Каква е вашата класацията за интелигентност на нациите?

  • 2 016
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 610
Обещах да пусна темичка за интелигентност на нациите, понеже се получи лек спор относно едно скандално проучване на ирландски учен, който твърди, че има зависимост между обема на мозъка и интелигентността на нацията. Той класира германците на първо място, а българите към последните редици, редом с французи и италианци.Според неговото мнение също мъжете са средностатистически по-умни от жените.
Ето тук можете да се възмутите или да се съгласите.Защитете нацията, с която живеете врата до врата или ги оплюйте. Аргументирайте си нападките срещу него и неговите последователи- в частност аз.
Засега май съм единствената , която е съгласна с въпросния учен!

# 1
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
За зависимостта между обема на мозъка и интелигентността въобще не съм съгласна, и както гласи една френска поговорка "Не са тези с по-големите уши, които 4уват по-добре".
За това, 4е мъжете били по-умни от жените също не съм съгласна- не е важно коли4еството, а ка4еството на сивото вещество.
Що се отнася до нациите, не вярвам да сме едни от най-глупавите. Навсякъде има и умни и не-дотам умни хора. В4ера въпроса в едно предаване беше: Колко квадрат4ета има в куб4ето на рубик и една изискана дама отговори 65  hahaha как ги из4исли така и не разбрах Joy

# 2
  • Мнения: 1 072
В4ера въпроса в едно предаване беше: Колко квадрат4ета има в куб4ето на рубик и една изискана дама отговори 65  hahaha как ги из4исли така и не разбрах Joy
Зависи кое разбираш под квадратче. 4 квадратчета също правят квадратче и една страна също е квадрат. Но се съмнявам да е мислила толкова надълбоко, а и тогава цифрата ще е доста по-голяма.
По въпроса - нямам идея, трудно е да се съди, защото зависи и от средата, в която се намират хората. Как да сравня хора, завършили в Кембридж с , да речем някой от Африка?

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Еее много ми е интересно да знам как е направено това проучване и как се дефинира интелигентност  newsm78
......зависи и от средата, в която се намират хората. Как да сравня хора, завършили в Кембридж с , да речем някой от Африка?
Именно!

# 4
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Еее много ми е интересно да знам как е направено това проучване и как се дефинира интелигентност  newsm78
......зависи и от средата, в която се намират хората. Как да сравня хора, завършили в Кембридж с , да речем някой от Африка?
Именно!

точно щях да попитам и а3 това newsm78 Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 239
Доколкото знам не обема и тежестта на сивото вещество е от значение, а броя на взаимовръзките в мозъка, които се образуват при обучение, опит и т.н. Ако беше от значение само обема, определено човекоподобните маймуни щяха да ни водят с няколко дължини.
А за нациите ми се струва доста глупаво да се спори, зависи от всяка нация кого са взели да изследват...
А дали този учен не е направил тези изводи само да се прочуе със скандалност? newsm78

# 6
  • Мнения: 927
Аз ли4но не смятам, 4е диплома от Кеймбридж  е кой знае какъв признак за интелигентност.
Познавам много хора, които са завър6или престижни университети и са на високи позиции, но не могат да се оправият с ли4ния си живот и имат доста ограни4ени знания и разсъждения по въпросите, които не вклу4ват тяхната сфера на работа. А от друга страна има хора, които са по4нали от 0 и без никакво образование са създали цели бизнес империи.
Смятам,4е ной-ценни са природно интелигентните хора, без зна4ение от тяхната националност и религиозна принадлежност.

# 7
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 568
четох го това изследване на Ричард н`ам кой си (вече не си спомням къде), но ми направи впечатление, че освен за интелигентността, имаше и доста расистки изводи, та изобщо не го приемам за меродавно и безпристрастно.  Confused

освен това, не познавам чак толкова много хора от различни националности, та да направя статистически валидна класация  Simple Smile.
моето скромно мнение по въпроса е, че навсякъде има повече и по-малко интелигентни хора (айде, ако излезем в сферата на спекулациите - че разпределението им в рамките на дадена нация, както и между отделните нации следва камбановидната Гаусова крива  Simple Smile) и че наследствеността, както и средата имат своята роля.

и не казвам това, защото съм българка, омъжена за французин (т.е. и двамата от дъното на класацията)  Grinning

# 8
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
мразя такива класации, защото мразя да се обобщава за една нация от наколко хиляди човека.
колкото до обема. не е важен колко е голям мозъка, а колко се използва от него. до колкото знам всичките човеци още не сме стигнали и до 1/2 от възможностите му.

# 9
  • Мнения: 6 167
Обещах да пусна темичка за интелигентност на нациите, понеже се получи лек спор относно едно скандално проучване на ирландски учен, който твърди, че има зависимост между обема на мозъка и интелигентността на нацията. .Защитете нацията, с която живеете врата до врата или ги оплюйте. Аргументирайте си нападките срещу него и неговите последователи- в частност аз.
Засега май съм единствената , която е съгласна с въпросния учен!

Като човек, който има висше образование по биология , а така също с дипломна работа свързана мозъчните синапси казах и в предишната тема, че не съм срещала в научна литература доказателство, че обема на мозъка е важен за интелигентността. тезата е отдавна отречена и този учен не прави никакво ново откритие, а само ме дразни.

