Изневяра страст любов и трудният избор

  • 16 194
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 325
и сега изведнъж се сетил, че аз съм тази, която трябва да заеме мястото на жената, отишла  си от живота му.
мисля, че тук се заблуждаваш. Не иска да заемеш мястото на жена му, иска да не е сам докато прави опити да си я върне.

# 46
  • Мнения: 46 436
мисля, че тук се заблуждаваш. Не иска да заемеш мястото на жена му, иска да не е сам докато прави опити да си я върне.
Peace
Или просто да не е сам, или да я подразни, че е изпуснала много вървежния, за който веднага се е намерила друга.
Скрит текст:
Човече, поколението на сегашните 50 годишни също не стоим до печката и си купуваме скъпи парфюми. Дори и тогава, когато сме с общ семеен бюджет. Извинявам се, че се отклоних от темата.
Говорех за поколението на 80 годишните днес. Вашето го причислявам към младите, въобще не съм ви имала предвид Simple Smile

# 47
  • Мнения: 153
Страхът е  моят най- голям проблем. Признавам. Вечният страх от неодобрението на  другите!  Вечният страх от лъжите и поредиците разочарования.  Страхът от самотата....За всяко нещо в живота си има причини.
Но никой не е пред мен или пред времето, за да знае какво ще се случи в утрешния ден. Само един Бог знае.
А, грешките в тоя живот се плащат - скъпо в повечето случаи.

# 48
  • Мнения: 1 305
Човече, прощавай, не сме се разбрали Simple Smile
Snowbaby, че кой не се страхува. И кой не си плаща грешките. Нали сега точно това се опитваме да направим. Да ти вдъхнем кураж и да те подкрепим. Пък и е пълен консенсусът на пишещите досега, че мъжете, които се мотаят в живота ти, не струват.

# 49
  • Мнения: 46 436
Snowbaby, нормално е това, което те плаши. Но вероятността да се случи е по-голяма, когато още в началото има подобни проблеми. Вие дори не живеете заедно, а той ти набива в главата, че няма да си добра майка. Опасното е да допускаш до себе си подобни хора, не отдръпването от тях.

# 50
  • Мнения: 2 850
Страхът е  моят най- голям проблем. Признавам. Вечният страх от неодобрението на  другите!  Вечният страх от лъжите и поредиците разочарования.  Страхът от самотата....За всяко нещо в живота си има причини.
Но никой не е пред мен или пред времето, за да знае какво ще се случи в утрешния ден. Само един Бог знае.
А, грешките в тоя живот се плащат - скъпо в повечето случаи.

Виждаш обаче, че страхът е лош съветник и се "занимаваш" с абсолютно неподходящи мъже, най-вече от страх да не си сама.

# 51
  • Мнения: X
Страхът е  моят най- голям проблем. Признавам. Вечният страх от неодобрението на  другите!  Вечният страх от лъжите и поредиците разочарования.  Страхът от самотата....За всяко нещо в живота си има причини.
Но никой не е пред мен или пред времето, за да знае какво ще се случи в утрешния ден. Само един Бог знае.
А, грешките в тоя живот се плащат - скъпо в повечето случаи.
Това означава ли, че смяташ за грешка раздялата с първия?
И какво хубаво би ти донесло едно общо, дългогодишно съжителство с него?Още тормоз?Още обиди? Още мачкане на самочувствието ти?Още подигравки?
Така ли се виждаш занапред?Това ли искаш от живота?
Да си обезверена, смачкана, обиждана, тъпкана, подритвана?
Наистина ли така си представяш живота си?
Това ли заслужваш?
Момиче, съвземи се и прогледни.
Да, няма гаранции за нищо в живота.Напълно възможно е да не намериш още "утре" принца на белия кон, може и никога да не се срещнете.
Но това причина ли е да проваляш живота си?Готова си да се откажеш от надеждата и да живееш като боклук, който всеки подритва нанякъде, за да не му пречи?
Да, може и да не попаднеш на голямата любов, която ще те боготвори и ще те носи на ръце (но пък кой знае какво ти е писано в тоя живот     Grinning  ), но зарязвайки днешните паразити, си даваш шанс да срещнеш добър човек, който ще го е грижа за теб и ще отвръща подобаващо на твоето добро отношение към него.
Млада си още, поне си дай шанс за добър живот.

# 52
  • Мнения: 153
Вкарвам малко разяснение по темата. Решението ми е окончателно да зарежа втория - никакъв смисъл да започвам ,каквато и да било "сериозна връзка" с него!
Първият, постоянният ми партньор, все още не съм решила какво да го правя. В интерес на истината, той е особен човек , много ерудиран, образован, но все пак с комплекси, които избива върху хората около себе си. Нарцистичен е, егото му е ОГРОМНО! Когато се ядоса, бълва змии и гущери, не само срещу мен, но и срещу околните.  В състояние е да ме глези, но и ме обижда.  Вярвам ,че наистина ме обича, но има изключително тежък характер!Не знае, как да се държи с никой. Съжалява, само и единствено, когато  нарани мен. Ясно, е че трябва да оставя  и него.... но ще си дам малко време. Истината е, че ме боли, защото му изневерих и все  още имам чувства към него.... но някак са избледнели. Та, само малко време и най- вероятно скоро ще ви пиша, че съм абсолютно сама  и свободна да търся своето ново място под Слънцето. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 46 436
Не искам да те плаша, но такива хора след заживяване под един покрив са 10 пъти по-агресивни. Помисли си и с колко увредено мислене ще израсне едно дете в подобна среда.

# 54
  • Мнения: 2 850
Не искам да те плаша, но такива хора след заживяване под един покрив са 10 пъти по-агресивни. Помисли си и с колко увредено мислене ще израсне едно дете в подобна среда.
Точно.

# 55
  • Varna
  • Мнения: 2 592
Обича те пък те обижда newsm78  Как стават тези работи бе Rolling Eyes  #Crazy
Не знаел как да се държи с другите......Знае, знаеее, ама му е по- добре да бълва змии и гущери. Много хубаво си освобождава злобицата като я хвърля върху другите.
Другите му " екстри" не ми се коментират, че побеснявам. Пък и с тежък характер............................Абе ти нерви въжета ли имаш, така..... някакво самоуважение???
Язък му за образованоста. Stop

А и Човечето,
добре ти е писала как ще израстне дете в такава среда. Ей, това съм го минала като дете и тинейжър. И до сега подскачам  ако някой се обръща към мене на висок глас и по стреснато. А съм дърта магарица.

# 56
  • Мнения: 3 031
Че той вторият е по-читав. Той е просто лъжец, а този е комплексиран и агресивен идиот.

# 57
  • Мнения: X
Вкарвам малко разяснение по темата. Решението ми е окончателно да зарежа втория - никакъв смисъл да започвам ,каквато и да било "сериозна връзка" с него!
Първият, постоянният ми партньор, все още не съм решила какво да го правя. В интерес на истината, той е особен човек , много ерудиран, образован, но все пак с комплекси, които избива върху хората около себе си. Нарцистичен е, егото му е ОГРОМНО! Когато се ядоса, бълва змии и гущери, не само срещу мен, но и срещу околните.  В състояние е да ме глези, но и ме обижда.  Вярвам ,че наистина ме обича, но има изключително тежък характер!Не знае, как да се държи с никой. Съжалява, само и единствено, когато  нарани мен. Ясно, е че трябва да оставя  и него....
Да ти дам още малко тласък в тая посока.....    Laughing
Знам, че всеки сам избира какъв живот да живее.
Но: животът не ни гали с перце всеки ден, постоянно и непрекъснато.Поднася ни какви ли не изненади, приятни, неприятни, нетърпими, стресиращи, удовлетворяващи....Когато са хубави, е лесно.Дори с човек с труден характер.Отвратително става, когато животът ти поднесе 1 тон лимони, а до теб няма човек, който те обича, разбира, подкрепя и окуражава, а вместо това той, с тежкия си характер натоварва този тон лимони с още 1-2 тона отгоре.
А такива лимони (препъни камъни) ще има, и то немалко:раждане на дете, смяна на работа, безработица, недостиг на финанси, проблеми с родителите, проблеми с колеги ......да не изброявам всички "лимони", които поднася съдбата.Всеки ги знае.В такива моменти, имаш ли до себе си страхотно рамо за опора, проблемът ти се вижда нищожен, без значение колко е важен.
Просто усещането е друго, когато знаеш, че човекът до теб е 10 000% до теб, а не те трови с тежкия си характер, утежнявайки проблема до нетърпимост.

