Луда ли съм,моля ,дайте ми съвет

  • 17 715
  • 240
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 642
Знаеш ли, написах го всичко това, защото познах мъжа ти в моя все още водещ се такъв. Двадесет години го мъкнах на гърба си, то не беше студентство, то не беше помощ в работата /работехме в едно предприятие/, после като магазинерка проста всяка вечер отчитах магазина на негово място, ревизии, доставки, заявки, дпп-та всичко правех аз. Лозе гледахме в селото на баба ми, да има за апартамент. Но.. човека си го влечеше да е до полата на маминка. В един момент света ми се срути-при две работи от моя страна и не виждане на неговата заплата, се оказа че човека е залитнал по комар, пари вземал дори от магазина, а трябваше да ги отчита всеки ден. Изкараха, че съм знаела за липсващите. Събрах си багажа и дойдох за 6 мес да изкарам пари, за да му платя борчовете. Тук съм 7 години. На втория месец се прибра при майка си с децата. Пет години ги хранех цялата къща, ремонти, двор оправях отпуските. Заради децата, да имат семейство. Живях с илюзиите, че ще се промени. Равносметката-сама съм, децата ме търсят като банкомат всяко първо число на месеца. Тук съм още няколко месеца, после се прибирам и аз на село и почвам земя. От нула почвам, но знам че ще успея. Съжалявам, че съм търпяла и заблуждавала, че може да се промени, но по добре късно отколкото никога.

# 181
  • Мнения: 14 828
Рени,сега прочетох последните ти постове
Не ми харесват нещата.Явно твоичкия през цялото време бавно и методично се е опитвал да те обработи така ,че ти да се откажеш от всичко което си постигнала,да изгубиш независимостта си която ти дава бизнеса ти,да идеш да живееш в апартамент закупен от него и така да станеш изцяло зависима от него.Явно това ще го накара да се почувства"мъж" на място
Извинявай но той е пълен комплексар който не може да се примири ,че съпругата му е по оправна и по успяла от него и тъй като той не може да постигне това което ти си успяла  за да се чувства велик се опитва да те изманипулира за да се откажеш
Първо се е опитал да те държи в стрес и напрежение с постоянните му заплахи ,че ще си тръгне заради това или онова.Това  по един или друг начин те е наранявало ,карало те е да плачеш и от там да се чувстваш гузна и виновна без да е имало защо.Но той е искал точно това
Следващата му стъпка е да те махне от селото и да отидете да живеете в града където ще си заобиколена само от негови близки и  сега вече започва да иска и това към което се е стремил през цялото време- да нямаш нищо ,да си  зависима от него и да гледаш деца и да въртиш манджи

Помисли си добре , не взимай никакво прибързано решение за съвместното ви бъдеще ,но най ,най важното - не се отказвай нито от магазина нито от земеделието.Не му позволявай да съсипе всичко което си постигнала само и само да се чувства мъж какъвто всъщност не е
Успех момиче

# 182
  • София
  • Мнения: 24 839

Така ще направя,а той само да ми каже нещо-ще го сложа на мястото му.Той все казва,че съм си променяла мнението,в случая ще каже,ти уж искаше да си гледаш детето,а сега ще работиш,е да ,ама без мен ще се прецака един що-годе доходоносен бизнес.И какво ,аз да стоя отстрани и да гледам,като имам възможност да го заздравя.Нищо не е стационарно в този живот,така че и решенията на хората се менят,ама той това не може да го разбере
Ако ти го каже, кротко му обясни, че заради неговото неодобрение си решила да анулираш магазина, но си преценила, че той заслужава да си откровена и че нали такава те е харесал и заобичал- дейна, работеща, движеща бизнеса си.
Не искаш нито себе си, нито него да разочароваш, като си подвиеш опашката при най- малката трудност.
Ей, на- той как се мъчи по пътищата, вместо да седне тук за 500лв. заплата! Mr. Green
Майката му е, да погалиш по посока на косъма, не наобратно. Peace Twisted Evil

# 183
  • Мнения: X
Не изчетох цялата тема, пропуснах някой и друг пост. Да, луда си, но не заради първоначалните ти опасения. Момиче, ти си една успяла жена, самостоятелна, работлива находчива. Имаш жилище, бизнес-два, детенце, родители които те подкрепят. Тогава за какъв ти е било да се жениш, че и бързо бързо да раждаш второ?! Извинявай за остротата, но от прочетеното разбирам, че твоичкия  май е смятал, че си е оплел кошницата с теб. Мисли добре и подсигури бъдеще на тези деца. Той с неговия камион и филмите ми е познат до болка такъв тип мъже.   Близо до маминка и родата, която все ще се навърта за нещо в евентуално закупеният апартамент с негови пари, следователно е техен. Ако аз бях на твое място, бих го прежалила и бих му дала пътя. И без това си свикнала сама да се справяш и да въртиш всичко. Гледай си магазина и орехите и децата и родителите. Щом не иска да се развива и разширява/ неговите пари били достатъчни за какво са ви повече/ такъв човек трудно ще го търпи жена като теб. Любов, любов, ама различните мнения водят до ежедневни скандали и борба кой да си наложи неговото. Не това искаш за децата си, мисля.
Това е моето мнение!

Оправяла си досега и без него перфектно, опитай да оправите нещата и ако не стават, ще се оправиш и без него пак!

# 184
  • Мнения: 1 429
Знаеш ли, написах го всичко това, защото познах мъжа ти в моя все още водещ се такъв. Двадесет години го мъкнах на гърба си, то не беше студентство, то не беше помощ в работата /работехме в едно предприятие/, после като магазинерка проста всяка вечер отчитах магазина на негово място, ревизии, доставки, заявки, дпп-та всичко правех аз. Лозе гледахме в селото на баба ми, да има за апартамент. Но.. човека си го влечеше да е до полата на маминка. В един момент света ми се срути-при две работи от моя страна и не виждане на неговата заплата, се оказа че човека е залитнал по комар, пари вземал дори от магазина, а трябваше да ги отчита всеки ден. Изкараха, че съм знаела за липсващите. Събрах си багажа и дойдох за 6 мес да изкарам пари, за да му платя борчовете. Тук съм 7 години. На втория месец се прибра при майка си с децата. Пет години ги хранех цялата къща, ремонти, двор оправях отпуските. Заради децата, да имат семейство. Живях с илюзиите, че ще се промени. Равносметката-сама съм, децата ме търсят като банкомат всяко първо число на месеца. Тук съм още няколко месеца, после се прибирам и аз на село и почвам земя. От нула почвам, но знам че ще успея. Съжалявам, че съм търпяла и заблуждавала, че може да се промени, но по добре късно отколкото никога.
Права си,по-добре късно ,отколкото никога,но мамка му,не искам да се отказвам,не искам да призная,че отново сгреших,и този път  има чувства,но вече се убеждавам,че само те не стигат

# 185
  • Мнения: 1 429
Рени,сега прочетох последните ти постове
Не ми харесват нещата.Явно твоичкия през цялото време бавно и методично се е опитвал да те обработи така ,че ти да се откажеш от всичко което си постигнала,да изгубиш независимостта си която ти дава бизнеса ти,да идеш да живееш в апартамент закупен от него и така да станеш изцяло зависима от него.Явно това ще го накара да се почувства"мъж" на място
Извинявай но той е пълен комплексар който не може да се примири ,че съпругата му е по оправна и по успяла от него и тъй като той не може да постигне това което ти си успяла  за да се чувства велик се опитва да те изманипулира за да се откажеш
Първо се е опитал да те държи в стрес и напрежение с постоянните му заплахи ,че ще си тръгне заради това или онова.Това  по един или друг начин те е наранявало ,карало те е да плачеш и от там да се чувстваш гузна и виновна без да е имало защо.Но той е искал точно това
Следващата му стъпка е да те махне от селото и да отидете да живеете в града където ще си заобиколена само от негови близки и  сега вече започва да иска и това към което се е стремил през цялото време- да нямаш нищо ,да си  зависима от него и да гледаш деца и да въртиш манджи

Помисли си добре , не взимай никакво прибързано решение за съвместното ви бъдеще ,но най ,най важното - не се отказвай нито от магазина нито от земеделието.Не му позволявай да съсипе всичко което си постигнала само и само да се чувства мъж какъвто всъщност не е
Успех момиче
Няма да зарежа нищо,но и не искам да съм сама.Боже толкова ми  мъчно
Преди малко ме попита какво ще правим с дето,ако се разведем.Не искам да мисля за това.Имам една двулитрова бира и една кутия цигари -това не решава проблемите,но поне за момента ми олеква.Плач и пиене,това е живота ми.Жалкото е ,че беше такъв и преди него

# 186
  • Мнения: 642
Разбирам те, всеки човек има нужда от другар в живота, някой с който да споделя мечти, цели, да изкачва върхове, да е утеха при падения. Още повече, че вече си била разочарована и си повярвала, че това е Той. Не се вини, всички грешим, важното е да си извличаме поуки и да продължаваме напред. Но, не допускай някой било то и баща на детето ти да бъде препъни камък в развитието ти и желанието ти да осигуриш достоен и добър живот на децата ти. Аз пожертвах 7 години може би най-хубавите в живота на жената в тяхно име. И не се отказвам от желанието да бъда успешна , нищо че на 38 е малко трудно да почнеш за енти път от нищото.
Алкохола не решава проблемите, кара те да ги забравяш за момента. Утре сутрин ще си с махмурлук и главоболие. Не показвай слабост пред децата си, не му давай коз в един бъдещ развод-пиеш и си неспособна майка. Мисли, преди да правиш нещо, явно те познава и манипулира добре. Нека е обратното Peace

# 187
  • Мнения: 1 429
Разбирам те, всеки човек има нужда от другар в живота, някой с който да споделя мечти, цели, да изкачва върхове, да е утеха при падения. Още повече, че вече си била разочарована и си повярвала, че това е Той. Не се вини, всички грешим, важното е да си извличаме поуки и да продължаваме напред. Но, не допускай някой било то и баща на детето ти да бъде препъни камък в развитието ти и желанието ти да осигуриш достоен и добър живот на децата ти. Аз пожертвах 7 години може би най-хубавите в живота на жената в тяхно име. И не се отказвам от желанието да бъда успешна , нищо че на 38 е малко трудно да почнеш за енти път от нищото.
и аз му казах,че няма да се откажа,а той каза,че аз съм си взела решението,едва ли не ,че аз ще съм виновна за раздялата.Ами синът ми,боже,той толкова мн го обича,той не помисли ли за него.
Уж мн го обича,а не мисли за него,нз,вече нямам сили,как може,как може това че искам да постигна нещо да е проблем в една връзка.НЕДОУМЯВАМ.Ама пак сама-о,боже,това е най-големия ми страх,и да знам,че той там се забавлява с някоя....за предишния ми мъж не ми пукаше,нямах чувства,но сега....няма да се възстановя повече,НИКОГА

# 188
  • Мнения: 14 828
Не знам ,не искам да съм лош пророк но си мисля ,че рано или късно ще се разделите.
Дори и сега да се съгласиш с неговите капризи ,дори и да зарежеш всичко и да заживееш по неговите правила,рано или късно ще се стигне до раздяла
Просто неговите искания към теб ще стават все повече и повече докато в един момент не изгубиш идентичността си
Тогава пък няма да си му интересна и ще си намери нещо друго за което да се заяжда.Просто мъжът комплексар само по този начин се чувства мъж
Не знам дали този сценарии ти харесва но аз така го виждам вашия филм
Сега вече започва да ти дърпа струните пък и с детето

# 189
  • Мнения: 1 429
Не знам ,не искам да съм лош пророк но си мисля ,че рано или късно ще се разделите.
Дори и сега да се съгласиш с неговите капризи ,дори и да зарежеш всичко и да заживееш по неговите правила,рано или късно ще се стигне до раздяла
Просто неговите искания към теб ще стават все повече и повече докато в един момент не изгубиш идентичността си
Тогава пък няма да си му интересна и ще си намери нещо друго за което да се заяжда.Просто мъжът комплексар само по този начин се чувства мъж
Не знам дали този сценарии ти харесва но аз така го виждам вашия филм
Сега вече започва да ти дърпа струните пък и с детето
И аз така мисля и това е най-гадното,че знам какво ще стане,но не искам да го приема

# 190
  • Мнения: 642
Манипулира те умело, ти си лабилна в момента. Това, че двама души се развеждат/разделят не значи, че се развеждат с децата си. Изясни точка по точка твоите мотиви за отказа ти от града. Изтъкни факта, че когато се е женел и правил деца е знаел ти каква си и кое те издържа като бизнес. Тъй, че сега да се прави на ощипана мома не му върви. Ако имаш подкрепа от родители и големият ти син, другото е дреболия.

# 191
  • Мнения: 1 429
Манипулира те умело, ти си лабилна в момента. Това, че двама души се развеждат/разделят не значи, че се развеждат с децата си. Изясни точка по точка твоите мотиви за отказа ти от града. Изтъкни факта, че когато се е женел и правил деца е знаел ти каква си и кое те издържа като бизнес. Тъй, че сега да се прави на ощипана мома не му върви. Ако имаш подкрепа от родители и големият ти син, другото е дреболия.
Подкрепата е на сто процента,за това не се тревожа,едно дете отгледах с нашите,ще помогнат за още едно,но защо да е така.Синът ми тъкмо намери баща,как да му кажа,как да разбия сърцето му.
А най-лошото е,че моят съпруг,който уж толкова обичаше синът ми,днес като ми говори за развод ,дори не го споменава,как може да има хора,егоисти,които  поставят своите нужди пред тези на другите,става въпрос за деца,как ще обясня на сина ми.Толкова е объркано всичко.Отново сгреших,но този път е жестоко

# 192
  • Мнения: 642
Детето ще те разбере, поговори с него обясни му всичко. Страховете ти за града, за новите роднини, за това че ще бъдете зависими изцяло от новия татко. Нека той ти каже какво мисли, един ден ще ти бъде благодарен че си го питала. Синът ми беше на 11 когато ми каза-по-добре да сме си само тримата. Не го послушах, сгреших. Не исках да ги лишавам от татко на хартия. По късно когато заживяха тримата синът ми не бръсне за слива баща си. Нито уважение, нито пък са близки. Не ти казвам събери му куфарите и го изгони, но бъди твърда и дръж на своето.За мен дори и да отидеш в града, там няма да вирееш и пак ще стигне до раздяла

# 193
  • Мнения: 5 508
Взаимно се тормозите. Реално дори не сте имали време да се опознаете и да свикнете един с друг, а вече имате общо дете и куп проблеми, които ви влияят допълнително. Ти си с него, защото не искаш да си сама. За това и така бързо си се омъжила и си родила второ дете, а сега си патиш от глупостта (без извинение) ...
Пиенето не решава проблеми. Голяма си, очевидно и не си глупава щом успяваш да развиваш някакъв бизнес. Мисли трезво и вземи решение за живота си - или правиш и ти един по-сериозен компромис като приемеш неговото желание за апартамент, а до тогава си гледаш детето; или го напускаш и си гледаш живота с двете деца. А какво ще правите с общото е ясно - съдът ще се произнесе, бащата ще има режим на виждане и ако сте трезвомислещи няма да създавате допълнителен стрес в детето при тези виждания.

# 194
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
                    Ами той пита само за своето дете,за другото не пита.Това не е ли червена лампичка?!Не си зарязвай това,което те храни.Той само това чака.После под крилото на мама и тати,апартамента,печката и салатката.Това ли искаш?!И да брои колко лева ти е дал,колко си похарчила и после една рокля да не можеш да си купиш или да му се вижда скъпа.Той какво е постигнал за 36 години?!Живял при неговите и си харчил парите по ергенски компании.
                   Не пий!!!

Общи условия

Активация на акаунт