интелигентността, умността е свързана с броя на невронните връзки , които мозъка изгражда, използвайки го. Който го мързи да отвори някой учебник по анатомия, физиология или антропология може а си пусне Дискавъри ченал и все ще попадне на някой филм за мозъка. Имаше една страхотна поредица 'Мозъкът' на ББС май беше , която също унагледяваше най-съвременните знания така, че и на кунка Пенка да й е ясно за какво иде реч.
Мъжете имат около 100 г3 по-вече мозъчна маса, и това се обяснява не с това , че са по-умни, а с по-голямата мускулна маса, която мъжа притежава принципно, всравнение с жената.

И в старата тема казах, че псевдо-науката, която се е занимавала с превъзходството на едни човешки същества над други се казва евгеника - тя разчита на евтинджос заключения , като това за обема на мозъчната кутия, както и разни неща за русите коси, сините очи и тн...
това е докарало на света не малко проблеми , а бая народ е изчезнал в газови камери заради малоумници , които всъщност май  произлизат от най-интелигентна Германия  newsm78

За класификации на интелигентност на нации не мога да говоря, но е имало някои тенденции предимно в миналото - логично е там, където е по-топло народа да е навън и да обработва земята и да не е много учен.  А там, където деня е 5 часа да си стоят до камината и да четат повечко книжки.Това сигурно би обяснило някои тенденции и традиции  в образованието.

Обаче проблемът е, че света вече е село и тия тенденции се размиват във възможността хората да пътуват и образоват в която си искат точка на планетата.

Жени и мъже по същия начин - там където жената е равностоен участник в обществото направо смила мъжката конкуренция, а там , където стои покрита с чаршаф зад решетки най-много да прави елементарни причинно следствени връзки.

И последно

АКО имаше такава връзка в Университетите нямаше да ни приемат с кандидатстудентски изпити, а щяхме да минаваме на скенер или с обикновен метър да ни мерят главите и така щяхме да се класираме!

Бала на мъжа ми ще е от на-високите! чудя се как още няма Нобелова награда тоя човек!  Laughing





Последна редакция: нд, 16 апр 2006, 16:05 от lenilaf

# 10
  • Мнения: 2 379
И в старата тема казах, че псевдо-науката, която се е занимавала с превъзходството на едни човешки същества над други се казва евгеника - тя разчита на евтинджос заключения , като това за обема на мозъчната кутия, както и разни неща за русите коси, сините очи и тн...
това е докарало на света не малко проблеми , а бая народ е изчезнал в газови камери заради малоумници , които всъщност май  произлизат от най-интелигентна Германия  newsm78

 smile3501

Нямам какво да допълня!

# 11
  • Мнения: 810
Мнението на ЕДИН единствен учен не може да бъде на всяка цена меродавно.

# 12
  • Мнения: 1 910
За класификации на интелигентност на нации не мога да говоря, но е имало някои тенденции предимно в миналото - логично е там, където е по-топло народа да е навън и да обработва земята и да не е много учен.  А там, където деня е 5 часа да си стоят до камината и да четат повечко книжки.Това сигурно би обяснило някои тенденции и традиции  в образованието.

Обаче проблемът е, че света вече е село и тия тенденции се размиват във възможността хората да пътуват и образоват в която си искат точка на планетата.

Жени и мъже по същия начин - там където жената е равностоен участник в обществото направо смила мъжката конкуренция, а там , където стои покрита с чаршаф зад решетки най-много да прави елементарни причинно следствени връзки.

АКО имаше такава връзка в Университетите нямаше да ни приемат с кандидатстудентски изпити, а щяхме да минаваме на скенер или с обикновен метър да ни мерят главите и така щяхме да се класираме!

Бала на мъжа ми ще е от на-високите! чудя се как още няма Нобелова награда тоя човек!  Laughing

Хем съм съгласна, хем не с това, което си писала.

Не съм съгласна за образованието. За мен образованието не прави човека по-интелигентен. Той си е такъв, или не е такъв. Образованието само дава възможността интелигентния да използва интелигентността си в някаква посока, областта която е избрал.  Четенето и пътуването само задоволяват потребностите на интелигентния, но не са го направили те такъв.

Но съм съгласна частично с горе цитираното. Частично, защото  ежедневието на отделния човек, обществото могат да помогнат или попречат интелигентния да се изяви, но не и да направят неинтелигентния- интелигентен и обратното.

# 13
  • Мнения: 3 371
.....а там , където стои покрита с чаршаф зад решетки най-много да прави елементарни причинно следствени връзки.

.....
ленитууууууу, изби рибата направо с това Twisted Evil.
само да те прочетат местните там жителки и гледай къв сеир ще гледаме Laughing

# 14
  • Мнения: 907
Аз поддържам тезата, че има различни видове интелигентност. Във връзка с педагогика бяха дефинирани такива като музикална, физическа, и пр., 7 общо. Мисля и че има интелигентност свързана с общуване, поддържне на контакти, връзки, семейство. Напр. Ейнщайн е имал доста странен семеен живот. Според мен да имаш хармония в семейството си и в приятелския си кръг, да правиш хората около себе си щастливи, да преодоляваш кризи прави човека интелигентен не по-малко от това да е шампион по шах примерно или нобелов лауреат.
Във връзка с нациите бих казала, че интелигентни са тези, които живеят по-добре. Това е свързано и с умението им да общуват помежду си. Сравнявам швейцарци и българи, напр. и то bg от този форум.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт