Моята тъжна история!

  • 42 841
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте на Всички! Искам да ви споделя моята болка и тъга.Прочетох всички истории в групата и видях,че има много майки,които са изгубили дечицата си.Ще ви разкажа моята история на кратко.До скоро бях най-щастливата бременна жена,очакваща първата си рожба.Бременноста ми вървеше нормално без никакви проблеми,термина ми беше за 29 този месец,но моята принцеса избърза и на 7-ми се роди,но за съжаление живя само няколко часа.Всичко стана толкова бързо,както й нямаше нищо,така изведнъж ми съобщиха че бебето е много зле и няма да живее.Светът ми се срина,от този момент не знам дали е нощ или ден.Нямам сили да живея.Сега чакаме резултата от аутопсията,казаха само че се съмняват за вроден дефект на сърцето.Не мога да си простя,че детето ми го няма вече.Крепи ме мисълта само за друго детенце,само това ми дава сила да живея.Извиняваите ако съм ви отегчила с моята история,знам че има много други за съжаление,като мен,просто исках да споделя за да ми олекне.

# 1
  • благоевград
  • Мнения: 34
Савина0303 Много съжалявам за загубата ти. До болка ми е познато какво е да загубиш първата си рожба. Няма какво друго да ти кажа освен да бъдете много силни.Подкрепяйте се, и така по-бързо ще мине времето за изчакване и в един момент ще бъдеш бременна отново и дори ще се питаш кога мина това време. Живи и здрави само. Но надеждата да гушкаме живо и здраво бебче е по-силна от всичко. Прегръдки.

# 2
  • Мнения: 77
Много Благодаря за подкрепата,наистина в този труден момент е хубаво даа я имаш

# 3
  • Мнения: 2 472
Подкрепа от още една майка, родила мъртвото си дете.
Савина, миличка, напълно те разбирам, прегръщам те и страдам с теб...
Но, помни! Ще дойде ден, в който ще плачеш от радост като гушнеш живото си и здраво дете и ще искаш още и още деца, за да запълниш поне малко загубата, която имаш! Желая ти го от сърце! Hug

# 4
  • Мнения: 77
a_tita думите ти наистина са прекрасни.Дай Боже всички,които сме загубили дечицата си да изпитаме това неописуемо чувство да станем отново майки на едни неверотни дечица

# 5
  • Мнения: 3 166
Савина, съжалявам за преживяната загуба! От опит знам, че каквото и да кажа, няма да олекне! Нужно е време. Не че то ще те накара да забравиш. Ще те научи как да приемеш загубата.  Ще дойде ден, в който неусетно ще започне нов етап от живота ти - свързан с мечтата за нова бременност и така желаното бебче. Когато гушнеш това бебче, а то със сигурност ще стане един ден, животът ти ще придобие смисъла, който сега изглежда изгубен. Говоря от опита на жена изгубила две бебета заради скрита инфекция - момиченце, което почина след раждането и момченце, което почина в мен. Днес се радвам на две прекрасни деца и благодаря на Бога за тях. Вярвам, че и при теб този ден ще дойде. Не губи вяра и ти! Hug Насреща сме, когато имаш нужда да говориш!

кога излизат резултатите от аутопсията?

# 6
  • Мнения: 77
Благодаря за подкрепата и много съжалявам за твоята загуба.Мъката наистина е много голяма,човек много трудно се възстановява след такава загуба.И аз точно не знам кога излизат резултатите защото когато попитам те казват другата седмица,само отлагат.Но така е в нашата държава.

# 7
  • Мнения: 3 166
Попитах, защото от опит знам, че е добре да имаш тези резултати, колкото и тежки да са. Първо, защото отговарят на  въпроса защо се е случило. Второ, защото може да те насочат към необходими изследвания и така да се работи за безпроблемна следваща бременност.
А за емоционалното възстановяване - наистина е нужно много време. Но, вярвай ми, със сигурност ще дойде ден, в който животът отново ще има смисъл. Прегръщам те силно! Hug

# 8
  • Мнения: 77
Да аз точно затова само звъня и питам за документите,защото искам да разбера защо моето момиченце почина и искам да си направя нужните изследвания за да не се повтори

# 9
  • Мнения: 199
savina1303 Много съжалявам за загубата ти.  Hug Нашите резултати си получих след повече от месец.Дано при теб не е така.

# 10
  • Мнения: 77
Здравейте,днес получих резултатите детенцето е имало синдром на Даун ,сърчицето му се е било развило на половина затова и е починало,защото не са можли да го увладеят.Лекарят при който ходих да консултация и на фм не е огледал изобщо тези неща.Много съм тъжна,страх ме при втора бременост да не се случи същото.В рода ми няма такива аномалии,но казват че това се получава при оплождането.Но никои не ми каза какви изследвания трябва да и направим с мъжа ми преди да решим да правим опити.Моля някои от вас ако знае нека да сподели.Благодаря ви от сърце за подкрепата

# 11
  • Мнения: 1 935
Савина, прегръщам те. И аз съм майка на едно ангелче. Тъжно е и е трудно. Страх, гняв, вина, тъга и усещането, че не просто не знам как да продължа живота си, а и не знам дали искам да го продължа...  Всичко това е част от болката. Много жени са преживели загуба и са намерили сили да продължат, ще намерим сили и ние.
Можеш да напрвиш консултация с генетик в национална генетична лаборатория  в Майчин дом, консултацията е безплатна и на много добро ниво. Там най-добре ще те насочат какви изследвания може да направите. До колкото знам някой двойки правят изследването кариотип, то може да посочи наличието на генетични предпоставки за хромозомни проблеми. Но мисля, че често синдрома на Даун се случва случайно. Съществува Пренатест, който се прави в много ранна бременост, има варианти с хорионбиопсия, амниоцинтеза, а има и възможност за зачеване с предимпалтационна диагностика. Медицината е напреднала... не се тревожи за следваща бременост.
В тежки мигове си повтарям - "Най-тъмно е преди зазоряване". Кураж.

# 12
  • Мнения: 77
Много Благодаря наистина за силите,които ми давате.Много съжалявам за всички майки,които са загубили дечицата си.Няма такава болка,не може да се сравни с нищо.Трябва да продължиме напред,но е много трудно.А искам да попитам понеже аз не съм от София трябва ли да се обадя някъде за час,за този генетик,защото знам че има само в Майчин дом.Мила стеличка знам,какво чувстваш,защото и аз не знам дали искам да продължа,но трябва да сме силни,нямаме избор

# 13
  • Мнения: 1 935
Ето това намерих като информация
- Националната Генетична Лаборатория се намира на 14 етаж на СБАЛАГ "Майчин дом", София, ул.Здраве 2.
На етаж 2 на ниското тяло на СБАЛАГ "Майчин дом" (кабинет 212) се намират регистратурата, манипулационната, получаването на резултати и кабинетът за генетични консултации.
- Работното време с пациенти е от 8:30 до 14:00 ч.
- Телефони за контакт: 02 9172 468; 02 9172 469.

Ние отидохме на място сутринта, почакахме малко и ни приеха за консултация, не сме записвали час, защото ни казаха, че не записват. Консултира ни  Проф. Савов - обясни ни всичко и е добър човек. На няколко пъти ми се е налагало да му звъня след консултацията и винаги ни е съдействал. Иначе генетици има и на други места.

Успех.

# 14
  • Мнения: 77
Много Благодаря за информацията Hug

Общи условия

Активация на акаунт