Луда ли съм,моля ,дайте ми съвет

  • 17 740
  • 240
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 17 281
Този път съм на хиляда процента съгласна с абсурт.
Когато сте се харесали, той е бил съвсем наясно каква си и с какво се занимаваш. И не е мъжко да се опитва да те промени и моделира по свой вкус.
Супер ти е идеята, започни с по два дни, после дори ги увеличи, ако майка ти може да помага.

# 136
  • Мнения: 1 429
Ами защото има моменти когато се изнервям с магазина и казвам,че всичко приключва и той казва,давай,аз ще те издържам.Но не е наясно ,че в търговията има приливи и отливи и мамка му,влече ме.Той иска да си гледам детето и да си стоя в къщи,но ако магазина вървеше без мен щеше да е ок,но трябва и моето присъствие там.А примерно 500 лв допълнително всеки месец не е малко,нали.Не мисля,че е голяма жертва  и че си зарязвам детето.

# 137
  • Мнения: 1 429
Момичета,взех едно мн важно решение,моля кажете права ли съм.Все още не съм го споделила с моя мъж и знам,че той ще е против,но аз съм го решила-ще ходя два пъти в седмицата за по шест часа в магазина да работя,защото иначе ще си прецакам магазина,а може да носи един що-годе свестен доход,примерно една работна заплата.Малката е на пет месеца,преди не ми се искаше,но сега вече съм навита.Смятате ли че съм лоша майка,все пак става въпрос за два пъти в седмицата по половин ден сутрин,майка ми ще я гледа през това време.Мъжът ми ще откачи
И защо ще откачи? newsm78
Има кой да гледа бебето- това са 2 пъти по 6 часа за 7 дни, какво лошо има?
Ако се опита да откачи, му кажи, че не е мъжко да не признае усилията ти за общата кауза.
Кажи му и че, когато те е харесал и когато се е влюбил, е било в дейната Рени, която умее да се справя и да постига каквото иска.
Защо сега е решил да харесва повлекана от вида " боса до печката с дете, хванато за полата"? Hug
Дори го удари през пръстите малко- кажи му, че си очаквала да те похвали за намирането на решение, не да откача!
Не,наистина съм убедена в решението си,независимо какво ще каже той,та ако ще и да се скараме,което би било тъпо,защото не мисля че ще е кой знае какво прегрешение моето.Ами има жени които си оставят децата на два месеца и почват работа,а аз просто ще ходя за съвсем малко.И сега като говоря с него постоянно това ми е в главата -как да му го кажа.Говорихме си с една приятелка,че не е нормално да изпитваш страх да кажеш нещо на мъжа си.Все пак и за мен ще е някакво разнообразие.Ако не броим днес,че ходих с малкия на завършването,не съм излизала от десет дена

# 138
  • Deutschland
  • Мнения: 5 414
Не си излизала от десет дена? Момиче, селото да не се намира в Ирак? А бебето не разхождаш ли навън?

# 139
  • Мнения: 1 429
Не си излизала от десет дена? Момиче, селото да не се намира в Ирак? А бебето не разхождаш ли навън?

Simple Smileне,селото си е на супер място,ама аз се сдухвам нещо яко.А по отношение на бебето,имам голяма тераса и количка съм качила и го изкарвам.А не ми се излиза заради магазина,защото ще ме почнат-защо няма това,онова,ти го заеба този магазин и тн.Знам че е глупаво,но колкото по не излизам,толкова по -не ми се излиза,ама толкова повече се сдухвам

# 140
  • Мнения: 5 508
Е, нормално е да се ядоса ... По-назад обясняваше как не искаш да даваш бебето на свеки да го гледа, защото не си спокойна, а сега ще го оставяш по 2 пъти в седмицата на майка си, самичко, за по 6 часа.
Иначе съм съгласна, че е добър вариант, но не одобрявам това отделяне от едната баба за сметка на другата.

# 141
  • София
  • Мнения: 17 281
Той няма да се ядоса от това, надали изобщо му минава през ума.
Ще се ядоса, че жена му а)има свой живот и доходи и б)вкарва пари в бизнеса, вместо в скъпоценния апартамент.
Рени, разбирам те. И аз съм имала теми, по които се притеснявам да говоря с мъжа ми в началото. В плследствие се поотраках Grinning В крайна сметка, да се сърди, колко да се сърди Grinning

# 142
  • Варна
  • Мнения: 36 601
И откъде реши, че си зарязваш детето щом като два пъти седмично за по 6 часа ще го гледа майка ти?! Що за нелепо твърдение? А една заплата допълнително всеки месец изобщо не е за пренебрегване.

Съгласна с Абсурд, много точно неща ти е написала. Предлагам да ги прилагаш дословно.

# 143
  • Мнения: 1 253
Даже е здравословно да правиш и нещо друго, щом имаш доверие на майка си и възможност да и го оставяш за малко.

В момента си се отдалечила от приятелките си, избягваш хората в селото, заради магазина, а той пътува и мрънка.

Недей така, вземи си живота в ръце, вдигни глава и не мисли толкова дали той ще се нацупи.

Колкото и да стараеш да му угаждаш, той все ще намери за какво да мрънка, като слушам що за човек е.

5-месечно бебе и пълна социална изолация си е рецепта за депресия. Напълно подкрепям решението да започнеш пак да се занимаваш с магазина, ще ти се отрази добре.

Немалко компромиси си направила, ако продължиш така ще изчезнеш като личност. И той пак няма да е доволен.

# 144
  • София
  • Мнения: 3 706
Много добро решение си взела. Аз точно снощи забелязах как един фризьорски салон запада след като собственичките вече не се грижат лично за него и го оставиха на други хора. Започнаха с голям мерак, лично отношение, ремонти, а сега е празно и няма клиенти.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Моята дъщеря беще на 9 месеца, когато намерих бавачка и се върнах официално на работа. Пуснах едно известие в НОИ да ми спрат майчинските и се захванах пак с бизнеса си, защото в противен случай нямаше да имам такъв. На годинката я пое баба й, която точно тогава се пенсионира и я гледа докато я приеха на ясла на 1 година и 3 месеца. Не се смятам за лоша майка, нито смятам, че съм зарязала детето си. С повечко планиране на нещата може да се намери достатъчно време и за детето и за работата. Мисля, че твоят вариант като за начало е чудесен.

# 146
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
            Не разбрах,дали майка ти не работи.Помисли за други варианти.Например всеки ден по 4 часа,или всеки ден сутрин 2 часа и следобед два,или поне през ден по 4 часа.Да има повече присъствие твое в магазина.Да можеш да правиш поръчките за стока като собственик,да поемеш например времето,в което най-много се пазари от магазина надвечер.Съселяните ти да те виждат честичко.Друг вариант-вместо количката да е на терасата,отиди с бебето до магазина,поогледай,продай на някой нещо,нищо,че и наетата продавачка ще е вътре-така ще имаш и повечко контрол и присъствие.А колкото до пътуващия момък,не е необходимо веднага да докладваш.Виж как ще тръгне,ще може ли майка ти да се справя,няма ли да е уморително за някоя от вас,налучкай правилния темп на работа и порсто ще го съобщиш,когато се върне.
            И за да си по-дипломатична,отвреме навреме ходи да видиш свекитата с децата,че да си пишеш по една голяма червена точка.Хем ще видиш и отношението към двете деца без негово присъствие.

# 147
  • Мнения: 1 429
Е, нормално е да се ядоса ... По-назад обясняваше как не искаш да даваш бебето на свеки да го гледа, защото не си спокойна, а сега ще го оставяш по 2 пъти в седмицата на майка си, самичко, за по 6 часа.
Иначе съм съгласна, че е добър вариант, но не одобрявам това отделяне от едната баба за сметка на другата.
Ох,какво да направя като предпочитам майка си,не че нямам доверие на свекито,просто незнам защо така се получава.Моя мъж пък не е като мен,хич не го бърка кой ще гледа децата,нито ревнува от нашите както аз примерно от техните.А иначе сега като си дойде ще ходим двамата някъде  и ще оставим малката при свекито,да може и тя да и се порадва.

# 148
  • Мнения: 1 429
Той няма да се ядоса от това, надали изобщо му минава през ума.
Ще се ядоса, че жена му а)има свой живот и доходи и б)вкарва пари в бизнеса, вместо в скъпоценния апартамент.
Рени, разбирам те. И аз съм имала теми, по които се притеснявам да говоря с мъжа ми в началото. В плследствие се поотраках Grinning В крайна сметка, да се сърди, колко да се сърди Grinning
Много точно казано.Особено това ,че ще вкарвам в бизнеса,вместо в апартамента.А и той смята ,че трябва да си седя в къщи и да си гледам детето,както и аз,но едно такова разнообразие от време на време не мисля че ще ми пречи.А дали ще се сърди-ами може и направо да си тръгне,пак да ме заплаши,ще каже,че не сме семейство,че пак сама съм си взела решението,но този път няма да се дам

# 149
  • Мнения: 1 429
И откъде реши, че си зарязваш детето щом като два пъти седмично за по 6 часа ще го гледа майка ти?! Що за нелепо твърдение? А една заплата допълнително всеки месец изобщо не е за пренебрегване.

Съгласна с Абсурд, много точно неща ти е написала. Предлагам да ги прилагаш дословно.
Да,допълнителния доход си е допълнителен доход,а изоставя ли го сега магазина,ще се съсипе.И тогава аз какво ще правя след една година,когато малката тръгне на детска градина.Да стана някъде продавачка,еми то по добре да си продавам в моя магазин

Общи условия

Активация на акаунт