Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 30
Милка, при всички случаи писаното трябва да е поне четливо. С много писане не става. Така писането става само досадно, но не и по- добро. Става с промяна в начина на изписване на буквите. Нека опита да пише полупечатно без свързване на буквите поне.

# 31
Заплахите са съвсем безсмислени-все пак децата не го правят от инат или защото е много интересно да пишеш грозно.В интерес на истината последните години съм си развалила изключително много почерка,хващам се на моменти,че трябва да ,,отгатвам'' какво съм написала,и то при положение,че не пиша кой знае колко-просто като започна и трябва да е бързо.
Днес трябваше да подам едни жалби в районното-предвидливо си ги напечатах,обаче греда-не ги одобриха и трябваше на място ръкописно-направо се засрамих като си видях произведенията накрая Embarassed

# 32
  • Пловдив
Това ,че детето пише грозно не е фатално.Поне нещо трябва да се разбира.До завършване на университета пишех красиво и какво от това?Буквите И П Н Ш Т са едни чертички-нищо не се разбира.
С годините стана още по-зле.Скоро ми звъняха от една аптека да питат какво съм изписала.Ми не помня кажете името на пациента.Аптекарката и това не разчита.Е,пациента е срещу нея ,та разбрахме,ама не може така.Като пиша бавно не е проблем ,ама с това бързане....

# 33
Навремето със съученичките ми се надпреварвахме коя ще пише по-хубаво та си бях написала цялата азбука с най-красивия начин на изписване на буквите и започнах лека-полека да пиша с тях. Така че според мен седнете двамата напишете азбуката и с практика да затвърди новия начин  Hug 

# 34
  • най-шареното място
Чертите над и под на ш и т много покагат
Подобни хитрости за х, н, м, п, и и става четливо.
Гледам сега децата много трудно пишат малките б,в, д, у.
Но и с, о, а малки често са еднакви. Това пречи много.

# 35
Аз предлагам консултация с логопед. Такъв специалист може да даде правилен съвет, да обследва младежа и да даде мнение дали е дисграфия и какво се прави. Не е фатално, но защо пък да не му се помогне. Peace

# 36
Аз предлагам консултация с логопед. Такъв специалист може да даде правилен съвет, да обследва младежа и да даде мнение дали е дисграфия и какво се прави. Не е фатално, но защо пък да не му се помогне. Peace
Peace
Естествено, то от там се тръгва. Съветите, които дадох тук, съм ги взела както от такъв специалист, така и от лично установено и проработило. Но си тръгнахме от специалиста.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт