Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 юни 2016, 15:22 ч.

Мързеливо око

• 8 757
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
На нас ни казаха,че в часовете когато носи  лепенката да играе на таблет,лаптоп или да оцветява,защото тогава окото се упражнява в наблюдаване на малки детайли.

# 16
Аз също съм с мързеливо око и всичките лекари, при които съм ходила, са ми казвали, че не се лекува. Може да се направи операция с лазер и да се изчисти диоптъра, но не самият диоптър е проблема на окото. Същото е и с очилата, при мен диоптъра е около 4, но със стъкла с 4 диоптър, аз продължавам да не виждам.
Така че, консултирай се с лекар, но при условие, че няма да виждаш чисто след операцията, според мен няма смисъл да се прави. А и не е никак евтино.

Как така хем си с правилния диоптър,хем не виждаш?Смени лекаря.
Както вече казах, проблемът на "мързеливото око" не е диоптъра. Сменила съм много лекари. Има много материали в интернет по въпроса.

# 17
  • София
И моя син е с мързеливо око, във Визус (София) препоръчаха някакви светлинни терапии, правихме ги, но не съм сигурна в ефекта им. Никъде в интерент не можах да намеря мнение за тях (по чужди сайтове също), ще трябва да го заведем сега на контролен да видим какво е положението, но и на нас казаха, че докато е с лепенка може да играе на таблет, за да го напряга. Светлинните терапии ни казаха, че имали много добър ефект, влиза в една тъмна стаичка и го светкат, като преди това са му
 разширли зеницата. Може и това да се пробва.

Общи условия

Активация на акаунт