в 8 г.с. тепърва се развива ембрион

  • 10 362
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте, моят случай е следния:
Последният цикъл ми беше на 17.04 , на 23.05 ми беше потвърдена бременноста , със плоден сак и жълто мехурче. Пет дена по- късно имах леко зацапване отидох на преглед плодния сак си растеше докторът ми изписа утрогестан и Нош Па + аз си пиех фолиева киселина. На 14.06 ми каза пак да ида ,оказа се ,че има само плоден сак без ембрион и спряло развитие ,каза да изчакаме една седмица и да ида на 20.06 (вчера) ,установи се че има ембрионално развитие ,тепърва започва да се развива ембрион без пулс.

Моля ако има някой със сходен проблем да пише, много ще съм благодарна. Това ми е първа бременност и ми доста странно първо няма после има ,и въобще не знам какво се случва.

Благодаря

# 1
  • Мнения: 874
Сигурна ли си за гестационната седмица? При мен чак 1-2 седмици след закъснението се установи бременност и след още 1-2 седмици се установи пулс, но не се знаеше кога точно ми е била овулацията, така че реално не знам коя седмица е било Wink

Бих те посъветвала след 1-2 седмици пак да отидеш на преглед (може и при друг лекар, за второ мнение)

# 2
  • Мнения: 11
По вагиналния ехограф се водя 7 г.с. , а уж съм вече в 9 , нещо хич не са ми ясни тези седмици как се изчисляват, и да сега ще ходя на още един доктор за второ мнение. но всичко ми е някак нереално. 
Прочетох една камара мнения и статии за кухо яйце и мислех ,че моя случай е такъв ,ама вчера докторът ме хвърли в размисли. Ако се развие ембриона и се появи пулс това нормално ли е ? Не е ли късно?
Просто не знам какво да мисля Sad

# 3
  • Мнения: 68 643
На мен ми беше казал АГ-то, че имам кухо яйце.. единственото кухо, което се оказа налично, беше кратуната му #2gunfire
Кухото яйце е на 5 г., жив и здрав да ми е.
Незнам какво мерят и колко внимават в това, което им казва пациента, но подобни грешки много...
Сега не помня по седмици как се развиха нещата, но щом при теб се е видял сърдечен ритъм, значи всичко е ок..

# 4
  • Мнения: 11
На мен ми беше казал АГ-то, че имам кухо яйце.. единственото кухо, което се оказа налично, беше кратуната му #2gunfire
Кухото яйце е на 5 г., жив и здрав да ми е.
Незнам какво мерят и колко внимават в това, което им казва пациента, но подобни грешки много...
Сега не помня по седмици как се развиха нещата, но щом при теб се е видял сърдечен ритъм, значи всичко е ок..

При мен все още няма пулс,сега чакаме да видим дали ще се развие още и дали ще се появи пулс

# 5
  • Мнения: 874
Ако не си сигурна, че цикълът и овулацията са ти редовни не е късно Simple Smile Може да си имала по-късна овулация и съответно по-късно да се е оплодила и захванала яйцеклетката Wink

Стискам палци всичко да е наред!

# 6
  • Мнения: 68 643
Да, видях после....
Може да трябва време още..
Задължително второ мнение, ако нещо те притеснява. Че и трето Peace

Аз бях записала час при друг АГ специалист, но впоследствие се чу пулс - на прегледа, когато трябваше да уточним подробностите за аборта Tired

Тогава четох много за кухо яйце, и се оказа, че е често срещана диагноза - и то грешна!

# 7
  • Мнения: 11
Да, видях после....
Може да трябва време още..
Задължително второ мнение, ако нещо те притеснява. Че и трето Peace

Аз бях записала час при друг АГ специалист, но впоследствие се чу пулс - на прегледа, когато трябваше да уточним подробностите за аборта Tired

Тогава четох много за кухо яйце, и се оказа, че е често срещана диагноза - и то грешна!

Много се надявам да се случи нещо такова , а не да уточнявам аборт.
Записала съм час за второ мнение .

Благодаря много Simple Smile

# 8
  • Мнения: 68 643
Дано, стискам палци и аз Peace

# 9
  • Мнения: 11
Благодаря Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 475
Може би си с късна овулация, може да не е хубава апаратурата на лекаря при който си била.. Почакай още седмица. Аз имах подобен случай, не баш същият, но притесненията ми бяха сходни. Когато забременях 1вият път, получих кървене в 6 г.с. (все още не бях ходила на преглед) и отидох директно в спешното в МД . Там ми казаха, че плодния сак отговаря на седмицата, но ембриона не бил развит и нямало да го бъде. Предложиха ми да ме приемат за кюретаж, аз отказах. Настроих се, че правя спонтанен аборт и чаках да се изчистя сама, но след след 2 седмици отидох на преглед и  чухме и видяхме сърдечна дейност. Сега си имам едно прекрасно 3-годишно сладкишче.
Не се отчайвай, има голяма вероятност всичко да е наред.

# 11
  • Мнения: 11
Благодаря на всички нямате представа колко добре ми действат вашите мнения
.
Надявам се и аз скоро да се похваля с добра новина .   

# 12
  • Мнения: 68 643
Може би си с късна овулация, може да не е хубава апаратурата на лекаря при който си била.. Почакай още седмица. Аз имах подобен случай, не баш същият, но притесненията ми бяха сходни. Когато забременях 1вият път, получих кървене в 6 г.с. (все още не бях ходила на преглед) и отидох директно в спешното в МД . Там ми казаха, че плодния сак отговаря на седмицата, но ембриона не бил развит и нямало да го бъде. Предложиха ми да ме приемат за кюретаж, аз отказах. Настроих се, че правя спонтанен аборт и чаках да се изчистя сама, но след след 2 седмици отидох на преглед и  чухме и видяхме сърдечна дейност. Сега си имам едно прекрасно 3-годишно сладкишче.
Не се отчайвай, има голяма вероятност всичко да е наред.

Ей такива случки са доста често срещани Peace

# 13
  • Мнения: 874
всичко се случва... при мен на първата седмица от закъснението изобщо не се видя плоден сак, а само киста... и бях решила, че затова ми закъснява (лекарката също не беше сигурна дали има бременност, още повече, че и тестовете бяха отрицателни) ... но след още 2 сецмици вече се видя, че има бременност

# 14
  • София
  • Мнения: 4 122
Според мен не се впрягай от сега. Много е вероятно да не е така както ти мислиш.
Напълно е възможно овулацията да ти е била късна. А и това, което смяташ ти може да не е правилно.
Отиди на още един преглед и виж там какво ще ти кажат.

Общи условия

Активация на акаунт