Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 6

  • 200 830
  • 732
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 3 743
Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.
- Хенри Дейвид Торо -

# 406
  • Мнения: X
 "Една истинска връзка е тази, в която човек е свободен да бъде себе си - да се смее с мен, но никога на мен. Да плаче с мен, но никога заради мен. Да обича живота, да обича себе си, да обича да бъде обичан.Тази любов се базира на свобода и никога не може да се роди в ревниво сърце".

Лео Бускалия


"– Не – прекъсна я бързо той. – Не почвай отново. Приятелството! Зеленчукова градина върху лавата на мъртвите чувства. Не! Не бива да правим това. Ние не бива. То подхожда само на мимолетни любовни приключения. Дори и това е противно. Любовта не трябва да се осквернява с приятелство. Краят си е край".

"Триумфалната арка"- Ерих Мария Ремарк

# 407
  • Мнения: X
„Любовта е като огън. Но дали ще стопли сърцето ви или ще изгори до основи къщата ви, е трудно да се каже.”

 Джоун Крофорд


„Колкото повече ни заплашват, толкова по-малко обичаме. Интересно, излиза, че да обичаш някого без условия, означава, че не те интересува кой е той и какво прави! Излиза, че безусловната любов е същото като безразличие!”

Ричард Бах



# 408
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Деца, преди да станем по-големи и ние бяхме с вашите лица.
За вас е нищо, дявол да го вземе,
Ал за нас това е златно време,
когато ние сме били деца.
Деца, в човек живеят сто човека
Докато той добие свойто  Аз.
Пътеката е същата пътека.
Ах, бързате! Но става то полека и се дължи на не един констраст.
Най-важното обаче сред детските си сфери
Да минете с таланта на приказния маг.
Човек се блъска, търси все доброто да намери
И в себе си намира-какво?- детето пак.
Деца, пазете туй дете, което
 сте вие днес, и занапред така!
Това ще ви потрябва в битието.
Не вярвате? Повярвайте в Детето
И винаги го дръжте за ръка!
И. Теофилов

# 409
  • Мнения: X
“С цялата си несигурност, в едно съм сигурен: под горния пласт на своята слабохарактерност хората искат да бъдат добри и да ги обичат. Повечето пороци практически са опит да стигнат по най-късия път до обичта. Стигне ли човек до смъртта, нищо, че е бил може би способен, с влияние, гениален, умира ли необичан, животът му положително изглежда провал, а самата смърт – смразяващ ужас. И ми се струва, че ако вие или аз трябва да избираме между два пътя на мисълта и действието, длъжни сме да помним, че ще умрем, следователно нека се опитаме да живеем така, че нашата смърт да не носи облекчение на света.”

"На изток от Рая"- Джон Стайнбек


“Напомни му, че слабите никога няма да влязат в царството на любовта, защото то е безмилостно и алчно царство, и че жените се отдават само на решителните мъже, защото им вдъхват тъй жадуваната увереност, с която да се изправят пред живота.”

"Любов по време на холера"- Габриел Гарсия Маркес

# 410
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Недей разплаква никога жена!

Недей разплаква никога жена!
Че казват, Господ ú брои сълзите..
Ти обич дай ú, нежна при това…
И тя ще ти осмисли дните…
Недей разплаква никога жена,
че те самите мили са създания…
Макар, понякога да бъдат за беля,
причината за нашите страдания…
Недей разплаква никога жена!
Красиво цвете просто подари ú…
И винаги с усмивка на уста,
грешките ú нейни ти прости ú…
Недей разплаква никога жена!
Люби я с трепет, страст и нежност!
Шепни ú влюбените си слова…
И тя ще бъде твоя цяла вечност…
Недей разплаква никога жена!
Че казват, Господ ú брои сълзите…
Посрещай я с усмивка в утринта,
а нощем я целувай сред звездите...

/ Добромир Радев /

# 411
  • Мнения: X
"Има легенда за птичката, която пее само веднъж в живота си, но по-сладко от всяко друго земно създание. Още щом напусне гнездото си, тя дири трънлив храст и няма покой, докато не го намери. Тогава запява сред безпощадните му клонки, притискайки гръд към най-дългия им и остър шип, за да умре, извисена над своята агония, надпяла чучулигата и славея. Възхитителна песен, заплатена с живота. Но целият свят притихва заслушан и дори Бог на небето се усмихва. Защото най-хубавото се добива само с цената на голяма болка... или поне така е според легендата."

"Птиците умират сами"- Колийн Маккълоу


Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти. Не е важно какво имаш в живота си, важно е кого имаш в него. Не е важно какво си получил в живота, важно е какво и на кого си дал. Не всичко се плаща с пари. За най-важните неща, плащаме с късчета от душата си!

Арт Бъкуолд



"Любов е специална дума и я използвам само, когато наистина я имам предвид. Ако изричаш тази дума твърде често, тя става евтина".

Рей Чарлз

# 412
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
"Когато човек вярва в себе си, не се опитва да убеждава другите. Когато е доволен от себе си, не се нуждае от одобрението на другите. Когато човек се приема, целият свят го приема..!"
Лао Дзъ

# 413
  • Мнения: 1 310
Благодаря за любимата ми тема, Мон... bouquet

"- На жените, които обичах, подарявах залез...
– Защо не изгрев?! Символично е, начало... Начало на нов ден.
– Защото да подариш залез, е обещание. Обещанието, че ще бъдеш до нея в тъмното, което идва. Каквото и да крие в себе си. Обещанието, че няма да се събуди сама. Повярвай ми, всяка жена чака този, който иска да ѝ подари залез. Жените са уморени от изгреви с мъже, с които не са залязвали. Прииска ли ти се да подариш залез на жена, не се питай повече дали я обичаш."

Мария Лалева

Страхотно е, много ми хареса..

# 414
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
"Нищо не си отива, докато не ни научи на това, което трябва да знаем."
Чодрон

# 415
  • Мнения: 22 867
"..............- За манастира ли? - изкрещя тя с неочаквана ярост. - Защо? Какво ще търси там? Не ти ли е жал за младостта ти?
Младият човек мълчеше: старицата поклати проскубаната си глава; изсъска като змия.
- За да намериш Бога ли? - попита тя саркастично.
Чу се, почти безплътен, гласът на младежа:
- Да...
Старицата тури един ритник на кучето, което се мотаеше в слабите й като клечка крака, пристъпи към младежа.
- Ех, нещастнико - извика тя, - ами че Бог не се намира в манастирите, намира се в къщите на хората! Там, където има мъж и жена, там е и Бог; там, където има деца и грижи, и готвене, и кавги, и сдобрявания, там е и Бог. Не слушай какво разправят скопците - като не стига до гроздето, лисицата казва, че било зелено! Този, дето ти викам аз, домашният, а не манастирският, е истинският Бог; на него да се кланяш; а другият е за скопците и дембелите!"

 Никос Казандзакис

# 416
  • Мнения: 960
"Не разказвай на хората плановете си, покажи им резултатите си!"

# 417
  • Мнения: X
"Какво друго? Тя е красива. Никога няма да се умориш да я гледаш. Нито пък се налага да се тревожиш дали не е по-умна от теб: защото със сигурност е така. Обичам я. Такъв късмет е, Ван Хутен, че я обичам. Защото, старче, нямаш право на избор дали да бъдеш наранен - само можеш да избереш единствено кой да те нарани. Аз съм доволен от избора си. Дано и тя да е доволна от своя."

"Вината в нашите звезди"- Джон Грийн


"Онези, които говорят срещу любовта, са хората, които имат най-голяма нужда от нея". 

"Любовта трае три години"- Фредерик Бегбеде



# 418
  • Мнения: 5 719
Не съм надменна просто имам принципи
- не се задоволявам със трохи!
Харесвам всички свои вредни навици
и мен не могат да ме купят със пари!
Не съм недоверчива - умна съм,
горяла съм - сега внимавам!
Не съм от лесноразбираемите - трудна съм,
но вляза ли под кожата - оставам!
Не съм невзрачна, срамежлива теменужка
бодлива роза съм за красотата си виновна...
Не могат лесно да пречупят мойта дръжка
с кръв плащат правото да съм свободна!
Не съм и всичко онова, което чувате,
не съм и другото, което предстои!
Не съм ни ангел, нито съм чудовище
жена съм, а това боли...

# 419
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
"...друго чувство превъзхожда, надминава силата на любовта и е разрушително, ако не се насочи правилно - омразата." - Норма Хури "Поругана чест"

Общи условия

Активация на акаунт