Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 24 май 2016, 09:25 ч.

Доказване на връзката за К-1 виза

• 8 158
  • 78
  •   1
Отговори
Здравейте!
Момиче от София съм и съм на 20г. Преди половин година бях си направила профил в сайт за запознанства - ей така да видя какво ще стане(сайтът е международен,има и българи, и чужденци). Там се запознах с най-прекрасното момче,което може да съществува, но има един проблем...от САЩ е. Започнахме връзката си и миналият месец решихме да пробваме всякакви варианти, за да отида при него, та аз се сетих за тези годенически визи. Преглеждах какви документи са необходими и окото ми се спря на "Докзателства за връзката". Въпросът е, че ние нямаме общи снимки, тъй като той не е идвал тук, нито пък имейли, тъй като общуваме предимно във фейсбук. Имаме фейсбук чат, картички, доказателства за разговори. Как мислите, дали ще са достатъчни?
 Моля ви, някой, който има опит с тези визи да изкаже мнение, ще съм ви много благодарна! Simple Smile

П.С. Забравих да спомена, че той е в армията. Незнам дали има значение, но реших да спомена.

# 1
Нека той дойде в България. И за теб ще е по-спокойно, все пак ти си жената. И по-нататък може да мислите и ти да пътуваш. Аз лично не бих рискувала да прелетя толкова километри при абсолютно непознат човек, колкото и да го познавам от скайп, фейсбук и т.н.
Иначе знам, че искат да се докаже връзка поне година назад. на братовчед ми така им искаха с жена му, когато той получи зелена карта. Тъкмо щяха да се женят и той получи картата. И наистина показваха доказателства, че сватбата не е само заради зелената карта.

# 2
За България разбрах, че той трябва да живее тук поне 6 месеца, а няма как. Иначе трябва връзката да е от поне 1 година ли?

# 3
  • Varna
Защо ти е годеническа виза изобщо?
Кандидатстваш за туристическа, ако ти откажат, тогава той да дойде...
Много бързо стигнахте до годеж. Няма как да не се усъмнят...

# 4
За да се ожените ви трябват 6 месеца, иначе той като американски гражданин има право да пътува до България без виза. Съветът ми е да се запознаете първо, иначе рискуваш много.
Не знам дали и сега искат година назад доказателства, тази информация ми е отдавна. Но със сигурност подлагат на голямо съмнение подобни бракове.

# 5
  • The Big Apple
Направо ти се чудя на акъла, ама честно?!!! Годеническа виза? WTF?!
Как така тръгна за визи да разпитваш, познаваш ли този човек? Едно е да си пишете в фейсбук, друго е да сте очи в очи. Как така ще тръгнеш при някого, когото не познаваш. Осъзнай се момиче, момчето може и да няма лоши намерения, но тук не всичко е мед и масло, много откачени има, ама много.
По-добре той да дойде, за мен е по-добрият вариант. И защо пробвате варианти ти да идеш и варианти всякакви тръгнала да търси.
За България разбрах, че той трябва да живее тук поне 6 месеца, а няма как. Иначе трябва връзката да е от поне 1 година ли?
Писали са ти вече, но в България може да дойде без виза и когато си пожелае.

# 6
  • Varna
Той човека сигурно хабер си няма, че нашата мома вече за годенически визи разпитва.
Но и Ивекс е права, псохопати валяло... ooooh!

# 7
Здравейте!
Момиче от София съм и съм на 20г.

Здраси,
аз не съм на 20 години, бих могъл да съм ти татко на моите годинки.
Чети сега внимателно, да не плачеш после.
Преди да влезе България в ЕС бях направил една брачна агенция, в която имаше записани 270 нашенки мераклийки да се уредят със западняк.
Мъже младоци почти не съм виждал при мен, само едни големи смотаняци, които така и не си платиха да се запишат. Обаче знам много добре какви мисли им се въртят в главата на разни господа, които нарочно си търсят точно 20 годишна от Източна Европа.
Съветвам те да се откажеш, ама сериозно ти говоря !
Има прекалено големи манипулатори, които се правят на ангелчета, а после ... хайде да не те плаша какво ще стане.
Този сайт в който си се записала, със сигурност няма да тръгне собственикът му да те спасява после на другия край на планетата. Този сайт разбира се, въобще не ти гарантира абсолютно нищо относно записалите се хора там. Също както и не му гарантира нищо на американеца ако се надигне да дойде в бг, че зад тебе не стоят едни мутри които ще му източат всичките пари от кредитната му карта, а тебе няма да може да те пипне даже.
Ако ти се жени задължително за западняк, еми запиши се в истинска брачна агенция на място в държавата от която ти трябва мъж. Естествено там ще ти искат пари, но ще си спестиш най-големите рискове, щото дейността им е регламентирана. Цяла Европа е твоя, можеш да ходиш на място без визи и най-важното, баща ти или брат ти, могат да те придружат или да ходят те първо да го разгледат кандидатът дали е истински. Иначе има много голяма вероятност да се напъхаш сама на вълка в устата.
Не забравяй че ти си жена, на която някои хора гледат като на стока, която в най-добрият случай да им служи за домашна прислужница, а в най-лошия ще те направят секс робиня, да се гаврят от сутрин до вечер с теб африканци и азиатци и аборигени и всякакви други.
Отказвай се, докато си още цяла и жива !!!

# 8
Едно от изискванията на К1 е среща лице в лице през последните две години от датата на подаването. Без такава, петицията ще бъде отказана. Доказателства освен фейсбук чат може да са копия от самолетни билети, касова бележка от годежен пръстен и всичко, което доказва, че сте били на едно и също място по едно и също време. Може да се изпратят и нотариално заверени свидетелски разкази от приятели и роднини, описващи връзката ви. Визата е за еднократно влизане и дава 90 дни за сключване на брак, след което се подава нов пакет с документи за промяна на статуса.
Професията му няма значение от гледна точка на петицията, освен някои детайли при подаването на пакета с документи. Може да му се наложи да информира началството си за връзката си с чужд гражданин, или да се увери, че няма да изгуби security clearance, но това са неща, които той със сигурност знае.

# 9
  • постоянно
Момиче,
за каква "връзка " става въпрос - вие сте се " виждали " само по Скайп .
Ако той наистина те харесва и иска да те опознае , остави го да дойде  в България.

Mr. Green

# 10
Единствената пречка да не дойде е армията попринцип, няма толкова лесно да го пуснат ей така да си разходи дупенцето. Иначе той ми предложи да дойде,за да се оженим и вече да подадем за виза за брак, ноо трябва да е живял тук 6 месеца поне.

# 11
Какво означава да го пуснат? Напълно свободен е да пътува до България. Трябва просто да подаде формата за отпуск около 60-90 дни по-рано. Изискването за 6 месеца престой в страната е само за подаването на петицията директно чрез посолството. Няма никакво пречки да се сключи брак по време на кратък престой и да подаде петицията след като се върне в САЩ.

# 12
  • Varna
Кви бракове, вие луди ли сте бе?

# 13
  • The Big Apple
Не мога!  Joy Joy
Кажи, че се шегуваш....

# 14
  • постоянно
Не мога!  Joy Joy
Кажи, че се шегуваш....

И аз на това се надявам  Joy