В ЮНСКАТА група настава оживление, всяка мама се стяга за родилно отделение

  • 59 474
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 652
Милата. Аз купувам на око. А и съм ги сортирала според големината, а не размера който пише. Simple Smile Успех.
Аз съм купила 5-6, всичко друго са подаръци.
А и като не знам колко големи са новородените и как наддават през различните месеци...става голям цирк.
Важното е, че всичко ще стане и умалее в даден момент.  Sunglasses

# 31
  • Мнения: 1 976
Hipo , моят термин е 21.06 ,но днес докторката ми каза след 10 да избирам,даже всъщност става 13-ти защото 10,11,12 били почивни,а ти защо така рано?
Водата ми е много и може да не устискам и до 10-ти. Даже ми обясниха какво да правя,ако случайно ми изтекат преди прегледа на 26.05. Усещането от многото вода е почти посноянно каменен корем. Налягането е голямо,а на бебока му е твърде удобно да си прави лупинги и така се натоварва матката. Иска си следене и всичко ще е ок. Все пак ще съм в 9-ия. Тогава все още има работа по дробчетата,но ми дадоха за всеки случай един сироп за кяшлица,който по най-нови проучвания спомагал за доразвиване на белия дроб.

# 32
  • Мнения: 11 477
Абе те са казали хората, че размерът има значение, ама само на мъжете не им се вярва  hahaha hahaha hahaha
Ice, сортирай по големина, не по етикет.

# 33
  • Мнения: 452
Здравейте и от мен. Да се запиша в новата темичка, че и доста отдавна не съм писала тук Simple Smile Аз от 09.05 съм в 45-дневния болничен. Сега съм 33+6 г.с., беба е голяма 2240г. с главата надолу  Heart Eyes Началото на юни започваме тоновете...и така... Аз малко по малко напредвам тук, имаме си кошара вече,ваничка, кошница за кола,хавлийки,одеалца ...дрешки от лелята(вече изпрани и половината изгладени). Куфарчето за болницата е строено до вратата, но все още празно  Laughing другата седмица вече май ще ходим за количка и да си накупим всииичко друго  Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 109
Здравейте, мамчета! И аз все ви следя и чета, от майска тема съм, като термина ми е за 29.05.
За прах за пране взех Персил сенситив, доста добре мирише. За дрешките - верно си е че при всеки производител си е различно, имам страшно много предадени от моята кума с детенце на 1годинка, така че имаме какво да ползваме за първо време.
Контракциите които усещам засега са безболезненни, почти всичките. И не винаги още мога да различа дали е контракция или бебката се растяга...странно ми е още Simple Smile
За запис на тоновете исках да ви питам, те не влизат нали в пакета по ЗК?

# 35
  • Мнения: 1 976
За размера на дрешките от опит си знам,че определянето на размера е "на око". За Америка не знам,но във Франция със сигурност раждат джуджета Simple Smile Така че внимавайте с поръчки от там. Синът ми имаше бодита за 9 месеца,а ги носи от 3-ти до 6-ти максимум.

# 36
  • Мнения: 23
superbee, и аз съм с подобен диоптер. Ходих на очен в 5 м., прегледаха ме обстойно, вътреочно налягане, ретина и ми дадоха предписание, че няма проблем да протече нормално раждането. Тъй че основно не е големината на диоптера.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 420
Здравейте, момичета! Искам да питам някой с очила Simple Smile имам диоптър 3,25 и 3,5. Другата седмица ще ходя на очен, но все пак ако има някой да сподели дали ще имам проблем с естественото раждане. Чувала съм, че се препоръчва секцио при по-висок диоптър - над 5.
Аз съм с късогледство, но при мен диоптъра е малък. За сметка на това малко преди да забременея ми откриха катаракта (перде) и смятаха, че няма да раждам нормално. Казаха ми че мога да родя нормално все пак. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 26
С първото дете съм ползвала Тео бебе за пране на дрехите и съм много доволна. За бебешките съдове Бочко, използвах го за миене на шишетата, когато се налагаше да слагам кърма в тях. Само с вода не ставаше, стояха мазни.

# 39
  • Мнения: 23
Момичета, имам въпрос. Тези болнични, 45- дневните, знаете ли кога ги изплащат от НОИ?

# 40
  • Сф
  • Мнения: 4 763
Момичета, имам въпрос. Тези болнични, 45- дневните, знаете ли кога ги изплащат от НОИ?
Зависи кога са подадени от счетоводителят ти. Ако болничният е издаден през април, счет. тр да го подаде до 10 май най-късно. След това НОИ имат 15 дена да го изплатят. Та питай счет. кога са го подали.

Също така, през май ще ти изплатят дните от април, а останалите дни от май ще се изплатят след приключване на болничния. Голяма разправия е, ужас  Tired

# 41
  • София
  • Мнения: 1 420
Момичета, имам въпрос. Тези болнични, 45- дневните, знаете ли кога ги изплащат от НОИ?
Зависи кога са подадени от счетоводителят ти. Ако болничният е издаден през април, счет. тр да го подаде до 10 май най-късно. След това НОИ имат 15 дена да го изплатят. Та питай счет. кога са го подали.

Също така, през май ще ти изплатят дните от април, а останалите дни от май ще се изплатят след приключване на болничния. Голяма разправия е, ужас  Tired
Моя е от 19.04 до 03.06. Счетоводителя ми го е подал на 03.05 и днес са ми превели дните за Април. Не съм сигурна обаче дали има някакво значение, че целия април съм болничен. Simple Smile

# 42
  • България
  • Мнения: 3 621
Момичета, имам въпрос. Тези болнични, 45- дневните, знаете ли кога ги изплащат от НОИ?
И аз днес получих изненадващо едни пари.Явно са дните от април.

# 43
  • Мнения: 26
Във връзка с пиенето на магнезийр използвала съм най-различни от немски до български, но най-добре ми действа поне на мен - магнезиев диаспорал 300  - това са гранули за перорален разтвор. Пия по едно прахче сутрин и вечер.

# 44
  • Мнения: 1 026
Да попитам тези, който се мажат със свинска мас за стрии оставя ли петна по дрехите?

Не, няма нито петна, нито мирис по дрехите след пране. От няколк оседмици прекъснах маженето със зехтин, защото кожата ми до другия ден ставаше суха, чак побеляла на места.. С маста няма такова нещо - кожата е мека и приятна Peace

Аз съм малко притеснена , тази вечер моя бебо е като подивял чак ме присвива от ритниците му..и контракции получавам, но немога да преценя дали са контракции всъщност, защото се стягам само когато ме подрита по силно.. В 33г.с съм , скъсена ми е шийката на матката от доста време , но Аг ме успокои да не се протеснявам..а и бебо е доста едричък , върви 2 седмици напред..уф как искам да си изчака термина Praynig ..Вие как се справяте с тези контракции..този Магнерич изобщо не действа а по какви ли не схеми не го пих .. Confused

Аз пия Магнерод 3х2 заради контракции - действа ми добре  Peace


Момчета аз днес също бях на запис за първи път. Другата седмица ще насрочваме дата за секцио. Терминът ми по принцип е 21.06.Също така искам да ви попитам нещо. Как мислите дали е правилно това че бях намислила име на бебето мн отдавна, но сега нещо ми се иска да го сменя.

Според мен не е проблем смяната на името, стига ти да го искаш, а не някой друг  Rolling Eyes


Абе те са казали хората, че размерът има значение, ама само на мъжете не им се вярва  hahaha hahaha hahaha
Ice, сортирай по големина, не по етикет.
hahaha

Общи условия

Активация на акаунт