БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ - хранене и захранване - 41

  • 66 035
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 859
От 10 м.до 1 г.,приготвят храната с частично адаптирано мляко (2 или 3),в зависимост от марката,фабрично още го наричат и го добавят след готвенето уж(суха смес,не разтворено) и срока му бил по-дълъг,така ми казаха на мен.Но предупреждават че яденето е за 1 ,максимум 2 пъти ,а всички майки (аз също) си го разпределят за целия ден.Почнах да вземам след годинката на беба за малко-вече с прясно мляко ,прибирах в хладилник,като изстине ,претоплях после-нямаше плоблеми.Мои познати така правеха и с менюто приготвено с АМ.

# 16
  • Мнения: 1 744
Готвят с промишлено АМ. Държавната във Варна първа група също са така.

# 17
  • Мнения: X
Какво е промишлено АМ? newsm78

# 18
  • Мнения: 3 595
Иска ми се да въведа максимално количество зеленчуци първо и след това да мина на плодове. За съжаление се сещам само за картоф, морков, тиквичка и сладък картоф. Всички останали зеленчуци (като домат, чушка и т.н.) ми казаха да ги въведа на по-късен етап, тъй като някои били алергени. Има ли други зеленчуци, които бих могла да дам в началото? Краставицата се дава сурова, кога мога и нея да въведа?

Моето бебе е на 8 месеца и малко като имаме въведени три плода само, защото и аз като теб исках да въведа повече зеленчуци (и месо, аз се водя по немската схема).

Пащърнак въведох с първите зеленчуци. За ранно въвеждане са добре броколите, в моите книги с рецепти са сред първите зеленчуци с картофа. Принципно на места го дават по-късно, но аз ги въведох след горепосочените без проблеми. Само розичките без стълбовете, защото от тях по-скоро могат да се предизвикат газове. Зелената чушка е слаб алерген (червената е по-късно). Карфиолът е също ОК за ранно въвеждане. Технически тиквата и авокадото са плодове, но и тях въведох със зеленчуците. Дадох след тях грах също. Но наистина докато минеш морков, картоф, сладък картоф, тиква, тиквичка можеш вече спокойно да си въвеждаш останалите (само доматът май е по-късно, аз лично още не съм го въвела). Краставица дадох на седем месеца и половина студена, обелена и с махнати семки да си чеше по-скоро венците, отколкото да яде. Не е гълтала парчета, но за сметка на това явно доста я облекчава.

# 19
  • Мнения: 120
Аз да ви питам, когато направя нишестено кремче с АМ пак ли се консумира само до 1 час или в хладилника може да изкара и повече?

# 20
  • Мнения: 4 859
АМ го прибавяш накрая нали?Аз съм съхранявала подобно кремче в хладилник, нищо не и е станало на малката,но може да си добавиш АМ и директно преди да го хапне детенцето.

# 21
  • Мнения: 120
АМ го прибавяш накрая нали?Аз съм съхранявала подобно кремче в хладилник, нищо не и е станало на малката,но може да си добавиш АМ и директно преди да го хапне детенцето.
Еми то е такова което не се вари така че направо си го смесвам с АМ. Но ми е от вчера и не знам дали да рискувам Sad

# 22
  • Мнения: 1 700
Аз пък винаги съм готвила и до ден днешен броколито с пънчето.домати и то в готово пюре дадох чак в 9 месец,ама и сега рядко слагам в манджите му много го боли корема от тях.изчакаите за по-натам с тях.за зеленчуците дадох първо картоф от които се изрина,морков,тиква,пащърнак,тиквичка и броколи.после кашите,месото и накрая плодовете.

# 23
  • Мнения: 1 602
Катя , защо не го пробваш как е на вкус? Ако е стояло в хладилника за 1 ден нищо не трябва да му има.
Аз не правя такива кремчета и само предполагам , но когато оставям пюре в хладилника ( недоизядено ) преди да го дам на др ден първо го пробвам задължително.

# 24
  • Мнения: 1 700
И аз винаги пробвам ако е престоявало в хладилник.кремчета не правя имам предвид нишесте,само кисел правя.

# 25
  • Мнения: X
От кога се дава коприва?

# 26
  • Мнения: 4 859
Копривата е горе-долу като спанака-от 10 месечна възраст е ок(изкисната и попарена),при нисък хемоглобин и педиатрите я препоръчват.Отделно че всички листни са богати на нитрати,и трябва да са от 'сигурен източник'.Това знам аз ,моята щерка  коприва не обича,предложих на супа около годинката .

# 27
  • Мнения: 92
Момичета скоро правих пюре от картоф и тиквичка и понеже стана по вече го замразих. Да обаче като се размрази е много гадно, водата се е отделила и е станало едно като гъба, абе ужас няма да го дам на детето.  До сега съм замрзявала морков и нямах такъв проблем. От какво си мислите че може да е? И още един въпрос, след като съм въвела основните зеленчуци, на 5 и половин месеца мога ли да дам авокадо и то към плодовете ли се брои.

# 28
  • Мнения: 3 114
Авокадо може на 6 м. Аз още не съм дала, защото не е храна типична за нашите ширини, но скоро.

# 29
  • Мнения: 1 700
Момичета скоро правих пюре от картоф и тиквичка и понеже стана по вече го замразих. Да обаче като се размрази е много гадно, водата се е отделила и е станало едно като гъба, абе ужас няма да го дам на детето.  До сега съм замрзявала морков и нямах такъв проблем. От какво си мислите че може да е? И още един въпрос, след като съм въвела основните зеленчуци, на 5 и половин месеца мога ли да дам авокадо и то към плодовете ли се брои.
от картофа е.ако сте го правили на пюре не го замразяваите .от тиквичките има допълнително вода..правиш ново пюре.картоф ако замразяваш само на парчета и в торбичка.авокадото е плод.не се обработва сурово се дава.режеш на две плода и го дълбаеш с лъжица.прибавяш към плод най-често банан.може след 6м ама щом е на почти 6м.бих дала

Общи условия

Активация на акаунт