izpadate li v depresia?

  • 2 281
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 022
винаги когато ми свършат парите се депресирам, мисля че като млада майка на бебе също съм изпадала в депресия, ама по особен начин

# 16
  • София
  • Мнения: 2 157
И аз често си поплаквам. Бебка е на 3 месеца и се гледаме от края на първия месец самички.
Мъжът ми работи до късно, понякога до 1 - 2 часа през нощта. Когато си дойде в по-нормално време, има да учи за изпити и пак не ни отделя много внимание. Баткото е в тинейджърска възраст и много трудно разговарям с него, все за нещо съм крива.
Нямам време за себе си - едва успявам да се погледна в огледалото и да се среша. Сигурно изглеждам страшно - недоспала и смачкана отвсякъде, без никакво самочувствие.
Но ще се оправим - стисни зъби и гледай напред! Спомням си, че с баткото пак бях така, но постепенно влязох в релси. Особено след като тръгнах на работа.
А и бебка като ми се усмихне и почне да ми гука - става ми толкова мило, че забравям лошото.

# 17
  • Мнения: 3 200
Аз още не съм изпаднала в депресия, ама ще видим нататък как ще е

# 18
  • Мнения: 2 655
И ние с АЛИ сме сами по цял ден и знам какво ти е и как се чувстваш.
Съветите ми са следните:
1. Повтаряй на бебето, че го обичаш и се отдай на тази любов;
2. Прекарвай повечето време, когато е будно с него;
3. Домакинската работа карай няма-не бързай да я свършиш;
4. Излизай на чист въздух с бебето поне 2 пъти на ден;
5. Сутрин ставай рано и давай бебето на съпруга си. Вземи си душ и прекарай няколко минутки сама в банята;
6. Изпращай мъжът си до вратата с бебето, целувай го всеки път и карай и той да целуне бебето, за да му върви;
7. Пожелавай му спорен ден и приятна работа;
8. Вечер, когато той се пребере просто му се усмихни и го попитай как е минал денят му;
9. Не повдигай болни теми от деня и ежедневието;
10. Усмихвай се през желият ден;
11. Бъди щастлива и осъзнай щастието, защото си такава- ИМАШ ДЕТЕ;
12. За кг. не мисли, ще ги свалиш като му дойде времето.
Поздрави и успехи с депресията.

# 19
  • Мнения: 523
То  играещите емоции и лошото настроение започват още с бременността, а да не говорим за тази гадна следродилна депресия... хормони с прибавки от: тотална промяна на живота ни, нови отговорности, килограми, страх, липса на време, безпаричие - да изброявам ли още Confused  - страшна работа, ей... уви ако сама не си помогнеш, няма кой. Колкото и да искаш  и получаваш разбиране и съчувствие от околните (мъжът ти, семейството, приятелите) ако ти сама не осъзнаеш, че искаш да контролираш и пребориш с "депресията" тя ще те надвие.
Аз лично се боря като противопоставям чувствата на рациото Не че успявам винаги Embarassed хаха:)
Когато се чувствам най-лабилна чета разни книги, които ми помагат.
В момента горещо препоръчвам:
 "Емоционална интелигентност",   Даниел Голман
Книгата е малко тип "популярна психология", т.е не е само за психолози. Написана е на разбираем език. Няма да правя повече реклама, но аз лично намерих много полезни неща.Simple Smile
Пожелавам на всички много усмивки и добро настроение:)

# 20
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Pri men beshe mnogo tegka depresia, dage hodih na psihiatur. Prosto purvite 3 meseca sled ragdaneto vsichko mi izglegdashe ot cherno po-cherno i jako me tresjaha nervite. Nai-trudno mi beshe, che ne razbirah zashto bebeto place, a tja placheshe chesto Neutral Face  Neshtata pochnaha da se opravjat, kogato zapochnahme s razhodkite i sreshtite s drugite maiki v gradinkata. Zatova suvetut mi e - izlizaite lokoto se moge po-chesto, nezavisimo ot trudnostite s kolichkata i stulbite, a sega veche i s vremeto. Obshtuvaneto s drugi maiki nosi ne samo udovolstvie, che si s njakoi, no i dosta informacia za gledane na bebe. Az si giveja na sushtoto mjasto, no se okaza, che imalo mnogo maiki s bebeta, koito predi ne sum poznavala, predi ne sum gi zabeljazvala, predpolagam. Taka che sega obshtuvaneto ne mi lipsva - samo smenih sredata, a i s vremeto bebeto se "ochovechava" i zapochvash da mu razbirash nastroenijata, to zapochva da te vodi i sled purvite njakolko greshki veche si znaesh. Pri nas tova zapochna kum 3-ja mesec, tja pochna s usmibkite, plachut i se promeni i zapochnah da razbiram za kakvo plache. Znam, che e trudno, no pomni, che tegkite vremena sa samo vremenni  Sign Exclamation

# 21
Oh kolko poznato - i nie sme na 2 meseca i tatko raboti mnogo,  a kato se pribere gledam osven za kupaneto da ne go angajiram za drugo s deteto za da moje da si pochine i sum stanala edna svadliva i zla...-ujas! I poneje niamam priatelki s bebeta a drugite sa mnogo zaeti i niamat vreme a i predpolagam ne im se slusha za bebeshki problemi i pochti ne gi vijdam i se chuvstvam adski podtisnata. Da ne govorim che ne mi se poglejda v ogledaloto i po sushtia povod ne mi se pazaruvat drehi Sad Edinstvenoto koeto me obodriava e usmivkata na bebeto...

# 22
kato pootrasne bebeto i sviknesh s absoliutno novia jivot, shte ti pomine. branko-kalpazanko e veche na godina i 2 meseca, no az vse oshte izpadam v depresii. no mnogo po-riadko - predi beshe neprekasnato, i daje niamah sili da se radvam na bebeshkata usmivka. a seg asi igraem n akrienic ai dr. i pada goliama veselba.
savet za studeno vreme: kani si gosti - ako imash priateli,  koito imat vazmojnost da idvat prez denia, dokato tati e na rabota - shte se razseivash. i naistina se griji za sebe si! az naprimer, kato mi spria karmata, pochnah da hodia da pluvam - vsiaka subota i nedelia tati gledashe bebe, a az si pochivah. a posle se razhojdahme zaedno v parka. beshe dobre i za psihikata, i za figurata Simple Smile

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ами да... гледам си една породиста охранена депресия  Embarassed
Белята става, ако й се отдадеш на депресията, затвориш се у дома и се разкиснеш.
Както са ти написали мамите по-горе - помага излизането на разходка (сега зимата мушкаш бебока в кенгуру вътре в твойто яке и го извеждаш). Хубаво е да се срещаш с приятелки, които нямат бебета или имат големи деца, и да си говорите за всичко друго, но не и за бебета.
Докато бебето спи, прави гимнастика, направи си нещо за разкрасяване - маска на косата или на лицето примерно. Грижи се за себе си. Никой няма полза, ако рухнеш от преумора в един момент.
Ако има доброволци да гледат бебето, оставяй го за час-два поне (зависи как се храните) и излизай и без него.
Проявявай здравословен егоизъм. Иначе само угаждаш на депресията и накрая тя ти изцежда силиците...

Общи условия

Активация на акаунт