Пържени филийки

  • 80 043
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 929
На мен винаги ми стават такива. Ако пържиш само с яйца, няма начин да не станат по този начин.
И при мен е така. Просто филията трябва да е хубаво натопена в яйцето и преди да я сложиш в олиото да се пържи, да не я изцеждаш, а топиш и веднага хвърляш в тигана. Влакънцата се получават именно от това, което се стича отстрани.

# 31
  • Мнения: 2 617
Разбиваш с вилица 3-4 /примерно/ яйца с малко сол. Топиш филиите в мляко, после яйце и пържиш.

благодаря, Вери!  Peace

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Накой пробвал ли е в микровълновата, че ми стана интересно?

# 33
  • Мнения: 1 794
Според наличието на продукти в хладилника ги правя с повече или по-малко яйца. Но задължително разбъркани с прясно мляко. Иначе много яйца гълта, ако няма мляко - 1 филийка - 1 яйце.
Стават разкошни. Сол не слагам, нито брашно. Ядем ги със сладко, мед или захар. Или със сиренце.

Разбивам 2-3 яйца с чаша мляко. Топя филийките и пържа в тиган с олио на дъното. Не плуват в олио. Стават мекички и от тех висят конци.

# 34
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
В разбитите яйца слагам лъжичка захар и прясно мляко.

# 35
  • Мнения: 271
Днес пробвах освен яйце да сложа и прясно мляко. Станаха толкова меки и крехки...... Малката и съпруга ми много го харесаха, но аз ги обичам по-жилавки.

# 36
  • Мнения: 1 271
мазнината трябва да е силно загряна за да станат с власинки
  chef

# 37
  • Мнения: 2 152
Баба ми е казвала, че задължително в яйцата трябва да се сложи и сода за хляб.Така стават хрупкави и "държат" яйцето. Peace

# 38
Аз пък слагам яйца вода вания канела и към тази смес прибавям течност от сода за хляб и отцет това и става много много хубаво а който иска да има такива реснички просто да залее останала смес в.ху филийките  Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз ги правя като Лео. Когато имам време и настроение, режа на триъгълничета хляба и махам кората. Перфектно стават с хляб Резина, бял.

На Боровец ядох едни такива пържени филийки, и там ми казаха , че така ги приготвят.
Освен мляко и яйца, в сместа слагат и малко пудра захар и ванилия.

# 40
  • Мнения: 2 942
Аз ги правя само с  франзела, която нарязвам от предната вечер на филийкии, оставам да изсъхне - и след това само топя в прясно мляко и след това в яйце. Хлябът  трябва да е сух - и наистина непрекъснато доливам мляко, че и яйца даже...

# 41
  • Мнения: 3 036
Аз правя страхотна закуска по подобие на пържени филийки:
Режа две филий от хляб,но не до долу - оставям ги съединени.
Слагам едно парче кашкавал между тях, поръсвам със самардала,да стане като сандвич.
Разбивам си две яйца,в отделна купа прясно мляко и брашно.
Топя в яйцата,после в млякото после в брашното и пак в яйцата.
Става страхотно.
Тази рецепта е от Бон Апети и е много вкусна.

# 42
  • Мнения: 9 107
Аз правя страхотна закуска по подобие на пържени филийки:
Режа две филий от хляб,но не до долу - оставям ги съединени.
Слагам едно парче кашкавал между тях, поръсвам със самардала,да стане като сандвич.
.............
Тази рецепта е от Бон Апети и е много вкусна.

Аз слагам и парче колбас/шунка при кашкавала. И ги правя така от доста години - когато и Бон апети го нямаше още  Laughing Топя в прясно мляко и яйце - понякога разбити заедно, понякога - поотделно




# 43
  • София
  • Мнения: 10 858
Пепчо, Деска, тези варианти ще ги пробвам  Peace

# 44
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
pep-4o, и аз ги правя така откакто видях твоя публикация някъде за този вариант!  Peace
Наистина са много вкусни!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт