Конюнктиви симптоми и видовете секрет

  • 15 287
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 157
Дорис,моля не ме нападай-написала съм,че ЩЕ започнат да се изписват АБ-прочетох преишната тема,която започва идентично и се развива по този начин-препоръчва се Тобрадекс(антибиотик+кортикостероид),Тобрекс(антибиотик) като силни/слаби.
Подкрепям напълно,че темата е по-скоро вредна.
Към автора-не смятам,че трябва да ти доказвам с какво образование съм и постовете,които си получил до момента са изключително смислени-това,че ти не си съгласен с тях и не можеш да ги разбереш,говори изцяло за теб и не ти дава право да раздаваш етипети и определения,на хората,които са писали съвсем добронамнерено ooooh!
Ако искаш компетентно мнение ти се каза какво да правиш,ясно е,че трудно възприемаш обаче Laughing

# 16
  • Мнения: 11 337
Чак сега видях последните отговори в темата, която тотално беше разводнена от ДОРИС. Моля поне некомпетентни да не се намесват в темата, и да не я правят на полубоза. От никой не искам точни лечения и изписвания на антибиотици и още там каквито ги плещите.
Исках да се обсъдят, ако има такива хора по професионално самите очни секрети и видовете им. то стана като сапунка всеки да си изкаже "умните мисли" като в народното събрание - никой не разбира ама всеки се хили като напушен и говори щуротии.
....

БЛАГОДАРЯ, положих специални усилия за това.  Mr. Green

шоколадче, не те нападам помислих, че нещо пропускам.  Peace

# 17
  • Мнения: 64
Дорис,моля не ме нападай-написала съм,че ЩЕ започнат да се изписват АБ-прочетох преишната тема,която започва идентично и се развива по този начин-препоръчва се Тобрадекс(антибиотик+кортикостероид),Тобрекс(антибиотик) като силни/слаби.
Подкрепям напълно,че темата е по-скоро вредна.
Към автора-не смятам,че трябва да ти доказвам с какво образование съм и постовете,които си получил до момента са изключително смислени-това,че ти не си съгласен с тях и не можеш да ги разбереш,говори изцяло за теб и не ти дава право да раздаваш етипети и определения,на хората,които са писали съвсем добронамнерено ooooh!
Ако искаш компетентно мнение ти се каза какво да правиш,ясно е,че трудно възприемаш обаче Laughing
Празни приказки...
Аз как възприемам няма нищо общо с това което сте написали и Дорис също. Изобщо защо пишете като си нямате понятие.

# 18
  • Мнения: 6
         КОНЮКТИВИТ – РЕЦЕПТИ

1./ За конюнктивит - прави се отвара от Очанка, и се капе в очите, очите се измиват пак с тази отвара. Минава малко по бавно от капките,  но я предпочитам като метод, защото отрових детето вече с тези антибиотици. Да поясня рецептата ми я е дал хомеопат. 2./ Против конюнктивит се прави отвара от слез и прясно мляко. С отварата се прави колкото се може по- често компрес на очите. Най-много след седмица конюнктивата изчезва.                                                                       3./ Половин краставица, нарязана на кръгчета се залива с половин чаша кипяща вода. Прибавя се половин чаена лъжичка сода. От тях се правят компреси на очите 2-3 пъти дневно.                                               4./  Вари се глава от лук с две чаши вода около 20 минути. Към отварата се прибавя малко мед. Очите се плакнат с тази отвара 4-5 пъти дневно.                              5./ При възпаление на очите се препоръчва да се поставят върху тях пресни листа от къпина. Продължителност 20 минути 3 - 4 дни.                                                      6./ Правят се компреси с настойка от копър. 1 с.л. ситно нарязан копър или семе от копър се залива с една чаша кипяща вода и се оставя да престои. Компресите се правят 2-3 пъти дневно за по 10 минути.                             7./ Настъргват се сурови картофи, смесват се с яйчен белтък и се прилагат като компреси на очите.                              8./ Четири дневно върху клепачите се поставят листа от кисело зеле.                                                                                                        9./ На очите се поставя тестообразна кашица от овесено брашно и кисело мляко.                                                                 10./ 2 белтъка се ръзбъркват с половин чаша студена преварена вода и се оставят на тъмно място да престоят 40 минути. Очите се намазват със сместта преди лягане.                                                                                  11./ Сварява се едно яйце. Охлажда се, обелва се и се нарязва на две половинипо дължина и желтъкът се изважда. В едната половина се поръсва запар, а в другата прах от печена стипца. След това двете половинки се събират, връзват се с конец, поставят се в чаша със студена вода, слагат се на слъце и стоят 24 часа. на другия ден яйцето се изважда, водата се прецежда през кърпа, сипва се в шише и се съхранява на студено. Очите се плакнат с тази течност 2 пъти дневно и се налагат с компреси за 10-15 минути.              12./ При конюнктивит, блефарит, ечемик. Залейте една супена лъжица съцветия от невен с една чаша гореща вода. Завържете попарената билка 6 марля, охладете леко и наложете към клепачите.
13./ Залейте една супена лъжица съцветия от невен с една чаша гореща вода. Завържете попарената билка 6 марля, охладете леко и наложете към клепачите.
14./ Компресът от прясна извара е много ефикасен при пролетен конюнктивит: вечер се поставя върху очите, а сутрин се отмива с черен чай или борова вода.                                                                    15./ Прави се отвара от слез и прясно мляко. С отварата, колкото се може почесто, се прави компрес на очите. Най-много след седмица конюнктивита изчезва.                                                                                          16./  Веднъж седмично промивайте очите със солена вода. Няма да намалите диоптрите, то е ясно, но ще избистрите зрението си. Методът е ефикасен и при конюнктивит.

Общи условия

Активация на акаунт