Кръжащи лястовици

  • 8 479
  • 34
  •   1
Отговори
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Здравейте!
Темата може да ви се стори малко странна,обаче понеже не мога да си обясня нещо за това я пускам.
Преди година се преместихме в ново жилище и ми направи впечатление че над нашият и съседните няколко блока непрекъснато кръжат и чуруликат лястовици и то много.Не мога да си обясня какво ги привлича точно тук.Живяла съм на различни места,но никаде не съм виждала това.Близо до нас има голям и хубав парк,но там лястовици няма.Само над нашите блокове.Търся рационално и логично обяснение само да кажа!

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Лястовиците не гнездят по дървета.

# 2
  • Мнения: 73
На късмет са. Но ако им бутнеш гнездото те чака ужасно проклятие, от личен опит говоря.

# 3
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Лястовиците не гнездят по дървета.

Сигурно гнездата им са по блоковете,но не съм ги виждала.Въпросът е защо тези блокове?Живяла съм в същия район,но от другата страна на парка и там лястовици няма.Освен да е чиста случайност  newsm78

# 4
  • Мнения: 22 036
Прочети Стивън Кинг - книгата за загубеният (абсорбиран) близнак Simple Smile.
Това е шегичка. Лястовиците, както и останалите прелетни, а и не прелетни птици си имат предпочитани места за гнездене. На прозореца в едно от жилищата ми имам гнезда на лястовици от над 15-20 години и всяка година си идват.

Явно търсят по-спокойни места, които им предоставят храна и възможност да отгледат поколение.

# 5
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Добре,а какво правят чайки над столична болница? newsm78

# 6
  • Мнения: 22 036
И над министерски съвет.
Нормално е. БГ е малка страна, за тези птици е доста лесно да долятят до София, а храна там има - те са всеядни.

# 7
  • Мнения: 14 486
Коя е тази книга на Стивън Кинг за близнака и какво общо има с лястовиците? Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 22 036
Няма с лястовици, а с врабчета, които отнасят злият близнак. Не мога да се сетя за името нито на БГ нито на Английски.

# 9
  • Мнения: 25 589
"Тъмната половина"  Laughing

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Сигурно гнездата им са по блоковете,но не съм ги виждала.Въпросът е защо тези блокове?Живяла съм в същия район,но от другата страна на парка и там лястовици няма.Освен да е чиста случайност  newsm78
Правят гнездата си между панелите. Между
другото, може и да не са лястовици,а да са
бързолети.

# 11
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Сигурно гнездата им са по блоковете,но не съм ги виждала.Въпросът е защо тези блокове?Живяла съм в същия район,но от другата страна на парка и там лястовици няма.Освен да е чиста случайност  newsm78
Правят гнездата си между панелите. Между
другото, може и да не са лястовици,а да са
бързолети.
Сега ме замисли.Понеже сме кандидатствали за саниране,дали няма да им разрушат гнездата,ако започнат да санират?

# 12
  • Мнения: 22 036
Како точно  Peace. Как можах да забравя, а ми беше една от любимите, но съм я чела преди повече от 20 години  Embarassed.

# 13
# 14
  • Мнения: 24 467
И при нас е пълно. Аз много ги обичам, нищо, че ни "украсяват" автомобилите.  Grinning
Живеят в процепите между етажите и входовете на блока, а има наблизо гора, поляни - намират и храна лесно.
Нашият котарак също много им се радва... Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт