Диетата, с която отслабвам-желаещи да се включат?

  • 5 542
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте!

Години наред поддържам 53-55 кг на 1,68 височина и спазвам какви ли не фитнес режими-от НВД до палео до вегетарианство всичко съм минала. До скоро нямах нужда от отслабване, а само поддържане, но след като почнах противозачатъчни напълнях с 12 кг. От ужас и депресия качих още 3, които разбира се вече ги няма.

Вече спрях хормоните и остава да си върна завидната форма. Уви, не ми се чака дълго, а и не ми се броят калории. Затова си измислих моя диета, която е почти начинът ми да поддържам 55 кг преди да стана свинче Crazy Mr. Green
Методът е следният:

За закуска само плодове и кафе или чай
Обяд: салата със зехтин и по желание до 200 гр. протеини или въглехидрати или нещо сладко по желание или само плодово хранене
Вечеря: само салата, може да е овкусена

И 4 пъти кардио по 70 минути седмично

Изчислих средните калории на седмица, които се губят (грубо 6200), което значи около 1 кг мазнини и общо свалено тегло 1-2 кг на седмица.

Аз вече свалих 3 кг  за 10 дена и продължавам. Много ми се иска да отслабвам в група, но тъй като диетата ми не пасва на съответните групи, реших да създам нова. Ще се радвам на компания и споделен опит! : )
Моята цел  е да си върна визията (53 кг) до края на октомври.

# 1
  • Мнения: 4 711
Сигурна ли си, че не ти е малко хапването? Това "по желание" протеин/въглехидрат на обяд означава, че ядеш само плодове и зеленчуци иначе.

Кардио по 70 мин на тренировка?  newsm78 Това гори сигурно мускулна маса. А като не поемаш протеини или рядко, трудно ще се възстановиш.

# 2
  • Мнения: 18
Сигурна ли си, че не ти е малко хапването? Това "по желание" протеин/въглехидрат на обяд означава, че ядеш само плодове и зеленчуци иначе.

Кардио по 70 мин на тренировка?  newsm78 Това гори сигурно мускулна маса. А като не поемаш протеини или рядко, трудно ще се възстановиш.



Здравей!

По жлание значи, че си избирам задължително едно от изброените неща, но до 200 грама (е, шоколадът не бива да е 200  Laughing, но примерно сладкиш) или вмсто салата плюс нещо ям само голяма плодова салата. За вечеря само зеленчукова салата със зехтин или авокадо.

Преди се хранех точно така години наред, само че не си слагах ограничения в количеството на стабилното хранене на обяд и слагах по някое месце във вечерната салата.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 4 711
Аз се храня почти като твоето преди, но сутрин ям овесени трици, кисело мляко, малко кашкавал  Blush

# 4
  • Мнения: 18
Аз се храня почти като твоето преди, но сутрин ям овесени трици, кисело мляко, малко кашкавал  Blush

Ами доста здравословно значи. Моят проблем е, че не мога да се понасям в сегашното ми състояние и искам да  видя бързо резултат, като обсебена съм, като се погледна в огледалото не мога да се позная-никога не съм била толкова тежка и ми е трудно. За да не изпадна в криза, трябва да чувствам някаква надеждност на дитата, но и възможност да си хапна едно парче каквото ми се иска. Затова 90 дневната ми се струва прекалено трудна, понеже никога не можеш да избереш какво ти се яде днес, а трябва да спазваш ротация или да приключиш след 90 дена. Аз ще я спазвам докато не си обуя старите дънки  #2gunfire Mr. Green

Силно се надявам на компания, ама ако никой не се навие, ще го карам сама, какво да се прави.  Hug

# 5
  • Мнения: 82
200 гр. сладкиш може да бъде успешно заменен с една печена пилешка пържола, порция кафяв ориз, черен хляб - едновременно дава много повече ситост, а и няма да лишите организма от важни вещества.

# 6
  • Мнения: 4 500
Много ти е грешна диетата и ти казвам веднага защо:
1 - Не закусваш както трябва
2 - 6200 не горят 1 кг мазнини. Трябва да са 9000 калории дефицит, за да ги изгориш мазнините.
3 - Това безумно кардио не гори мазнини, а трупаш мускална маса
4 - А пък обяда да не говорим.....И това сладкото го махни изцяло
5 - 3 кг за 10 дни не е добре - за да отслабнеш качествено трябва да смъкваш по 500 гр на седмица мазнина, тоест 4500 калориен дефицт
Лесно ще смъкнеш 12 кг за 2 месеца примерно, но лесно ще ги върнеш после. Можеш да си сигурна.
Освен това не е ясно дали олекваш сега, защото гориш мазнини или това са просто загубени течности.
Аз имам да смъкна 2-3 кг, висока съм 165 см и трябва да стана 55-56 кг, за да ми е екстра на мен.
От 20 дни вървя на ден по 7-8 км, засичам си с приложение - това прави загуба на 250 калории само от ходене. Отделно си спестявам да изям вафла/шоколад/кексче.
Така на ден тялото ми изпитва калориен дефицит от грубо 500-600 калории. Това е 1.5 кг мазнина на месец.

# 7
  • Мнения: 18
1 kг е 7000 калории, но 1 кг загубени мазнини е много повече общо загубено тегло.
Сладкото не бих го махнала изцяло, защото аз и без това ям сравнително здравословни сладки неща. Ти защо ядеш вафли?  Laughing

Изобщо мерси за съветите ти, но определено не са основани. Закуската не е задължителна. Отслабването е въпрос на загубени калории, но за да не ги брои човек, може да си измисли структуриран режим, който да е здравословен и задоволяващ, за да може да се спазва до постигане на теглото.

Освен това не мисля, че ще успея да махна 12 кг за 2 месеца, а за поне 3, реалистично за 4 с всички застои като падна под 58 и ми останат 5 кг. Все пак 53 кила на 168 е доста малко и последните мазнини се свалчт адски бавно.

С най-добри чувства bouquet

Като гледам ще си правя диета сама  Mr. Green Нищо, поне опитах.

Последна редакция: пт, 17 юни 2016, 21:19 от madama_drama

# 8
  • Мнения: 4 500
О, аз също с най-добри чувства. Пожелавам ти постоянен резултат.

# 9
  • USA
  • Мнения: 2 140
Има тема на отслабващи момичета, които се отчитат редовно и са на различни диети. Защо ти трябва някой да започне точно пък твоята "диета"?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=922654;topicrefid=20

# 10
  • Мнения: 1 306
Кардиото ти 70 мин седмично ли е или 70 мин на тренировка ?

# 11
  • Мнения: 18
Ok, благодаря за съвета, ще се включа в някоя обща тема. Мислех си, че някой може да хареса моя начин, все пак е по-лесно, когато хората са на една диета иначе се получават дискусии като по-горния пост относно закуската, сладкото и тн.

Деси, кардиото ми е 70 на тренировка, но всеки си решава колко да прави. При мен е по навик 70 минути. Ако правиш на всяка трнировка 10 мин отгоре (60 плюс 10), на края на седмицата имаш почти безусетно минимум половин тренировка повече.  Party

# 12
  • Мнения: 29 269
 Nefertarri, смъква ли се тегло с ходене пеш и неядене на вафла/кексче? Честно да си кажа, не съм много по фитнеса, а пък диетите са ми малко далечни. Опитвам се да огранича яденето и ходя пеш. Да очаквам ли ефект или да не се тормозя излишно... Mr. Green Crazy

# 13
  • Мнения: 237
А защо не си продължи НВХ?
Кардиото с умерено натоварване ли е или редуване на бавен и бърз тепм?

И аз мисля, че се храниш прекалено малко. От една страна можеш да минеш на икономичен режим и да спреш да гориш калории, както се случва на всички, но особено при силно рестриктивните диети. От друга страна неядене+ физическо натоварване увеличават стреса на организма и чувството за глад, което някойден може да обърне нещата и да имаш периоди на компулсивно хранене и ефект йо-йо...
Аз лично  отслабнах 10 кг за 5 месеца и половина с нисковъглехидратно хранене -идеите взех от зоната и НВХ. Щях да съм оволна и на 7 кг, но продължих да си отслабвам неусетно без да се старая особено. Просто свикнах да ям така. Важното е човек да разбере кое го кара да пълнее - това в най-общия случай са въглехидратите и високите количества инсулин, които отделяме с неправилно многвъглехидратно хранене

# 14
  • Мнения: 18
Нвд не ми харесва заради прекомерния прием на месо, както и въглехидратите сами по себе си не водят до пълнеене, ами калориите. Максимум може да задържиш вода от тях, но ако не се тъпчеш, са здравословни.

Общи условия

Активация на акаунт