Бебешка близнашка тема XXVI

  • 53 755
  • 785
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 080
Чувала съм, че при момченцата коликите са по-силни. Нямам база за едновременно сравнение, но мисля, че е вярно. Надали е от преяждане.

# 46
  • Мнения: 1 503
В началото всички ме съветваха да им създам режим,на 3 часа да си хапват.Е добре ама с думи не мога да опиша какво се случва ако е гладен Яската и не му дам.Лошото е,че е гладен на всеки два часа,опитах да му дигна грамажа ,че да не съм по цял ден с шише в ръка ама не си го изяжда.Някои имал ли е подобен проблем?   

# 47
  • Мнения: 13 929
Софинка, колко са ти големи дечицата и по колко им даваш?

# 48
  • Мнения: 1 503
на 2 месеца и 21 дни Wink Мая си хапва по общо с водата и праха-100гр,на 3 часа средно и дори понякога остава,но пък тя пие много чайче.Яската отдавна е на 120,което с праха и водата става около 135гр.На 2 часа,рядко на 3.   

# 49
  • Мнения: 13 929
Моите днес станаха на 3 месеца Simple Smile
Имат 5 хранения по около 120 грама. Моят съвет е да махнеш водата, не е хранителна а само им пълни стомахчетата. Разбира се ако я даваш в чист вид, напр.чая. Аз чай още не съм давала.

Последна редакция: чт, 14 юли 2016, 00:59 от amini

# 50
  • Мнения: 1 503
Вашите с какво тегло са сега? Ами Мая е леко запечена и водата и помага,а Яската и без това не го вълнува нищо освен мляко.Каквото и да му покажа или пусна,и на клоун да се правя му привличам вниманието за минута две и толкова,до като Мая следи с поглед и се вриза с широко отворени очи към всичко,и не хленчи.   

# 51
  • Мнения: 1 503
Бяха половин месец в болницата,дни от тях в кувиоз.Яската още тогава не си чакал 3то часа.Ама там няма съжаление..в резултат на големия рев си го взехме с хвръкнало пъпче.Та сега и него лекуваме.А за Мая ми казаха да и настоявам да си хапва,че тя е голяма поспалана.   

# 52
  • Мнения: 13 929
Девойката е 5100, а младежа 4750, по 56 см са и двамата. Подобна е ситуацията и при нас. Та се заглежда по играчките, плаче рядко, докато той не ги отразява и е постоянен рев.

# 53
  • Мнения: 1 503
С какво тегло се родиха? Ние бяхме малки по 2 кг,и спаднаха.Взехме си ги по 2.100.На предната консултация Яската беше 4.400 а Мая 3,700 и ръст 52см.Родиха се идентични ама вече не.   

# 54
  • Мнения: 13 929
Родиха се 2600 момиченцето и 2300 момченцето. В кувьоз не са стояли, родих в 38 седмица  Grinning

# 55
  • Мнения: 1 503
Аз пък какво ви питам,то си ви пише колко са големи.Ама чак сега видях,моя подпис не става.Btw всички теми за близнаци и поредени са леко спрели.Явно само аз все имам питане.   

# 56
  • Мнения: 13 929
Наистина не са много активни.
Ако увеличаваш грамажа прави го по малко 15 мл примерно. Съвсем нормално е да не изяждат всичко всеки път. А момченцето може да плаче от друго.

# 57
  • Мнения: 3 213
Моите бебета пък винаги са вървяли с еднакво количество храна, но забелязвам, че понякога, като им се наруши режимът, започват да си искат през 2 часа и то едновременно. Старая се да ги храня с разлика от 1 час, за да мога да имам въздух между двамата и да не се тръшка единия, докато храня другия. Само че, не винаги се получава. Случва се да закъснея малко с първия, а втория решава да хапне 15 мин по-рано примерно и така разликата се размива. Иска ми се да ги храня само, когато си поискат (като ревнат), но ме е страх, че може да огладнеят едновременно и като съм сама, става страшно. Ревът от глад е неутешим - съдират се просто и не мога да издържам, а лекарството им за колики Колийф трябва да престои в млякото 15 минути. Все още се чудя как да се организирам, така че да избягвам тези тегави моменти.  newsm78 Приемам съвети и идеи от по-опитните близнашки мами.  Blush

# 58
  • Мнения: 1 503
Детето си му личи,че го мори глад.Лапа си ръчичките,суче завивка одеало и каквото намери..веднъж и ръчичката на Мая.Хвърля залъгалката на метри, и правим разлика от чая и млякото..хяхя   

# 59
  • Мнения: 1 503
KittyCatty,много сте права за неутешимия рев и дрането.Майките на момченца,може да се включат ако са имали проблеми с пъпчето.На Яската трябва да му назначим само за него един гледач.Винаги предварително трябва да съм готова с млякото,съобразено с това,че трябва да се пие до 1 час,да не го оставям да плаче изобщо...което да ви кажа ме мори доста.А и много обича на ръце.А и аз приемам всякакви съвети.   

Общи условия

Активация на акаунт