпушват каналите и се оправя гърдата. По-добра помпичка от бебето няма и никакъв метод не може да изпразни така добре гърдата, както бебешкото сукане.

Също така се успокой! Когато си притеснена млякото не може да потече.  И не оставяй помпата да работи когато виждаш, че мляко не излиза. Така само травмираш гърдата и зърното и нищо де се постига.

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Предлагам още една "бабина" рецепта - нарязва се връзка-две магданоз и се слага да поври.Гореща,колкото можеш да издържиш,се налага на гърдата.Освен това дръж гърдата над пара от вряла вода,също колкото можеш да издържиш и се изцеждай.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Маститът е инфекция на тъканта на гърдата, а не на млякото. Това означава, че няма причина, поради която да не може да кърмиш от болната гърда. Тъкмо напротив - честото кърмене от тази страна ще помогне бързо да се разкара запушването.
Още няколко неща, които можеш да опиташ - например да се възползваш и от гравитацията за по-лесно потичане на млякото - кърмене на 4 крака над бебето, като краченцата му са към главата ти, за да може по-лесно да се разкара запушването. По принцип смяната на позите в тези случаи често се отразява добре, защото се изпразват по-добре млечните синуси.
Зелевите компреси са изпитано средство и много мами казват, че са страхотно ефективни и разкарват проблема в рамките на 24ч. Трябва ти обикновено прясно зеле и се увива гърдата с намачкано листо, като се сменя, когато започне да увяхва.
За лецитина мамите вече са споменали - много помага, особено ако често се получават запушвания.
Хайде - бързо да минава Hug

# 5
  • Мнения: 1 101
Давай на детето да суче от тази гърда спокойно. Само това е спасението. При мен все още се случва и никога не съм могла да изцедя нищо, по какъвто и да било начин. Само детенцето ме е спасявало, сучейки от запушената гърда. И съветите, които са ти дали другите момичета PeaceНе се притеснявай, че ще увеличиш кърмата...

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
Всичко друго може да изпробваш,но най-успешното е сукането на бебчо от гърдата.
Имала съм буци,болки ужасни-масажи съм правила с бутилка мн топла вода на гърдата;но като дадох на бебчо за няколко цокания всичко се оправи.

# 7
  • Мнения: 1 111
  И аз получих мастит и освен антибиотици, топли и студени компреси, гинеколожката ми ми каза да си слагам в носа по няколко капки Окситоцин половин час преди кърмене.Продава се в малки ампули.

# 8
  • Мнения: 919
благодаря ви за отговорите
повечето неща ги пробвах.. за сега само зелката остана и ориза, но ми се струва че е по-добре в момента.. послушах съветите ви и сложих бебка да цоца, тя въобще нямаше нищо против и много се стара но накрая и писна да не и пуска и се отказа.. пак е много по-добре от помпата де
проблема беше че вчера вечерта което бях изцедила, на сутринта имаше леко зелена утайка Sick затова и неисках да давам тази гърда, затова и доктора ме посаветва да не я давам.. после помпих няколко пъти преди да и дам и като че ли си беше нормално млякото и реших да пробвам, надявам се да не и стане нещо.. чувствам се малко егоист че така я използвам за помпичка Embarassed

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Млякото може да има различни отсенки по най-различни причини, нямащи нищо общо с инфекция - най-често е заради храни, хранителни добавки (различни растителни таблетки и витамини) или оцветители в храните, които си поела последните дни Grinning Повече може да прочетеш ето тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27670.0
Така че не се притеснявай, не си навредила на човечето, нито го използваш неправомерно Wink Двамата сте една система - ако единия страда, страда и другия, така че е много важно да си помагате взаимно - бъди сигурна, че бебе няма нищо против това Laughing

# 10
  • Мнения: 599
Като кърмиш бебето и от болната гърда, ще предотвратиш прогресията на мастита  Peace Мамите са били изчерпателни как се действа. Успех и да минава скоро!

# 11
  • София
  • Мнения: 198
Татко правеше на кучето една рецепта - кашичка от хума с оцет, облекчава, и аз съм пробвала веднъж.
Иначе само бебето може да ти помогне.
успех

# 12
  • Мнения: 919
благодаря ви момичета, ние продължаваме да се борим, а на беба не само че нищо и няма но и се е отворил и страшен апетит (възможно е да ми е намаляла кърмата малко), надявам се и антибиотика да помогне

hedra, супер е статията Grinning
но да питам, при мен не беше толкова цвета на самото мляко, колкото като го оставя няколко часа, се образува утайка със странен цвят. не ми се беше случвало преди да има утайка и затова реших че нещо не му е наред newsm78
на някой случвало ли му се е?

# 13
  • Мнения: 670
Маститът е инфекция на тъканта на гърдата, а не на млякото. Това означава, че няма причина, поради която да не може да кърмиш от болната гърда. Тъкмо напротив - честото кърмене от тази страна ще помогне бързо да се разкара запушването.
Още няколко неща, които можеш да опиташ - например да се възползваш и от гравитацията за по-лесно потичане на млякото - кърмене на 4 крака над бебето, като краченцата му са към главата ти, за да може по-лесно да се разкара запушването. По принцип смяната на позите в тези случаи често се отразява добре, защото се изпразват по-добре млечните синуси.
Зелевите компреси са изпитано средство и много мами казват, че са страхотно ефективни и разкарват проблема в рамките на 24ч. Трябва ти обикновено прясно зеле и се увива гърдата с намачкано листо, като се сменя, когато започне да увяхва.
За лецитина мамите вече са споменали - много помага, особено ако често се получават запушвания.
Хайде - бързо да минава Hug
Напълно съм съгласна с hedra!

# 14
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
благодаря ви момичета, ние продължаваме да се борим, а на беба не само че нищо и няма но и се е отворил и страшен апетит (възможно е да ми е намаляла кърмата малко), надявам се и антибиотика да помогне

hedra, супер е статията Grinning
но да питам, при мен не беше толкова цвета на самото мляко, колкото като го оставя няколко часа, се образува утайка със странен цвят. не ми се беше случвало преди да има утайка и затова реших че нещо не му е наред newsm78
на някой случвало ли му се е?

На мен ми се е случвало да ми става утайка,нищо му няма на млякото,това е от храната и разни оцветители.Ако рефлекса ти на потичане на кърмата е забавен,може да пробваш да цедиш от болната гърда,докато бебка суче от другата,малко е трудничко,но се изцежда повече,пробвай.

Общи условия

Активация на акаунт