Захранване и темпо на въвеждане на нови храни

  • 4 148
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Raya
Манго можеш да си купиш от ХИТ. Днес като ходя, ще погледна за какви пари става дума. Също съм виждала в ЕВРОПА-та, но не винаги. Във Фантастико няма. Може да се провери и в МЕТРО.

Поздравления за юнака. Да ви дам Боби 1 месец за охранване?


Ми давай го, няма проблем да го изхраним и него...  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Anna
Цитат на: SZA
Оф, този морков още не съм го вкарала в менюто, но картофа хич не го харесва, а и последната тиква дето му направих нещо беше супер безвкусна. Виж, ябълката я пие на сок, а днес яде и пюре от круша Simple Smile

Може би наистина трябва да пробвам с каша, ще се спретна пре почивните дни да му направя.

Забравих да ви се похваля, че Гогата вече има 4 зъба  Laughing  - два отдолу и два отгоре. А днес на консултацията се оказа, че е наддал 550 гр за последния месец и 3 см. Направо е шампион!  Simple Smile


браво на детето! все така да продължава Grinning
а  относно мангото и с кои храни да се започне ще ти препиша един цитат от книгата, която имам за захранването:

'pure organic baby rice, pear, apple, carrot, sweet potato, potatoes, green beans, courgettes and swede are ideal first weaning foods. Once your baby is happily taking these foods you can introduce the following foods: parsnips, mango, peaches, broccoli, avocados, barley, peas and cauliflower'.

аз горе-долу към този ред на въвеждане на храните се придържам и скоро смятам да дам на малкия манго. от плодовете засега яде само ябълка и круша, та си мисля скоро да разнообразя с мангото. а иначе от зеленчуците съм давала морков, ряпа, сладък картоф, тиквички /обаче ги спрях, защото малко се изрина от тях, сигурно са били нитратни/. от вчера му давам и parsnips /не го знам как е на бг, в речника ми го дава като пащърнак/. на мен на някаква ряпа ми прилича. а, всъщност реших и тиква да дам и добре му понесе и много му хареса. засега това са зеленчуците и плодовете, които давам и отделно всяка вечер му давам каша от бебешки ориз с круша, за да не се запича. и да ти кажа няма проблеми в това отношение Simple Smile
дано малко съм помогнала. и за темпото на въвеждане - на всеки 5 дни въвеждам нова храна. замразявам пюрета във формички за лед. всеки ден ги смесвам, както реша и така му правя различни комбинации. сега Алекс яде два пъти на ден - на обяд към 12 часа давам 4 кубчета зеленчуково пюре / сега вече по 1 кубче от 4 различни зеленчука/. след това към 17.30 часа давам 3 чаени лъжички бебешки ориз с 2 кубчета круша /или ябълка/, разбъркани с преварена вода.

малко дълго стана, извинявам се.


Мерси много, даде ми доста идеи Simple Smile А с какво се различават сладките картофи от другите? В БГ не съм виждала да правят такава разлика...

# 32
  • Мнения: 1 793
ами на външен вид сладките картофи се различават от обикновените. едни такива по-издължени са/ ама и аз голямо обяснение дадох Embarassed /. иначе като цвят и вкус на мен лично ми приличат на тиква. оранжеви са и като ги ям все за тиква се сещам. вкусът е много, много подобен. чела съм, че са богати на витамините А и С.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: SZA
А с какво се различават сладките картофи от другите? В БГ не съм виждала да правят такава разлика...


Както Анна е писала, различават се и на външен вид - много по-голями са и са розови отвън, а вътре оранжеви. Наричат ги още патати. Има ги в Хит, на пазара на Ситняково, не знам за Била. В Метро не съм ги виждала. Страшно богати са на бетакаротин.

# 34
  • Мнения: 1 770
Сладките картофи според мен са нещо средно между картоф и тиква. Вместо пюре от картофи и тиква, може да се даде направо сладък картоф  Wink Но пък цената им е солена - около 6 лв килото.

А да ви питам дали разгледахте в Hit колко много иностранни плодове има, дето дори имената не им запомних, та камо ли да знам какви са и как се ядат.... Някой да ги разпознава и да ни "светне" кое е вкусно и как се консумира? Не само бебо, но и аз обичам да си въвеждам нови вкусове...  Wink

Общи условия

Активация на акаунт