# 58
  • Мнения: 100
Само да поясня за включилия се Господин, henri - двамата са на възраст 31- 41 години.

Здравей Snowbaby,
Тъй като си ме споменала пряко, почувствах се длъжен да ти отговоря.
Направи ми впечатление, че има сериозна разлика в годините на 1-вия и 2-рия - 10 год. От това могат да се извадят някои заключения, но ти си тази, която трябва да го направи. Не търси подсказвания тук.
Въпреки някои от първите ти постинги се вижда, че не си някоя ревла. Тоест и сама ще стигнеш до заключението че действие му е майката, а не бездействие, да си дам време, да си почина и т.н. Търси активно и ще намериш. Това може да се окаже доста изнурително ипсихически, и физически, особено щом много работиш. Но пък си млада, ако сега не се развихриш, кога. Умората след работа и недоспиването тежат 100 пъти повече след 40г. Излизай, правѝ нещо ново, правѝ нещо различно, захванѝ се със 100 неща едновременно, започнѝ едни, изостави други, да не ти остава време за страхове. Единствен съвет, който мога да си позволя към теб - повечето нови неща с които ще се захванеш да не са обърнати навътре към теб, а навън, повече комуникативност и екстровертност отколкото интровертност. Доколкото можеш.
За страховете - при теб са вътрешни, но можеш да ги опитомиш подчинявайки първо външните. Примерно купи си мотор и го карай бързо. Примера сигурно  е неудачен, но подобни неща биха ти помогнали мисля. Карай ски, или сега е лято - опитай сърф, иди на морето на къмпинг. И това си е риск, но е умерен. Simple Smile Не казвай - не е за мен, не съм на 16. Купи си нова рокля, показвай се с нея (с това можеш да започнеш). Поемай рискове, надмогнеш ли един вид страх, практически си се справила и с останалите. Излез настрани от настоящата си среда, без да я напускаш разбира се.
Обобщавам - прави неща, които да ти повдигнат самочувствието.
Действай.

За двамата ти, явно вече бивши, за които е "консенсуса" (точно тоя "консенсус" е причината за толкова еднакви теми тук) - според мен не късай веднага с тях. Просто остави инициативата изцяло в ехни ръце. Те да те търсят. Но не и по телефон !!! Казваш - заета съм, ако искаш да се видим трябва да се постараеш Simple Smile На ресторант, на кино, театър, екскурзия. Ресторанта - само скъп, филма - само хубав Simple Smile. Да разберат, че не си им в кърпа вързана. Да се потрудят. И двамата едновременно. Секс - само по сериозни заслуги. Това поне жените го умеете Simple Smile Ако ги принудиш да се напънат, може и добри черти да покажат. Ако не се напънат - ясно.
Угризения, съжаления, наранила си ги била ? Забравяш такива глупости. Много раними бе, тия твоите. Уважение първо към себе си.
За времето си права - то не тече, то отминава безвъзратно, не го прахосвай в самосъжаление.
Бързи положителни резултати ти желая. Само гледай да не се увлечеш и да забравиш за бебето Simple Smile

# 59
  • Мнения: 100
Оф-топик. Прося съвет от останалите участнички в темата. Искам да отговоря на кукумицинка, но не върви да разводнявам. Да отворя нова тема? Лични няма да пиша, наплашили сте ме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт