Мога ли да дам чай от сена/майчин лист/ на бебо?

  • 4 815
  • 15
  •   1
Отговори
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
А ако го пия аз, дали ще има ефект върху него, а от билковите таблетки мога ли да взимам newsm78? Нещо взе много да се запича, напъва се, реве, пръцка и нищо, от 4 дни не е акал. Много е нервен и не спи спокойно. Давах сокчета, овесена вода няма ефект, от вчера е само на кърма и досега нищо само се напъва.
Изчетох предните теми, но за този чай не се споменава никъде и за това ви питам, моля дайте съвет!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да се дава на бебета над 6-месечна възраст. Ефект би трябвало да има и индиректно - ако ти я взимаш:
http://www.kellymom.com/herbal/ref/herbs_s.html

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Споменава се Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72958.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42276.0
Но, честно казано, не знам дали е разумно да му даваш на него. Сената е силно разхлабително, може би е по-добре първо да пробваш с други неща (сокове, храни...)

Храни:
В твоята диета:
- течности 2 - 21/2 литра (чайове, супи, сокове, вода)
- овесени ядки - 1-2 пъти дневно, попарени (с мед, сирене или каквото ти харесва; може и "голи", ако ти понася)
- трици - 1-2 с.л. в ядене или с кисело мляко
- фибри - в бисквити, хлябове (черен хляб, не бял!!!) и пр.
- зелени салати и разхлабващи плодове (може и сушени) - сливи, кайсии, круши и пр.
- червено цвекло - в идеалния вариант сурово на салата
- активиа

В диетата на бебето (като се съобразява с възрастта му):
- пюре/сок от сини сливи
- пюре/сок от тиква
- пюре/сок от кайсия (ако даваш)
- каша с вода от овесени ядки (в смисъл, след сваряване на ядките да остане повечко вода и заедно с нея да дадеш)
- малко трици и фибри в кашата/пюрето (ако си въвела глутен)
- сок/салата от червено цвекло
- пюре/сок от круши

# 3
  • Мнения: 599
Аз не бих дала. Има доста дра(и)стично действие, дори за върастни.

# 4
незнам дали е вярно ,но съм чувала че се привиква към тази билка

# 5
  • Мнения: 11 505
Бу е права.Опитай с храните ти е предложила.  bouquet

# 6
  • Мнения: 599
незнам дали е вярно ,но съм чувала че се привиква към тази билка
Вярно е. Но майчето едва ли мисли да дава редовно Wink Аз се придържам към съветите на Бу  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 830
При мен има доста силно действие (и бурно). Аз не бих дала.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, недей по-добре.Аз съм пила един-единствен път и ужасно ме сви стомаха SadДа не го боли и бебчето...

# 9
  • Мнения: 679
Защо не пробваш на Блевит с разхлабващия чай. Гранулиран е и няма опасност да не го дозираш точно. Предназначен е за кърмачета и бременни и върши страхотна работа.
Аз не бих рискувала с никакви билки. А овесената вода не е подходяща, ако не си захранила с глутен.

# 10
  • Мнения: 2 220
Когато беше малко бебе пих такъв чай. Просто не се съобразих, за храните внимавах, но за сената не ми хрумна, че като всичко друго преминава в кърмата... Е, 3 дни беше с болки това дете! Зорлем му докарах колики... Твоето бебе е наистина доста по-голямо, но все пак си е бебче. Пробвай по-добре по други начини, по-щадящи. И дано да се преборите с този проблем, че наистина е ужасно!  Hug

# 11
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Слава богу тази нощ ни прокара Wink. Много се напъва милото с рев и сълзи, но се пребори юнашки.  От сутринта до сега три пъти обилно, а след първия спа като пън два часа.
Сега да ви попитам как да почна с папкането. С какви пюренца, нещо по-леко и каква каша да взема да не се запича така newsm78, някаква пълнозърнеста ли?

# 12
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз не бих дала. Има доста дра(и)стично действие, дори за върастни.
Naughty

# 13
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ааааааааа,браво,че детенцето се е оправило.Може да вземеш пълнозърнеста каша на Блевит,малко гадно мирише,но беба я харесва.Гледай на пюретата да пише с разхлабващо или регулиращо действие като за начало.Редувай запичащо с разхлабващо пюре и няма да имате проблем. Hug

# 14
  • Мнения: 1 559
Аз малко късничко се намесвам. Радвам се,че нещата са се нормализирали Grinning И ние скоро имахме същия проблем - беб е от 3 дни само на кърма и Дуфалак - диетата се оказа подходящата за нас Wink Нямам представа до кога така ще я караме, но ме е страх пак да започнем твърдите храни, ще поизчакам. Появата на запек може да е непоносимост към някоя храна - може да се окаже добра идея да си записваш, ако имате ден без аки (дано вече да не ви се случва  Praynig,знам колко е гадно детенце да се мъчи) и какво сте папали този ден - така поне ще знаеш ако някоя нововъведена храна е "виновна". Дано  повече да не се сблъсквате с този проблем! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт