криви крачета...

  • 2 429
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте. Искам да попитам, дали някой от вас се се сблъсквал с такъв проблем.
Дъщеря ми е на 1, 4 г. и още от прохождането стъпва леко навътре, повече с левия крак. Когато беше на 4 месеца я водихме на ортопед, гънките й се разминаваха. Установиха, че няма луксация или дисплазия...
Джи-пито казва, че ще се оправи. Но пък мина доста време, краката й наистина изглеждат криви. Баща ми, Бог да го прости, имаше такава походка и му бяха криви краката....Дали може да е генетично или пък има възможност да се поправят нещата с упражнения..
Аз, естествено, искам пак да отидем на ортопед, но мъжа ми твърди, че съм хипохондрична по отношение на детето и че трябва да слушаме джи-пито, той най-добре знаел..
НАдявам се да чуя вашите мнения...
ПРиятен ден на всички!

# 1
  • София
  • Мнения: 9 847
Здравей!
Аз в никакъв случай не искам да те успокоявам,но ще ти кажа,че като малка съм имала най-кривите крака,съжалявам,че няма как да ти покажа снимка.Изглеждали са като буквата О,не преувеличавам въобще.Оправили са се от самосебе си към втората годинка.
Въпреки това смятам,че не си струва да трепериш и е по-добре да отидете на ортопед.Така ако има нещо,ще реагирате своевременно.Надявам се всичко да е наред. Peace

# 2
  • Мнения: 3 154
От опит нищо не мога да кажа, но ще ти кажа как бих постъпила аз - бих завела детето на ортопед. Специалистът си е специалист, а джи пи-то си е общопрактикуващ лекар - нямам им много доверие аз на тях Crossing Arms

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
mar go ще ти разкажа моя опит 4е и ние бяхме така на вашата възраст. Та първото лято когато Дари ве4е ходеше сама забелязах 4е стъпва много на криво и на вътре, казах на лекарката и тя ме прати на ортопед. Ортопеда я прегледа и каза 4е децата по-принцип стъпват на вътре, но при нас е пове4е от нормалнато., но нищо няма да правим само всяка година да я водя на преглед, винаги да е с обувки които имат свод4е отвътре на подметката и обхващат глезена, никакви чехли, гуменки и т.н. Е спазвах това и на 3 год. на прегледа ве4е вси4ко си беше наред. Моят съвет е заведи детето на лекар не боли. И внимаваи с вида на обувките много е важно..

# 4
  • Мнения: 124
    Марго, моят син е почти на годинка. Още не е проходил съвсем, но видимо крачетата му са криви под формата на буквата 'о'. Когато стъпва, стъпълцата са обърнати навътре, като с едното понякога стъпва перпендикулярно. Притеснена от това, миналата седмца го заведох на преглед в ортопедията в горна баня при д-р Алексиев. Той прегледа ставите на детето - няма луксация или дисплазия както при вас. Докторът ме успокои, че всичко си му е наред на детето. По-голяма част от децата в началото краката са им под буква О, после стават като Х и към третата година се изправят, като разбира се е възможно да останат малко криви, но каквото и да се предприема е след този срок, преди това няма смисъл.
   Това, което е важно според него, е детето да не стои на колена - така се изкривяват краката. Показа ми снимки -  в зависимост от това как си подгъва краката под колената се изкривяват на Х или на О, за обувките - само навън, ортопедични, да стягат глезена, но вкъщи - босо.
   За твое успокоение заведи малката на лекар.

# 5
  • Мнения: 8 917
Здравейте. Искам да попитам, дали някой от вас се се сблъсквал с такъв проблем.
Дъщеря ми е на 1, 4 г. и още от прохождането стъпва леко навътре, повече с левия крак. Когато беше на 4 месеца я водихме на ортопед, гънките й се разминаваха. Установиха, че няма луксация или дисплазия...
Джи-пито казва, че ще се оправи. Но пък мина доста време, краката й наистина изглеждат криви. Баща ми, Бог да го прости, имаше такава походка и му бяха криви краката....Дали може да е генетично или пък има възможност да се поправят нещата с упражнения..
Аз, естествено, искам пак да отидем на ортопед, но мъжа ми твърди, че съм хипохондрична по отношение на детето и че трябва да слушаме джи-пито, той най-добре знаел..
НАдявам се да чуя вашите мнения...
ПРиятен ден на всички!

Вслушай се в себе си, за да си спокойна - това е моят съвет. Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 605
Специалистът си е специалист, а джи пи-то си е общопрактикуващ лекар - нямам им много доверие аз на тях Crossing Arms

Подкрепям напълно!

# 7
  • Мнения: 177
Цитат
Аз, естествено, искам пак да отидем на ортопед
Аз мисля,че трябва все пак да отидете на ортопед - той е специалиста,а не джи пи-то Вижте тук пише за завъртане на ходилата,ако така е и при вас.yan.contact.bg

# 8
  • Мнения: 109
Благодаря ви много за отговорите. Решила съм да отидем при отропеда...Надявам се да няма нищо сериозно.
Много добре ми подействахте, благодаря ви още веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт