Различните видеозони

  • 729
  • 5
  •   1
Отговори
Здраевйте аз съм Додо и от днес съм при вас.Бременна съм в 18 г.с. и днес бях на преглед   на видеозон и малко се озадачих и притесних.Доктора каза,че размера на бебето (по скоро на главата) е  с една седмица назад т.е. отговаря на 17 г.с. Обясни ми,че няма нищо тревожно,защото всеки видеозон има различни малки отклонения,а аз за първи път отивам при него и иска да ме види след 2 седмици,за да види как се развива плода.Преди това бях ходила на консултация в поликлиниката преди 2 седмици, гледаха ме там и казаха,че всичко е О.К. Случвало ли  ви се е нещо подобно?

# 1
  • Мнения: 112
Здравей Додо!
Не се притеснявай. Днес и мен ме гледаха и ми казаха,че бебка  с 10 дена избързва в растежа,но да не се притеснявам. Нормално било да има малка разлика.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На мен пък една седмица преди да родя ми казаха, че бебко е малък, а той се роди 3550гр. и 54 см, така че.....

# 3
  • Мнения: 189
Ето виж тук скоро се писа по въпроса:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8201&postdays=0& … r=asc&start=0

# 4
  • Мнения: 2 489
Здравей! Добре дошла във форума и те каним да се присъединиш към темата за априлските майчета!
Аз днес също бях на лекар и чух същото - една седмица по-назад. Само че моята овулация не е на 14 ден, както се отчитат всички бременности, а няколко дни по-късно. Така че като се прибави и минималната разлика - нещата не са тревожни въобще!
Леко бременеене!

# 5
Не се притеснявай. Значи, самият апарарат работи с някакви данни, но те са средностатистически, малки отклонения са нормални. Точно затова много е важно и лекарят, който ги "чете" да си разбира от работата. При мен на всеки ореглед все някоя бебешка част или избързваше или се бавеше със 1, а по-късно и с 2 седмици (колкото повече напредва бременността толкова повече отклонения се получават).
Най-големия майтап е 3 дни преди да родя в "Майчин дом" един доцент как ме убеждаваше, че пременноста е с 1 месец и кусур по-ранна Stuck Out Tongue Но лекарката ,при която ходех, д-р Добрева вече всичко ми беше "познала" вече и не се притесних особено Simple Smile)
Така че: спокойно! Най-важното е мама да е спокойна за да може бебчо да расте здраво, а мерките да ги четат лекарите Simple Smile
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт