За детските бански

  • 2 781
  • 53
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Ползвахте ли бански за  манъците,когато ги водихте на плаж(не е задължително на плаж с пясък) или ги пускахте нуди,по пампи или...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Да, слагах/слагам бански на Сиси. Според мен така е редно. За моя радост, на повечето басейни вече не допускат чисто голи деца.

# 2
  • Мнения: 1 544
Ами аз винаги съм ползвала бански , първо е по хигиенично и второ по симпатично според мен де  Crazy

# 3
  • Мнения: 1 214
На момиченцата задължително трябва да се обличат бански.Чела съм , че ако им влезе пясък може да се получи инфекция и да стигне и до бъбреците.

# 4
  • Мнения: 577
и аз мисля че е по-добре за децата да са с бански,гледах няколко в данет-не са лоши.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 758
В началото я пусках без бански, но след това купих бански.
Но пък беше голям смях в магазина. Отивам и искам бански за момиченце. И ми казват "имаме половинки, стават за над 3годишно момиченце, на вас ще са ви много големи, и са пращки". И аз щях да падна. Хем малко големи, хем и прашки, и с една панделка отзад.
Миналата година, заради плуването й купих цял бански и мисля това лято на морето да е с него. Макар, че Дияна иска някакъв новичък да й купя.

# 6
  • Мнения: 10 758
Щерката винаги е била с бански.Сина не сме го водили още на море, тази година ще му е за сефте, но и той ще е с бански.

# 7
  • Мнения: 4 668
Аз купих на малкия бански - боксер . Много е сладък , от Адидас . Който иска за момченце може да отида да ги види , страхотни са . Дамски няма обаче . В този смисъл , аз съм " ЗА " банските , това му е първо море , но ще е с бански , ако не стане номера ще е с памперс - бански , някакси не ми харесва да е гол !   Nature Sun With Face

# 8
  • Мнения: 1 866
За мен е по-хигиенично да е с бански. Дъщеря ми още миналото лято беше с бански. Тогава беше на годинка. Имаше един цял и една половинка. Много сладка беше. За това лято съм купила пак така. Даже за бебето което още не се е родило съм купила за след една година бански Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 3 662
Аз купих на малкия бански - боксер . Много е сладък , от Адидас .

Би ли споделила къде се намира магазина и колко струва? Има ли и за по-големи дечица? Мерси  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 102
И ние сме с бански,много сладко им стоят на малките дупета.
и аз купих от Адидас за 18лв. беше,видях че и тази година са толкова.

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И двете си имат бански и си ги искат - изобщо не понасят да стоят по пясъка по голо дупе. Пък и не е редно.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Да допълня въпросите към заглавието:кажете какви бански сте купили,защото аз също съм в чуденка.Откъде,колко струват,а ако искате и снимки ни покажете Laughing

# 13
  • Мнения: 1 645
Задължително със банси .
Гол не го пускам, а от памперс банските съм меко казано разочарована.
Миналата година "този проблем " ме хвана неподготвена та се наложи да купя на малкият бански от морето.Взех му боксер - бански.
Много е сладък с тях, като спортен пич е ,и тази година ще му купя още едни.

Pipinka, тези боксерки на Адидас по тялото ли са newsm78, и скоро ли ги купи.
Аз петък ще водя малкият във София Ленд, и мога да отскоча до Адидаса.

# 14
  • Мнения: 2 255
Миналото лято Калоян беше на плажа с памперс-бански, а това ще видим, ако успеят да го научат в яслата да си казва  Joy може да минем и на нормални бански  hahaha

# 15
  • Мнения: 695
само искам да питам от къде мога да купя такива памперс бански и по колко лв.вървят горе-доло Simple Smile

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 308
  16 лева от  ДаНет

аз поръчах този и го чакам тази седмица да пристигне,а по магазините за сега не съм попадала на детски бански - май още е рано

# 17
  • Мнения: 695
благодаря за инфото smile3525

# 18
  • Мнения: 1 756
аз ли4но ще му купя и ще му сложа бански не само от естетична но и най ве4е от хигиенна гледна точка

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Задължително със банси .
Гол не го пускам, а от памперс банските съм меко казано разочарована.
Миналата година "този проблем " ме хвана неподготвена та се наложи да купя на малкият бански от морето.Взех му боксер - бански.
Много е сладък с тях, като спортен пич е ,и тази година ще му купя още едни.

Pipinka, тези боксерки на Адидас по тялото ли са newsm78, и скоро ли ги купи.
Аз петък ще водя малкият във София Ленд, и мога да отскоча до Адидаса.




doda, защо си разочарована от памперс банските и на коя марка сте ползвали ?
Питам защото се чудя на малкия какво да му купя, памперс-бански или обикновен бански  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 645
Задължително със банси .
Гол не го пускам, а от памперс банските съм меко казано разочарована.
Миналата година "този проблем " ме хвана неподготвена та се наложи да купя на малкият бански от морето.Взех му боксер - бански.
Много е сладък с тях, като спортен пич е ,и тази година ще му купя още едни.

Pipinka, тези боксерки на Адидас по тялото ли са newsm78, и скоро ли ги купи.
Аз петък ще водя малкият във София Ленд, и мога да отскоча до Адидаса.




doda, защо си разочарована от памперс банските и на коя марка сте ползвали ?
Питам защото се чудя на малкия какво да му купя, памперс-бански или обикновен бански  newsm78



Ами , какво да ти кажа.
Първо много попиват,за мен са като обикновенни памперс гащи но са шарени, и не виждам никаква разлика в материята между обикновен памперс и памперс - банските на Хъджис.
Второ, 2 пъти му пропускат - самата материя пропуска,как става тази работа и аз не знам newsm78.Мойта приятелка също ползваше такива памперс - бански и при нея беше същото.
Ползвах тези на Хъджис,аз  други не открих де............
На 2 ден на морето му купих бански.
Детенце се чувстваше много по - добре със тях от колкото със памперса.
А и на мен ми беше доста по - лесно със банският.

# 21
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
doda, мерси за инфото  Peace
Значи ще се ориентирам към боксер банските, единственият проблем само остава да не свърши голямата работа в обикновенния бански  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 6 554
Памперс гащи  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 768
Ето какво бях писала в друга подобна тема:
Цитат
Миналото лято ползвахме памперс-бански но съм крайно недоволна!!! Когато бебето влиза във водата, памперса се мокри ужасно много, дори на излизане от басейна направо падаше от дупето. Ако се напиша - потича защото няма грам желатин (или каквото там попива и се надува в обикновените памперси). Много мислих за какво по-точно е измислен и реших , че може би е за "голямата работа"... По добре си купи обикновен бебешки бански, ще ти свърши същата работа
 

# 24
  • Мнения: 1 645
Ето какво бях писала в друга подобна тема:
Цитат
. Много мислих за какво по-точно е измислен и реших , че може би е за "голямата работа"...
 


 Joy hahaha Joy
И аз след голямо чудене, стигнах до такова заключение.

# 25
  • Мнения: 7 106
doda, единственият проблем само остава да не свърши голямата работа в обикновенния бански  Mr. Green

Памперс-гащите са именно за тази цел - да не наака плажа или басейна евентуално. Пишкано пропускат.

# 26
  • Мнения: 4 668
Сега - за банските Адидас , има 3 модела , бански - боксер , такива като панталонки , тип плувки или както там се наричат и обикновени като слип. Цената е от 24 до 28 лв. , има дори и размер 62 см. , най - големите обаче бяха 86 см. Казаха , че ще имат номера , ама ... Става въпрос за магазина на Адидас , който е на Витошка точно срещу Съдебната палата , от дясно като се отива към Шератон . Има и много хубави анцузи и тениски , но като че ли повече за момченца . Банските също са само " мъжки " 
Довечера ще пусна снимки да ги видите .   bouquet
Doda , боксерките са по - тялото , но както казах има и такива като къси панталонки , но нямаше нашия № .

# 27
  • София
  • Мнения: 596
Първо много попиват,за мен са като обикновенни памперс гащи но са шарени, и не виждам никаква разлика в материята между обикновен памперс и памперс - банските на Хъджис.
Второ, 2 пъти му пропускат - самата материя пропуска,как става тази работа и аз не знам newsm78.Мойта приятелка също ползваше такива памперс - бански и при нея беше същото.
Ползвах тези на Хъджис,аз  други не открих де............
[/quote]

Абсолютно  вярно и при нас беше такава ситуацията! ooooh! Аз само на Хъджис съм виждала такива памперс-гащи, даже и в момента ги има в Метро, за тези които ще пробват с  тях.
Тази година ще сме подготвени отрано явно,  само дано се отучим от памперса дотогава.
Освен на Адидас други бански за момчета има ли??! newsm78
 

# 28
  • Мнения: 2 332
Хехе, естествено че има и други, просто няма да са с тази марка  Peace. За банските иначе - и на мен ми харесва повече с бански да пускам Йоана отколкото по голо дупе... Досега и двете морета бяхме така - опа, първото нямаше бански - по гащички и тениска.

# 29
  • Мнения: 1 645

Doda , боксерките са по - тялото , но както казах има и такива като къси панталонки , но нямаше нашия № .

  bouquet

Супер . Аз точно такива по тялото търся Peace,а иначе ние вече си купихме такива панталонки ,но от Пловдивският Адидас,цената е същата 28 лв.

# 30
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

Довечера ще пусна снимки да ги видите .   bouquet



Чакаме снимки  Grinning

# 31
  • Мнения: 4 668
Ето ги банските : http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=13802&AlbumId=49233

Извинявам се , че така през BG PHOTO , ама малко бързам и неможах да ги кача в темата директно !  Hug

# 32
  • Мнения: 1 645
Банските са супер Peace

И аз искам такива..............

# 33
  • Мнения: 1 214
  16 лева от  ДаНет

аз поръчах този и го чакам тази седмица да пристигне,а по магазините за сега не съм попадала на детски бански - май още е рано

Точно тези са на Bambino mio.Днес си взех една малка книжка брошура от аптеката.Рекламират продукти на Bambino mio.Тези памперси не са като обикновените(хартиените) , а от плат , но в средата вътре имат специална платка , която пропуска влагата само от едната страна(същото , което прави и памперса).За многократна употреба са, перат се в пералнята.Банските са на същият принцип , пише че имат издръжливи ластици отстрани , които не пропускат вода на вътре и явно са от специална материя , която не пропуска вода.Ако е обикновен памперс ще попие много вода и ще стане огромен , ще тежи и ще започне да дърпа детето на долу от тежестта.

Хайде като пристигнат банските banbino mio да ги пробвате в банята и да пишеш как са.Много ми е интересно Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 220
Добре, де, как пускате дете на 1 година по бански? Освен естетически вид каква е ползата от него? Като се наака и напишка какво? Тази година и ние сме на море, та да съм подготвена...

Последна редакция: вт, 18 апр 2006, 13:22 от toninna

# 35
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ето ги банските : http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=13802&AlbumId=49233

Извинявам се , че така през BG PHOTO , ама малко бързам и неможах да ги кача в темата директно !  Hug

Наистина са много хубави  Peace

# 36
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Добре, де, как пускате дете на 1 година по бански? Освен естетически вид каква е ползата от него? Като се наака и напишка какво? Тази година и ние сме на море, да да съм подготвена...

Василена беше на 10м и малко. Във водата я топвах с бански. Излизаме, поизплаквам от солената вода и слагам памперс. С него си стоеше в количката или по пясъка. Не се случи да се наака. Може и да е пишкала в морето Mr. Green, ама то големите пишкат, та аз ще искам от бебе да се въздържа.
А миналата година си беше с бански.

# 37
  • Мнения: 1 645
Като се наака и напишка какво?

Ами почистваш Mr. Green(ако се наачка де), и стискаш палци да не се случи.
При нас нямаше аварии,но винаги си носих  памперс - гащи и къпрички.

Ако не искаш да " рискуваш ",банският може да го ползваш само когато сте във водата, а след това подсушаваш и слагаш памперс.

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Миналата година бебко беше по голо дупе на плажа, тази също ще е

# 39
  • Мнения: 2 214
Моля някой да посъветва каде може да се вземе бански на момче 1.5.
Предишното лято му вземах 68 см от ТСМ а сега не мога да намера.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 180
Аз също се притеснявам да не стане замърсяване и инфекция от пясъка, но се чудя банския дали ще помогне newsm78 Като я оставя да си играе в пясъчника сега с памперс, върху него закопчано боди, чоропогашник и гащеризон и...после вадя поне чаена лъжичка пясък от памперса...полепнал върху намазано с крем дупе Close
Кажете при по-подвижните деца не влиза ли пясък и през банския?

# 41
  • Мнения: 539
сега в сайта на ТСМ има детски бански по 4лв за над памперса,какво мислите за тях,дали ще биват.До годинка са.

# 42
  • Мнения: 919
А от къде може да се купи хубав бански за момиченце на годинка?  newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 6 180
А от къде може да се купи хубав бански за момиченце на годинка?  newsm78

Аз много харесах едни сини момичешки в Бокал. Цели са! Ама ми е малко тъпо да я облека в цял бански newsm78
pipiole, снимката на аватара е супер!

Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 21:32 от M_I_A

# 44
  • Мнения: 14 654
аз имам няколко чифта бански ,подарени на детето ми от разни приятели.но не ги обуваме,защото на детето му е най-удобно да си ходи голичко по плажа,освен това да се слага памперс,когато сте на плажа е малко странно.

# 45
  • Мнения: 695
сега в сайта на ТСМ има детски бански по 4лв за над памперса,какво мислите за тях,дали ще биват.До годинка са.
би ли ми дала линк към сайта  smile3503  newsm53

# 46
  • Мнения: 7 106
Аз също се притеснявам да не стане замърсяване и инфекция от пясъка, но се чудя банския дали ще помогне newsm78 Като я оставя да си играе в пясъчника сега с памперс, върху него закопчано боди, чоропогашник и гащеризон и...после вадя поне чаена лъжичка пясък от памперса...полепнал върху намазано с крем дупе Close
Кажете при по-подвижните деца не влиза ли пясък и през банския?

Няма спасение от пясъка, ако детето си играе в него. Просто няма бански или памперс, който да спре нахлуването на пясък. Миналото лято на морето дъщеря ми беше с голо дупе, памперс слагах когато спи, а памперс-гащи обувах кгато влиза във водата или басейна, за да не свърши голямата работа там. Това лято пак така ще направя.
Аз също вадя  пясък от памперса след игра в пясъчника и затова смятам че на тази възраст ролята на банския е по-скоро декоративна  Wink

# 47
  • София
  • Мнения: 3 662
Не само декоративна е ролята на банския. Едно е по чисто голо дупе да седне на пясъка, друго е с бански. При момчетата, защото имам такива, проблем ни е докато изчистим дупето, а момиченцата как ги почистват ако са без бански идея си нямам просто Rolling Eyes

Как практикувам, докато беше малък баткото му слагах бански само докато беше на пясъка, в морето гол. По басейните пък задължително с бански, като редувах мокрия за водата, сухия навън.

И друго се сещам сега. Моя приятелка от Щатите ми разказа, че при тях чисто голи деца, като на нашето Черноморие не могат да се видят. Всички са задължително с бански. Страхуват се много от педофили.

# 48
  • Мнения: 7 106
Не само декоративна е ролята на банския. Едно е по чисто голо дупе да седне на пясъка, друго е с бански. При момчетата, защото имам такива, проблем ни е докато изчистим дупето, а момиченцата как ги почистват ако са без бански идея си нямам просто Rolling Eyes


Аз писах по-нагоре личният си опит относно нахлуването на пясъка там, където не му е работа. С каквото и да е облечена или обута на плажа, дупето на дъщеря ми беше в пясък. Дали ще са 100 гр. или 136 за мен няма разлика, факт е , че пясък има. Почиствах много лесно - просто я измивам в басейнчето или поливам с минерална вода, която е стояла на слънцето и вече се е стоплила като супа  Laughing.
За педофилите съм съгласта с теб, но аз не се вманиачавам на тази тема, даже не желая да я коментирам изобщо.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 180
Е да сме живи и здрави ще пробваме и ще видим. Като знам как си разтяга деколтетата на бодито и се опитва да си свали памперса като е само по него, нищо чудно да си свали и банския. Искрено се надявам да не и хрумне брилянтната идея да си пълни умишлено банския с пясък Mr. Green
За разни маниаци и педофили ми е ясно, но аз и без това смятам да я държа с някоя по-големичка тениска, стигаща до колената.

# 50
  • Мнения: 539
за банските в ТСМ сайта е www.atrakcion.com и току що получих банския-малия спи и не мога да му го пробвам но ми се струва че е малък,а в сайта пише-74-80 см,но май сега ще му е точно,а до лятото-не знам,на банските пише само 74 см,иначе вътре е с хавлиено и найлонче има.

Последна редакция: пт, 21 апр 2006, 17:16 от Denito

# 51
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Преди време четох тази темичка като информация.  Ние ходим на плуване и заради това си имаме 2 чифта бански цели Wink Обаче след като прочетох темичката реших да купя половинки на малката, за да я предпазя лятото от пясъка. Вчера всичките ми представи рухнаха. Много наивно е било да си мисля, че един бански ще е преграда за пясъка. Бяхме на разходка на плажа. Моята госпожица беше с памперс, боди и панталонки. Няма да ви описвам какво изпадна от памперса като се прибрахме в къщи и тръгнах да я къпя  ooooh! Добре, че се случи в банята, а не на леглото и лесно го почистихме. Как през 3 пласта дрехи е влязъл толкова пясък, нямам идея  Crossing Arms
Покупката на тези половинки бански беше абсолютно безсмислена при положение, че си имаме цели бански. Момичета не живейте в заблуда  Laughing Купувайте бански за удоволствие, а не с мисълта, че ще свършат някаква работа!

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Разбира се,че всичко по скоро е за красота,обаче нещо не откривам красив бански за мойта щерка SadГледах в Адидаса,там са само момчешки.Някой не е ли купил вече нещо интересно?

# 53
  • Мнения: 2 214
за банските в ТСМ сайта е www.atrakcion.com и току що получих банския-малия спи и не мога да му го пробвам но ми се струва че е малък,а в сайта пише-74-80 см,но май сега ще му е точно,а до лятото-не знам,на банските пише само 74 см,иначе вътре е с хавлиено и найлонче има.
Аз ползвах бански на ТСМ 74-80.
Таралежчето сега на 1.5 и вече не му стават. Weary
Купих му в ДаНет не се толкова добри като на ТСМ.

Общи условия

Активация на акаунт