Голямата тема за малките масла - 15

  • 118 941
  • 763
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Маслата на Икаров са супер некачествени. Само това, че са в пластмасови опаковки е достатъчно показателно. Да не говорим за цената... Хубавите масла не са евтини, говорихме го това в някоя от старите теми.

Барселона, аз съм със същия тип кожа и в топло време избягвам маслата. Само грима си почиствам с тях, иначе ми идват тежки за лицето.  Peace

По въпроса, най-използваното масло от мен е кокосовото. Ползвам го за косата, за тялото, за готвене, миене на зъбите и какво ли още не. Вече 5ти еднолитров буркан привършвам.

Днес ще си бъркам охлаждащ балсам за тяло за след слънце и антицелулитен крем.

# 16
  • Мнения: 35 951
Фрея, какво кокосово ползваш? Събирам идеи за хубаво, защото моето /от снимката долу/ не ми харесва.

Скрит текст:

# 17
  • Мнения: X
Бубанка, такова взимам http://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0 … -%D0%BC%D0%BB.647 и съм много доволна  Peace Сега пак същото ще поръчвам, мислех да взема на Драгон да го пробвам, но ще е друг път. На теб онова защо не ти харесва?

# 18
  • Мнения: 35 951
благодаря!  bouquet

# 19
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Аз ползвам същото кокосово като на Freya и съм много доволна. Относно маслата на Икаров винаги съм била много скептична към тях и съм ползвала само стимуланта за коса и антицелулитното олио. От стимуланта съм доволна, от антицелулитното не мога да кажа, защото го ползвам от скоро.
Като масла ползвам най-много кокосово, бадемово, ЯЧРМ или обикновено рициново. Те са ми базови и ги смесвам с всякакви етерични.
Тази година мисля изцяло да си заменя ежедневният крем с фактор с какаово масло, но още търся рецепти с какво точно да го забъркам.
И да попитам подариха ми етерично масло от черен пипер, за какво мога да го ползвам?

# 20
  • Мнения: 4 390
Нямам най-използвано масло, защото постоянно пробвам нещо ново. Маслата ги употребявам за кожа, коса, устна хигиена, в бита, правя си козметика с тях.

Фрей, има опаковки /tritan copolyester/, изработени от смоли, които не съдържат никакъв бисфенол /А, С и т.н./, не влияят на хормоните /естрогени и андрогени/ и са биоразградими. Имам такива.



# 21
  • Мнения: 4
Благодаря за новата тема, чета я с интерес и не мисля да купувам кремове за лице, защото винаги ми се отразяват зле на смесената ми кожа. От скоро благодарение на мила съфорумка почнах да ползвам маслото от бодлива смокиня ще споделям впечатление след време иначе ползвам готови смеси от масла за лицето до сега впечатли ме споделеното за маслото от таману само да попитам за какъв тип кожа е?
По принцип маслата, които са по-богати на линолова киселина са подходящи за мазна кожа, а тези на олеинова - за суха кожа. Но има разлика от това, дали си просто с мазна кожа или имаш и склонност към акне. за пример давам пак тамануто - има лек превес на олеинова киселина, но пък предвид останалите компоненти които съдържа е направо вълшебно за кожа склонна към акне. И за да съм съвсем спокойна, че не си преомазнявам кожата, просто към него добавям друго масло богато на линолова киселина - гроздово, оризово, тиквени семки.
Случая с шипковото масло е обратен - по-богато е на линолова киселина, т.е. Подходящо за мазна кожа, но катастрофално за кожа склонна към акне. Това е маслото с много високо съдържание на витамин А и трябва да се внимава да не се нанася лятото и особено денем.
За тези които се притесняват че маслата им омазняват кожата, мога да ви уверя, че едно подходящо подбрано масло никога няма да ви омазни кожата, напротив ще регулира мастната секреция. За целта обаче, трябва да внимавате и с какво си измивате лицето. Всички препарати( да това са точно препарати), като сапуни, пяна, гел и т.н. изсушават кожата, дразнят я и от там тя се опитва да навакса с двойни сили, това което и е отнето. Дори и геловете на които пише че са за суха кожа, щом съдържат сулфат те вече и действат подсущаващо, нищо че има добавен и някой си овлажняващ компонент в гела, то е за украса общо взето, белята вече е направена. Съветвам горещо да избягвате всичко, което се пени и съдържа сапун или сулфат. Прекрасна алтернатива са хидрофилните масла(cleansing oil), но и тук много важно гледайте олиото (маслото ) в тях да не минерално масло, а растително.

# 22
  • Мнения: X
Фрей, има опаковки /tritan copolyester/, изработени от смоли, които не съдържат никакъв бисфенол /А, С и т.н./, не влияят на хормоните /естрогени и андрогени/ и са биоразградими. Имам такива.
Дивианка, нещо не разбрах тука за какво иде реч  Embarassed

NoshtenYastreb, недей заменя изцяло лосиона с фактор с масла. Те нямат достатъчен слънцезащитен фактор и е много вероятно да изгориш. Казвам го като човек, който ежедневно е на плажа и то цяло лято  Peace Преди и аз не слагах, но си изгарях от време на време, въпреки че рядко почервенявам макар да съм с бяла кожа. Слагай си защитния лосион или спрей и върху него нанасяй какаовото масло.

Eualia, би ли дала примерни варианти на такива почистващи масла като готов продукт?

# 23
  • Мнения: 4
Фрей, има опаковки /tritan copolyester/, изработени от смоли, които не съдържат никакъв бисфенол /А, С и т.н./, не влияят на хормоните /естрогени и андрогени/ и са биоразградими. Имам такива.
Дивианка, нещо не разбрах тука за какво иде реч  Embarassed

NoshtenYastreb, недей заменя изцяло лосиона с фактор с масла. Те нямат достатъчен слънцезащитен фактор и е много вероятно да изгориш. Казвам го като човек, който ежедневно е на плажа и то цяло лято  Peace Преди и аз не слагах, но си изгарях от време на време, въпреки че рядко почервенявам макар да съм с бяла кожа. Слагай си защитния лосион или спрей и върху него нанасяй какаовото масло.

Eualia, би ли дала примерни варианти на такива почистващи масла като готов продукт?
Това, което съм ползвала и мога да препоръчам е на DHC Deep cleansing oil, прекрасно почиства, не съдържа минерално олио, но е доста скъпичко( около 25€), иначе вече почти всички марки предлагат почистващо олио ( освен лукс марките, вече и Лореал, Гарние, дори Балеа) но не зная кои точно са с минерално олио и кои с растително, тъй като отдавна си правя сама почистващото олио и спрях да се интересувам от готовите.

# 24
  • Мнения: 4 390
Фрей, има опаковки /tritan copolyester/, изработени от смоли, които не съдържат никакъв бисфенол /А, С и т.н./, не влияят на хормоните /естрогени и андрогени/ и са биоразградими. Имам такива.
Дивианка, нещо не разбрах тука за какво иде реч  Embarassed

За новите осъвременени (пластмасови) опаковки. Simple Smile Трябваше да те цитирам, за да стане по-ясно за какво пиша, ама бързах.


# 25
  • Мнения: X
За пластмасата имах предвид, че не е удачна за съхранение на маслата, не знам нищо за хормони и други такива странични ефекти  newsm78

Eualia, сега те разбрах Peace А може ли да споделиш някоя рецепта? От рода на розова вода с жожоба ли са или по-сложни? Аз напоследък си изтривам грима с масла, след което отмивам с вода (мазното не се отмива, но черното от спирала и моливи да). След което направо влажната кожа обтривам с памучен тампон напоен във вода от маточина. Кожата става страхотна мека, гладка, сочна.

# 26
  • Мнения: 35 951
Фрея, има доста статии по темата - това, което съм чела, е било насочено основно към пластмасовите бебешки шишета и бутилките за вода за еднократна употреба, защото това ме е интересувало; предполагам, че за флаконите за масла и козметика важи същото

начинът, по който аз най-добре използвам маслата за лице - вечер след почистване слагам, няколко часа по-късно, преди лягане минавам с тампон с някаква вода /точно водата с маточина на алтея имам в момента Simple Smile/, обирам излишното и на сутринта кожата ми е идеална

Последна редакция: сб, 25 юни 2016, 19:06 от bubanka

# 27
  • София
  • Мнения: 1 433
записвам се да ви следя
и с един въпрос-мога ли да разчитам само на лавандулотоо масло срещу комари?
имам на Ривана, ако мазвам по малко на децата, дали ще е ефикасно и безопасно така?

# 28
  • Мнения: 4 390
За пластмасата имах предвид, че не е удачна за съхранение на маслата, не знам нищо за хормони и други такива странични ефекти  newsm78

По този повод писах, че има и такава, която е удачна за съхранение на масла и др. Grinning
Кофти пластмасата отделя бисфеноли и действа на човешките хормони, променя характеристиките на маслата, но новите формули не са такива.

Почистващо двуфазно средство /така модерна напоследък мицеларна вода/ може да се направи с половин лъжичка измиващо средство /кастилски сапун или измиващ гел какъвто имате/, флорална вода/хидрозол или дестилирана вода и масло. Наскоро dragon8 го обясняваше в една от темите в КМ/.

# 29
  • Мнения: X
Не ги знаех тези неща  Hug

Общи условия

Активация на акаунт