Какво ви изписват за гнойна ангина?

  • 62 027
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 262
На нас досега винаги са ни изписвали Оспен или Оспамох, а сега ни изписаха Клацид и ми стана много чудно. На някой да са му изписвали Клацид за ангината?

# 1
  • Мнения: 1 187
До колкото знам за гнойна ангина най-подходящи са пеницилиновите антибиотици. На нас са ни изписвали само Оспен. Бързо да оздравявате!  Hug

# 2
  • Мнения: 3 042
На дъщеря ми изписваха обикновенно Оспексин при гнойна ангина.

# 3
  • на пистата
  • Мнения: 5 832
клацида е малко по силен антибиотик, може би са ви го изписали, защото има повече налепи, не знам ,но и на нас винаги за гнойна са ни исписвали пеницилинови АБ,но от 2 год да чукна на дърво не сме боледували а преди какво ли не сме прекарали и пили че май и аптека можех да отворя, сещам се че клацид сме пили но точно за какво ooooh!бързо оздравяване и пожелавам на всички да има по малко теми точно тук.

# 4
  • Мнения: 262
благодаря за ифото, дано само да не се окаже че този АБ не е бил подходящ и да се наложи да пием друг, че малко се усъмних тоя път, но дано да бъркам и аз пожелавам да има по-малко теми тук че "аман" от болести вече

# 5
  • Мнения: 14 654
за гнойна ангина ни изписват оспамокс или оспексин,но не ги купувам.

# 6
  • Мнения: 262
за гнойна ангина ни изписват оспамокс или оспексин,но не ги купувам.


ами какво даваш тогава как се лекувате защото ние сме и с 38 Т а и много го боли гарлото

# 7
  • Мнения: 295
Клацида са ни го изписвали за пневмония .За ангина дурацеф  оспамокс.На нас ни правят антибиограма и каквото покаже там .Най добре и на вас да направят тя става за три дни .

# 8
  • Мнения: 1 111
  Гнойната ангина без антибиотик е малко трудно да се излекува, на мен ми изписваха Оспексин, не знам защо , но бил за предпочитане пред Оспамокса, а колкото до Клацида, то сега е модерно да се изписват скъпи лекарства.../всъщност не знам колко струва точно/
  На мен Оспексина ми го изписаха с безплатна рецепта/така било за децата до 3 г. май/

# 9
  • Мнения: 262
ооо супер вие при кой лекар сте

# 10
  • София
  • Мнения: 98
За гнойна ангина ни изписват Аугментин или Зинат. Оспамокс-ът и Оспексин-ът се смятат за не чак толкова добре пречистени. Първите два естествено са по-скъпи и не ги изписват с безплатна рецепта. Клацид-ът по принцип го дават за плевмония, но и той е широспектърен. Скорошно оздравяване.

# 11
  • Мнения: 71
За гнойна ангина са ни изписвали само Аугментин, Клацида ни го изписаха когато бяхме с пневмония, а Зината когато имахме бронхит. Клацида е доста силен АБ, но Аугментина доколкото знам се приема с разлика не по-малко от три месеца от предишния прием.
Скорошно оздравяване!!!
 Whistling

# 12
  • Мнения: 14 654
за гнойна ангина ни изписват оспамокс или оспексин,но не ги купувам.


ами какво даваш тогава как се лекувате защото ние сме и с 38 Т а и много го боли гарлото
ако не кашля ,освен високата Т и много възпаленото гърло,не му давам никакво лекарство,обикновено за 24 часа Т спада , ако е под 39 не му давам понижаващи лекарства.повече течности , хубаво завиване и гърлото минава за два - три дни.ако започне да кашля-тогава вече може и лекарства

# 13
  • Мнения: 1 942
за гнойна ангина ни изписват оспамокс или оспексин,но не ги купувам.


ами какво даваш тогава как се лекувате защото ние сме и с 38 Т а и много го боли гарлото
ако не кашля ,освен високата Т и много възпаленото гърло,не му давам никакво лекарство,обикновено за 24 часа Т спада , ако е под 39 не му давам понижаващи лекарства.повече течности , хубаво завиване и гърлото минава за два - три дни.ако започне да кашля-тогава вече може и лекарства

radeto - вие май не сте карали ангина така както описваш ...  newsm78 Нелекувана ангина поврежда сърцето и други органи.

Боби прави ангина след ангина от миналата зима /до тук 6 пъти/. Ходихме да вземат секрет и да направят антибиограма /така ли се пишеше  newsm78/, но за да се застраховахме отидохме в 2 лаборатории и дадоха 2 различни отговора и препоръки за антибиотик.

# 14
  • Мнения: 1 564
  Гнойната ангина без антибиотик е малко трудно да се излекува, на мен ми изписваха Оспексин, не знам защо , но бил за предпочитане пред Оспамокса, а колкото до Клацида, то сега е модерно да се изписват скъпи лекарства.../всъщност не знам колко струва точно/
  На мен Оспексина ми го изписаха с безплатна рецепта/така било за децата до 3 г. май/
--------------------------------------------------------------------------------------------
И ние така,само че без безплатната рецепта.

# 15
  • Мнения: 14 654
лекарската диагноза беше гнойна ангина,аз не си измислям болести ,за да се забавлявам.антибиограма ни направиха в една частна лаборатория,където съм сигурна че са добри.макар че личната лекарка изписва наизуст антибиотиците.а сърцето се поврежда не като се разболееш,а когато дълго време не се излекуваш.като дете съм карала безброй пъти гнойни ангини ,но сърцето ми е съвсем здраво

# 16
  • Мнения: 468
Аугментин, Зинат, Сумамед - зависи от хода на заболяването и от това преди колко време какво е назначавано.

# 17
  • Мнения: 2 732
за гнойна ангина ни изписват оспамокс или оспексин,но не ги купувам.


ами какво даваш тогава как се лекувате защото ние сме и с 38 Т а и много го боли гарлото
ако не кашля ,освен високата Т и много възпаленото гърло,не му давам никакво лекарство,обикновено за 24 часа Т спада , ако е под 39 не му давам понижаващи лекарства.повече течности , хубаво завиване и гърлото минава за два - три дни.ако започне да кашля-тогава вече може и лекарства

radeto - вие май не сте карали ангина така както описваш ...  newsm78 Нелекувана ангина поврежда сърцето и други органи.

Боби прави ангина след ангина от миналата зима /до тук 6 пъти/. Ходихме да вземат секрет и да направят антибиограма /така ли се пишеше  newsm78/, но за да се застраховахме отидохме в 2 лаборатории и дадоха 2 различни отговора и препоръки за антибиотик.
Така ли и при вас ли са излезли различни резултати  #Crazy-аз се бях притеснила че само на мен се случват такива неща ooooh! Tired

# 18
  • Мнения: 599
Не всяка нелекувана ангина поврежда сърцето! Вероятно Силвето има предвид ревматизъм, който е мноооого рядък в днешно време и е усложнение на стрептококовата ангина. Добре е да се направи посявка и антибиограма  Peace

# 19
  • Мнения: 262
Я ми кажете на някой друг да са изписвали такива безплатни лекарства, защото на нас досега никога, а и доколкото знам май вече няма такова нещо от много години. Я ме светнете, моля
Ji я кажи при кой лекар ходите че ви изписва безплатни лекарства

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 527
ние сме при ангелова в света софия и винаги ни е изписвала оспамокса и аугументина с намаление.доплащах окололев и нещо за оспамокса

# 21
  • Мнения: 262
ние сме при ангелова в света софия и винаги ни е изписвала оспамокса и аугументина с намаление.доплащах окололев и нещо за оспамокса

За Бургас ли става въпрос Ангелова работи ли със ЗК

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Само да довбавя, че при гнойна ангина нашата лекарка ни е казвала да давам на детето пуканки, че от тях падат гнойните налепи.

# 23
  • Мнения: 262
Само да довбавя, че при гнойна ангина нашата лекарка ни е казвала да давам на детето пуканки, че от тях падат гнойните налепи.

хм, много интересно, а падат ли наистина, ти пробвала ли си

# 24
  • Мнения: 3 042
Я ми кажете на някой друг да са изписвали такива безплатни лекарства,

На дъщеря ми преди години веднъж се наложи да пие втори АБ след като от първият не се беше повлияла и ни изписаха безплатен АБ  newsm78 ,но не се сещам за името.
За втори път ни изписваха безплатни АБ /края на 2004г/ и на синът и на щерката "Клацид" при малкият беше втори АБ /не се беше повлиял от Оспамокс/, а при щерката беше трети АБ /Оспамокс, Зинат (но на нея явно той изобщо не и деиства, защото и преди това го е пила и също нямаше ефект), Клацид/.
Дъщеря ми беше с бронхит, и понеже на малкият не му действаше Оспамокса (който преди това и на нея не подейства в този случай) и на него изписаха Клацид въпреки, че той нямаше чак бронхит.
Миналата година през септември щерката пак направи бронхит, но този път си и мина от Оспамокса и не са ни изписвали безплатни АБ.

Нашето педи каза, че когато се пие втори или трети АБ, след като от един вече не е минало тогава има право да изписва АБ безплатно.

# 25
  • Мнения: 14 654
на нас досега никога не са изписвали безплатни лекарства,независимо колко антибиотика един след друг са следвали,случвало ми се е да купя 3 последователно и пак нито дума от лекарката за безплатни рецепти.явно някои си мълчат умишлено

# 26
  • Мнения: 3 334
Хриси веднъж изкара гнойна ангина и ни изписаха Sumamed.Много добре й повлия.Клацит са ни изписвали при силно възпалени уши.А относно безплатни антибиоцити лекарката ни е изписвала за Зинат и Клацит.

# 27
  • Мнения: 262
както бях решила да я сменям сега още повече ме надъхахте, ама каква оста ще отворя като отида на контролния преглед другия път (дано да няма такав) не един а пет безплатни АБ ще ми изпише, много е проклета тая наща значи колко гафоже е правила не е истина с КЕФ ще я сменя

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Давала съм, то и без това детето ги харесва и ги яде. Не знам да ли е помагало, но със сигурност не вреди. newsm78 Докторката казва, че понеже са твърди пуканките, при преглъщане един вид остъргват налепите.

# 29
  • Мнения: 80
Здравейте!

Моето дете доста често има ангини. Последната гнойна ангина я излекуваха със Цефзил - изписа ни го УНГ специалист и лично аз съм много доволна. За съжаление този АБ е  скъп и не се поема от касата - мисля че струва горе-долу колкото Зинат-а.

Пожелавам бързо оздравяване:)))

# 30
  • Мнения: 446
Дъщеря ми беше болна от гнойна ангина миналата седмица и също пи Цефзил. По-добрият избор според лекарката ни обаче е Аугментина, само че ние сме алергични към него.

Общи условия

Активация на акаунт